Zahraničí

Generálka právě probíhá

Vidlák: Krátký pravdivý úvodník – Na Andrejově účtech se objevil vzkaz, že dneska řekne pravdu a zřejmě to není hackerský útok. Naše novinářstvo se už od včerejšího večera vyžívá v nové palbě na premiéra, ale samozřejmě nikdo nic neví. Jak premiéra znám, nejspíš to bude dávno známá pravda o něčem, co nikoho už příliš nezajímá.

Ale kdyby to bylo jinak, s chutí bych chtěl slyšet pravdu o Vrběticích. Ať už je jakákoliv. Se všemi důkazy tak jak se sluší a patří. Abych se buďto mohl naparovat nebo abych si mohl s klidným svědomím nasypat popel na hlavu a uznat, že nám vláda nelhala.

A teď už dnešní článek:

V posledních dnech šlo trochu stranou našeho zájmu Bělorusko… Od dopadení novináře Ramana Pratasevič (který splnil všechny naděje, které jsem do něj kladl) a velkohubého vyhlášení sankcí bylo najednou tak hlasité mediální ticho, až jsem si říkal, cože to ten Lukašenko vytáhne za kalibr, že naše pravdomluvná média najednou ztichla a jen občas vytrousí maličkou zprávičku…

Jako by se najednou demokracii v Bělorusku začalo dařit, jako by Tichanovská převzala prezidentský úřad… Jako by tam nepokračoval Baťka Lukašenko…

Člověk by si myslel, že to těm našim ojrofrajerům dojde – Lukašenko si vytáhl z letadla Ramana, ten začal takřka okamžitě zpívat a měl na ruce maličkou modřinku a po pár týdnech byl propuštěn do domácího vězení a za ním pustili jeho přítulkyni. Raman toho napovídal až hanba… A to vůbec nemluvím o tom, co je někde natočeno, ale prozatím nezveřejněno. Běloruský Šavel prošel osobní katarzí a proměnil se v Pavla. Byl za to Lukašenkem odměněn a tak můžeme všichni vidět, že i u diktátorů existuje pokrok.

A ono ne… bylo třeba kromě diplomatického povyku i zavádět sankce a ještě více pracovat na svržení diktátora…

Jenže diktátorek se nezalekl. Když už EU zakázala běloruským aerolinkám lítat do Evropy, protože Lukašenko je fůůůj, začalo se létat do Iráku. Tam naberou plné letadlo ekonomických migrantů co mají 5000 dolarů na letenku, převezou je do Minsku, orazítkují jim papíry, odvezou je na litevskou hranici, ukáží jim směr Eurosajuz, hoši proběhnou lesem a jsou tu.

Vzorná litevská ojrovláda má už několik týdnů hlavu v pejru… Letecký most z Iráku samozřejmě není velký, prý čtyři lety týdně nebo tak nějak, ale přesto to stačilo na to, aby Litva zachytila za měsíc víc migrantů než po celý minulý rok. Nikde samozřejmě není řečeno, že Lukašenko ještě nepřitvrdí a nepošle víc letadel. Byznys je to evidentně ziskový a člověk se až diví, jak snadné je ve válkou sužovaném Iráku možné najít adepty pro lůžko v německé tělocvičně za pět tisíc dolarů. Běloruské aerolinky jsou v černých číslech, kšeft jen kvete….

….a na litevské hranici se staví plot.

Zároveň EU posílá do Litvy svůj Frontex a posílá tam táborové vybavení a řeší všemi možnými způsoby co s těmi migranty a kupodivu už se řešení našlo… Migranti, kteří jdou přes Bělorusko, to jsou zlí migranti, které je třeba chytat, ohadit plotem, zavřít do detence, kdežto migranti, které sbírá ve Středozemním moři Carola Rackette, to jsou migranti hodní a je velice nelidské, když je Orbán ohradil plotem a zavíral do detence. A takhle si tu žijem…

Já jsem opravdu zvědavý, jestli Lukašenkovi ten Erdoganův recept vyjde. Tureckému sultánovi to zajistilo vliv, moc i peníze. Když si dupne, všichni se z toho podělají. Ale přece jenom, on má tu migrační krizi víc po ruce a snáze se mu organizují ty statisícové pochody. Lukašenko to může dělat jedině letecky a to se dá dělat maximálně ve stovkách lidí denně. Na druhou stranu… existují i jiná letadla, existují celé pašerácké mafie, stačí jim umožnit přistávat v Minsku, kdo ví, co dokáží obchodníci s bílým i černým masem, když je vůle.

V této chvíli je ještě brzo na hodnocení, ale pár věcí si můžeme říct už teď…

  1. Když Orbán stavěl plot, tak vlastně ani tak nevadil plot jako vadil Orbán. Zdá se, že Viktor si to uvědomuje a hraje podle toho.
  2. Vzhledem k tomu, jak krotce o všem hovoří naši pravdomluvní novináři, tak mají všichni stažené půlky a čekají, jak se situace vyvine. A je dost možné, že se potichoučku všechno vrátí do původního stavu a na demokracii v Bělorusku se zvolna zapomene. Neziskovky, co to u nás řídí prostě nedostanou peníze, Tichanovskou už nikdo nepozve a bude klid.
  3. Nedej Bože, aby si erdoganovského receptu všiml Putin… ten by mohl zorganizovat větší pochod než Lukašenko… Například v Afghanistánu je teď docela dost místních kolaborantů, co jim hrozí smrt z rukou Tálibánu, protože pomáhali Velkému satanovi. Při penězích zřejmě budou, protože někam ty americké miliardy musely přijít a hned za Amudarjou je železnice. Tam stačí ty statisíce Afghánečků ohrožených zlým Tálibánem naložit a odvézt je třeba až k lotyšské hranici. Deset vlaků denně… deset tisíc lidí denně. Širokorozchodná to zvládne… Úplně vidím ty dojímavé obrázky, kterak USA nechali lidi v nouzi a Rusko je zachraňuje. Tálibán je vlastně také rád, že se zbavil páté kolony… všeobecná spokojenost… davy lidí jsou k hranicím EU a volají: „Germany“.

Zkrátka a dobře,doporučoval bych přestat s provokacemi východních diktátorů minimálně do doby, kdy budeme mít fakt pořádné ploty, k nim opravdové vojáky s opravdovými pravomocemi, protože by se brzy mohlo stát, že Walter Kraft bude mít pravdu…

V Afghanistánu jsme malou Evropu nepostavili, ale zato máme v Evropě spoustu malých Afghanistánů… tak aby nám Putin nepomohl vybudovat další… Generálka teď právě probíhá na bělorusko-litevských hranicích.

Zdroj