Domácí

Kam zmizeli skuteční novináři?

Jindřich Kulhavý: Média se stala hlásnou troubou svých sponzorů. O tom už dávno není pochyb. Většina světových televizních a rozhlasových stanic je součástí majetku mediálních magnátů, podobné je to i s významnými tištěnými a elektronickými tituly.

V neposlední řadě lze k této skupině přidat i různé sociální sítě, webové stránky obsahující vyhledávače. Sílu médií pochopili především proliberální investoři a v jejich rukách tak skončily největší zpravodajské kolosy. Bohužel pod jejich vlivem jsou i polostátní televize, jakou je například Česká televize.

Z výše uvedeného vyplývá jediné. Ke konzumentům se dostává stále méně relevantních zpráv, které by přinášely informace o skutečném a reálném dění. V podstatě jsme svědky naplno rozjeté mašinérie reklam a propagace proložené filmy a pořady, které však často přispívají k tendenčnímu směřování daných televizí. Některé stanice už se ani nezabývají vkládáním kulturních pořadů a filmů, jedou prostě 24 hodin nonstop propagandu schovanou za honosný název zpravodajství. CNN Prima News, ČT24 u nás, ve světě však má každá skutečně velká stanice podobno podstanici, kde moderátoři naplňují úkoly vlastníky jim zadané a obhajují zájmy určitých skupin. Ovlivňování diváků tak jede na plné obrátky. Bohužel se to týká i sportovních kanálů, přestože do tohoto odvětví by politika neměla zasahovat vůbec. Například formou poklekávání fotbalistů na britských ostrovech patří k otevřené propagaci levicí podporovaného hnutí Black Lives Matter. V jiných zemích to už ve skutečnosti nikoho nezajímá a spíše je to otravné, ostrovní média z toho však udělali propagaci teroristické organizaci.

Bývaly doby, kdy novináři dělali svou práci trochu jinak. Ti nejlepší byli jako honící psi jdoucí za odhalováním pravdy. Jistě, někdy i dříve pracovali na politickou objednávku, přesto většinou měli určitou novinářskou čest a snažili se hledat pravdu, byť otřesnou. Občas stáli za pádem politiků, odhalovali průšvihy týkající se velkých firem, dokonce pro svou pravdu umírali. Někteří byli korumpováni mafií, to aby odhalili kompromitující materiály na určité osoby. Mezi ně by se jistě mohl u nás zařadit třeba Janek Kroupa, ovšem podobně fungoval třeba i Radek John a Josef Klíma. Ti natočili úvodní reportáž do svého pořadu, ovšem za přípravu dalšího dílu už si klidně řekli o peníze i tam, kde na oko pomáhali postiženým. Nezaplatili jste, už se nepokračovalo. Takzvaní investigativní novináři dokážou být tako hlásnou troubou toho, kdo je platí.

Imunní vůči vypuštění závažných informací jsou většinou ti nejmocnější. O jejich životech a činnostech se moc neví, velká média o nich mlčí. Chcete li se dozvědět cokoliv o lumpárnách Gatese, Sorose, Zuckerberga, Schwabeho, Havla či například Bidena, musíte hledat na internetu a v nezávislých médiích. Oficiálně se o nich až na výjimky nic špatného nedozvíte. A pokud ano, ihned jde o konspiraci. Vše nevyhovující je rychle mazáno, naopak se dozvídáme o bohulibé činnosti těchto ,,lidumilů“, kteří jsou však mimo liberálně zaměřená média označováni za strůjce zla. Nikde se oficiálně nemluví o výrocích Gatese týkajících se přelidnění planety, Sorosovo zásazích do nejvyšší politiky a ovlivňujících volby a výběr vhodných tváří po celém světě a Evropskou unii nevyjímaje, cenzurní zásahy Zurkerberga do přenosu informací přes sociální sítě a jeho fascinaci sběrem dat o každém z nás. Je ignorována zrůdnost představ Klause Schwabeho o likvidaci soukromého majetku a přechodu ke sdílení všeho, co jste dosud považovali za nedotknutelné. O glorifikaci Václava Havla není třeba ani hovořit, stejně tak o zamlčování skutečností kolem vstupu Bidena do Bílého domu. Když se snad objeví něco závažného, co tyto ,,osobnosti“ může nějak poškodit, vzápětí dojde k označení události jako dezinformace a jede se dál.

O tom, že existovaly okamžiky, kdy někdo prozřel a na chvilku zapomněl na tendenční přenos informací, existují důkazy a my Vám jeden přinášíme. Televize Prima ve svém hlavním večerním zpravodajství v roce 2016 naprosto s klidem vyjádřila k jednomu z největších grázlů a škodičů posledních čtyřiceti let George Sorosovi. Tomu, o kterém říkat něco špatného je už déle zapovězeno, protože jeho špinavé peníze korumpují politiky, novináře, neziskový sektor. Tehdejší odvaha TV Prima je už bohužel minulostí. Nyní je maďarsko-americkému miliardářovi patřícímu téměř na vrchol mocenských struktur vytvářena svatozář, protože právě on svými finančními prostředky podporuje levicový liberalismus, teroristy z Antify a BLM. Před pár lety si však někdo dovolil jej vykreslit pravdivě jako lumpa a politického gaunera. Jeho obhajoba Jakubem Jandou z Evropských hodnot pouze dokazuje, kam až jsme to dopracovali. Nicméně nic podobného už nyní neuvidíte. Mimochodem, kolik našich elit mezi politiky, novináři, lidmi pracujícími v kultuře má právě k Sorosovi kladný vztah? Věřte tomu, že nikoliv kvůli tomu, že by byl filantropem, ale z úplně jiného důvodu. Někomu prachy prostě nesmrdí.

Zdroj