Válečné přípravy v souvislostech

Jakov Kedmi: „USA spěchají rozbít Rusko“

„USA spěchají a udělají vše pro zhroucení Ruska“: Jakov Kedmi komentoval Bidenova slova o Putinovi.

Slova amerického prezidenta Joe Bidena o ruském vůdci Vladimiru Putinovi jsou pokračováním americké politiky vůči Rusku.

Uvedl to izraelský expert na politické otázky Jakov Kedmi ve vysílání kanálu YouTube Соловьев LIVE.

Kedmi komentoval situaci na pozadí slov Bidena.

Kedmi uvedl, že tento útok na Putina je součástí amerického plánu vyvíjet tlak na Rusko. Rozhodnutí o tomto tlaku bylo učiněno již dávno a vůbec není rozhodnutím Bidena. Expert zdůraznil, že Biden není nezávislá politická osobnost, sleduje pouze směr zvolený Amerikou.

Podle Kedmiho se tlak nezastaví a bude jen růst, Spojené státy spěchají s rozbitím a zhroucením Ruska.

Washington bude vyvíjet tlak na Moskvu jak ekonomicky, tak zahraniční politikou a bude se snažit v příštích letech zasadit hmatatelnou a citelnou ránu, jinak bude příliš pozdě.

Totéž platí pro Čínu, Spojené státy na ni budou i nadále vyvíjet tlak.

„USA nemají čas. Mají 5 až 10 let na to, aby zlomili Rusko a Čínu. (…) ještě 3 roky a situace nepůjde zvrátit. (…) Nové druhy zbraní, nové válečné lodě, nová letadla, která se uvádějí do provozu to znemožní. 
Dnes je to sice nebezpečné, ale možné. Za 3 roky už to bude nemožné. Proto spěchají“, – prohlásil Kedmi.

Rusko by mělo věnovat pozornost tlaku zahraniční politiky USA.

Pokud v rámci v ekonomického tlaku nemá Washington co nového nabídnout, při zavedení všech možných sankcí, pak se pokusí jít jiným směrem a vyprovokovat vnitřní konflikt v Rusku.

Spojené státy v tomto směru již udělaly mnohé, takže Bidenova slova o Putinovi jsou jen technickým detailem. Rozhodnutí vyvíjet tlak na Rusko bylo ve Spojených státech přijato již dávno a Biden není nezávislou figurou. Dochází jim čas, dodal Kedmi.

Zdroj

Překlad