Zahraničí

Jsem Rus emigrant: Vrbětice vyhodili Rusové a za informaci žádám odměnu

Pochopte, těch 1,2 miliardy rublů, co jsem ukradl, byla taková ruská lapálie a Putin by mě za to klidně odsoudil. Přece krade každý a u mně z toho udělali politický proces.

Jak hodný chlapec Vitalij k miliardám poctivě došel a dostal český azyl.

Kdo okrade Rusko, je v očích BIS a expertů svobodomyslný hrdina. Nejvyšší soud připustil vydání miliardáře Ginzburga do Ruska. Podle tamní policie zpronevěřil peníze na kosmodrom. Jeho podvod sahá až do roku 2014. Finančník Vitalij Ginzburg požádal moskevskou banku Bank VTB o půjčku ve výši zhruba 1,46 miliardy rublů (v přepočtu asi půl miliardy korun). Tyto peníze měl podle ruské policie obdržet jako předseda představenstva společnosti Ekonomické programy na financování aktivit firmy a k nákupu vybavení. Mimo jiné šlo například o práce na výstavbě moskevského metra. Velkou část vypůjčených peněz si Ginsburg údajně ponechal.

Ještě, že chápající Češi vědí, že ukrást 1,2 miliardy rublů je normální a stíhání za toto je politický proces jak v Československu v padesátých létech. A za to vám prozradím, že Vrbětice vyhodili Rusové. Znám jejich mentalitu, jsem Rus a prozradil jsem to za české občanství.

Tak nějak by se dal improvizovat rozhovor informátorů, na kterých je založeno obvinění Ruska, aniž někdo předložil jediný důkaz.

Jako Rus říkám, že za výbuchem ve Vrběticích stojí Rusko … tvrdí ruský podnikatel Vitalij Ginzburg. Považuje se za rukojmí současné politické garnitury v Rusku.

„Odmítl jsem jít za hranu a stal jsem se kvůli tomu politickým vězněm ruského režimu ve vaší zemi. Nesmím tam být vydán, to by byla moje smrt. Zdroj

Přes dva roky strávil Vitalij Ginzburg ve vazební věznici na Pankráci. Proto je velmi důvěryhodný, pan miliardář ruský, který skládal kopějku ke kopějce a za deset let měl miliardu. Ginzburg české úřady požádal o azyl, proces se vlekl až do prvního ledna 2021. Dvacátého ledna však podle zjištění Seznam Zpráv ministerstvo vnitra rozhodlo, že Ginzburgovi udělí takzvanou doplňkovou ochranu – na rozdíl od „plné“ mezinárodní ochrany se udělí na dobu určitou – podle zákona o azylu na dobu jednoho roku.

A za odměnu tento miliardář prozradil, kdo vyhodil Vrbětice do vzduchu, neb to z Ruska detekoval dalekohledem jak skvělá partička nezaměstnaných špiónů Bellingcat.

Rusové Vitalije podezírají, že státu zpronevěřil 1,2 miliardy rublů, a chtějí ho vyšetřovat „doma“. Ginzburg patřil mezi prominentní ruské miliardáře a zejména při budování infrastruktury pro fotbalové mistrovství světa v Rusku. Když se přišlo na jeho záhadné zbohatnutí a čachry, zázračně prozřel a utekl za hranice, protože pochopil, že Rusko vedou zločinci. A prý když se loni na jaře ukázalo, že pražské komunální politiky Pavla Novotného, Zdeňka Hřiba a Ondřeje Koláře kvůli ruským agentům hlídá policie, Ginzburg v rozhovoru pro Seznam Zprávy z vězení analyzoval rizika pro české politiky v kontextu situace ruské opozice.

A aby se zasloužil o stát (český), prozradil:

Ruské federaci vládne skupina gangsterů. Pokud o tom snad někdo pochybuje, doporučuji podívat se na internetovou stránkou ‚OPG-Ozero‘ a přečíst si v Anglii nedávno zveřejněnou knihu ruského novináře Dmitryje Zapolského s názvem Putinburg.

A pochopil, že musí s pravdou ven: Vrbětice vyhodil do vzduchu bratr Rus a nyní Vitalij věří, že za tuto „důvěrnou“ informaci dostane odměnu a trvalý azyl.

Zda se smát, nebo plakat, necháme na vážených čtenářích Skryté Pravdy. ČSSD, Hamáček a BIS to dělají stejně tak.

P.S. Co řekl pro FORUM 24 soudě uznaného opilce Šafra

Rosatom je nejuzavřenější ruská státní korporace. Uvedu nyní několik důvodů, proč by jej Česká republika neměla vybrat pro dostavbu jaderných elektráren v Dukovanech a případně v Temelíně…

Zdroj