Svět podle lepšolidí

Jen dál migranti do Litvy, jen dál…

0
(0)

Jiří Vyvadil: Každý jsme jiný. Část Západu migranty miluje, my Češi, zřejmě s výjimkou Pirátů je nemusíme. Za jiných okolností, bych Litvu a Litevce litoval, že se přes jejich hranice s Běloruskem každý den proplazí stovky uprchlíků. Ale nyní platí, že si to zaslouží. To jejich vláda, mimochodem podobně jako ta naše, která je jen trochu méně agresivní, chce docílit státního převratu a je už několik měsíců na čele protiběloruské čili v podstatě protiputinovské barevné revoluce.

Sankce se stupňují a tak Lukašenko, kterého bych za jiné situace nemusel, přišel s vtipnou odvetnou reakcí. Když Západ chce zničit jeho, tak on na oplátku ukončil dohody o zadržování migrantů a pustil je naplno. A nejen to. Dokonce prý funguje pravidelný letecký most Bagdád – Minsk, po kterém proudí další a další přísuny migrantů.

Všechno je najednou komické. Evropská unie, která je milovnicí migrantů a která kdysi pranýřovala Maďarsko za žiletkové ploty, ústy jakési eurokomisařky mně dosud neznámého jména včera hovořila vášnivě o agresi Lukašenkova režimu.

Ale proč? Litevci bojují proti nenáviděnému Lukašenkovi a Putinovi jako po zločincích ničících lidská práva. Tak proč se diví. Ale vážně. Už bylo dost té nenávisti, té podivuhodné megalomanie, ve které si EU myslí, jak je geopoliticky silná. EU, ale i USA prostě musí být realitou dotlačeni k uznání faktu, že nejhorším mezinárodním zločinem, kterého se Západ v posledním třicetiletí dopouštěl je porušování zásady nevměšování. A to musí přestat.

Jen ať migranti vesele proudí dál a ať zamíří i do Polska a hlavně do Německa. Chce to takový malý výbuch problému. Snad potom EU pochopí, že se musí začít chovat slušně a odvolá sankce výměnou za obnovením dohody a regulaci běženců. Do té doby ať si Lukašenko dělá, co chce. Západ to potřebuje jako prase drbání.

Zdroj

Foto: Litevští vojáci budují žiletkový plot na hranici s Běloruskem. Žana Ruseckaitė, Twitter

Rate this post

Souhlasíte s článkem?

Průměrné hodnocení 0 / 5. Vote count: 0

Zatím nehodnoceno, budete prvním