Svět podle lepšolidí

Jakoby na nás dýchla padesátá léta bolševická minulého století: předsudečná nenávist, aneb republiku si rozvracet nedáme!

Vláda v červnu schválila koncepci, která si vytyčila cíle v boji proti extremismu a předsudečnému násilí na příštích šest let. Je to tak vágní schválení, že z toho běhá mráz po zádech. Nelze to uchopit a pod toto se dá skrýt vše, co se ústřední linii bruselského sjezdu nebude líbit.

Nic moc se neděje, musíme posílit, je toho najednou moc, jsou výroky prapodivného významu z Ministerstvo vnitra, která pronesl Mgr. Karel Bačkovský. Podle schválené koncepce by měl být postup orgánů činných v trestním řízení srozumitelný, logický, jednoznačný a předvídatelný.

Což by bylo úžasné, bohužel to příliš smrdí něčím, jako byla ona totalita padesátých let, kdy bojem za vítězství socialismu se ukrýval každý protinázor, který nebyl směrován k vítězství socialistického člověka a z něhož se vykrystalizoval například generál Petr Pavel, který hájil tvrdou pěst proti imperialistickým silám, Rychetský a mnoho dalších.

Nikde nelze dohledat (pokud ano, tak omluva), že vybydlený byt a totální demolice by měla být na úkor člověka, co majetky své a sousedů zničil. A každý, kdo žádá za zničení majetku trest je veden (prý) touhou nenávisti proti jiné komunitě a nikoliv to, že dotyčný je zloděj, či narušitel občanského soužití v daleko větší míře. Ne nic takového: byty (dokonce celé domy) se v klidu sbourají na naše náklady a každý, kdo nadává, že všichni máme stejná práva a stejné povinnosti je okamžitě lidmi jako Šabatová obviněn předsudečnou nenávistí, do které se ukryje vše.

Na Romech záleží

Ukradnou vám kolo? Nadávky na zloděje jsou předsudečná nenávist. Vy to musíte přijímat s pokorou.

Vykradou vám chalupu a vy nadáváte? Je to předsudečná nenávist, protože máte děkovat Bohu, že jsou přežili.

Kritika tohoto divného postupu vede k hodnocní potencionálního extremismu, což lze dohledat o straně SPD. Výroky o zachování koruny, výroky o pořádku ve vyloučených lokalitách nesou přece všechny atributy nepřiměřeného tlaku, aby například Romové, Ukrajinci a zahraniční pracovníci dodržovali právní řád České republiky.

Romové mají právo na svobodu a naše peníze a vše jiné, či dokonce protest je rasová, předsudečná nenávist.

Normální člověk by řekl, že extremismu se má předcházet. Třeba tím, že za vybydlený byt a dům nese odpovědnost ten, co ho vybydlel. Že ten, co neposílá děti do školy a vede je ke kriminálnímu životu by měl být potrestán a nikoliv případný okradený, či přepadený, který pak nevybíravě nadává!

A stejná rétorika na nás dýchala v polovině minulého století, samozřejmě s jiným názvoslovím a podobným významem.

To odkrajování svobody se děje ve všech směrech a někdo chce obyčejným lidem zakroutit krkem. I to už ale tady bylo, jakýsi Klement Gottwald. A jsme zpět?

A především: nikdo netvrdí, že jedna část společnosti je dokonalá, zatímco druhá kompletně zlá. Avšak míra potrestatelnosti a dohledatelnosti některých skupin (a nemusí to být zrovna vyloučená skupina, ale naopak v nejvyšších místech) vede ke zlobě společnosti, radikalizaci, (přirozené radikalizaci), které komunisti říkali rozvracení republiky a nyní se to převtělilo na předsudečnou nenávist.

Také lidsky neuchopitelné, ale všeobjímající! A toto schválil Babiš, ANO a ČSSD!

Zdroj