Křovákizace

0
(0)

Vidlák: Tak jsem si s velkým zájmem přečetl, jak nám EU připravuje novou bezemisní budoucnost. Jak nám byl představen výborný akční plán úředníků z Brusele, díky kterému se s emisemi nezmění vůbec nic, ale zato se nám všechno zdraží a jestli to takhle půjde dál, za chvíli to tu bude vypadat jak v Horní Voltě, protože nebudeme mít ani auta, ani elektřinu, ani průmysl, jen tu bude všude krásně zeleno.

Vlastně si ty jejich milníky můžeme použít. V roce 2035 bude v Evropě prý míň emisí CO2 než v roce 1990. Já bych spíš řekl, že v roce 2035 bude v Evropě mnohem větší bída než v roce 1990. A v roce 2050, kdy dosáhneme kýžené uhlíkové neutrality, bude náš život zcela křovácký bez ohledu na dosavadní pokroky.

Kamkoliv se podívám, všude to kritizují. Tedy ne ti mladí krásní a chytří, ale všichni ostatní. Už je jedno, jestli jde o zaostalé východňáry z Česka nebo moderní demokraty z Německa, jestli jde o Francouze nebo Španěly. Proti zelené budoucnosti se různou formou začíná stavět žluté hnutí. Všude v Evropě.

Když jsem si tu ojrovizi budoucnosti přečetl, tak jsem si řekl, že ta EU dělá fakt všechno pro to, aby nás všechny vyhnala. Nejen Maďary a Poláky… ale úplně všechny. Aby se rozpadla na prvočinitele. Oni se ti politici samozřejmě brání. Nechtějí odejít z tak skvělé věci jakou je mírová a demokratická Evropa. Nota bene, když se tolikrát zaklínali, že bez EU není Evropa. Všichni politici dělají všechno pro to, aby na té mrtvé kobyle našli nějaká ta pozitiva a sociální jistoty.

Ale je mi líto, po každém takovém programovém ojroprohlášení nemá ani deset Babišů a dvacet Hřibů šanci, aby se někomu ta EU líbila. Piráti se mohou klidně uhlasovat a ukřičet, kterak je nutné EU předat další pravomoci. Kolaja a Peksa se mohou ustatusovat, ale jejich ojroguru jim to kazí kde může.

Vlastně my toho Tomia ani nebudeme potřebovat. On se chudák snaží tolik let mluvit o nutnosti odejít z EU a má za to jen deset procent ve volbách… Už jak dlouho vypouští Oamurovci hoaxy, které jsou vítězoslavně vyvraceny pravdomluvnými médii, aby jim do toho pak ojrobyrokrati hodlili vidle a všechny ty hoaxy do písmene vyplnili.

Říkávám to svým kolegům ve vidlákovské komunální politice – nikdy žádnému politickému soupeři nemůžete udělat tolik, kolik si toho na sebe udělá sám. I kdybyste donekonečna opakovali, že ten či onen je blbec, nikdy vám lidi neuvěří tak dobře, jako když to uslyší přímo od něj. Tohle je to samé. I kdyby Okamura sto let dšil síru na Brusel, nikdy nedosáhne ani zdaleka takového výsledku, jako když Brusel promluví sama.

A tak nám naše přesvědčení nebude tvořit polojaponec. Nebudou to jeho hoaxy, nebude to jeho agresivní rétorika, nebude to jeho fašismus ani jeho populismus (tohle všechno o Okamurovi říkají naši líbodémo novináři). Náš názor na EU si všichni vytvoříme po tom zdražení, kterým se Brusel ani netají. Dokonce to říkají tak otevřeně, že to do svých článků dává i majnstrým. Až nám začnou tu a tam vypínat elektriku, až pak přijdou první emisní složenky… to bude kampaň proti které bude kamion SPĎák jen čajíček.

Ne vážně… jestli mě čte nějaký líbodémo frajer, který má rád EU… fakt jako někdo ještě věříte, že to EU dělá dobře, že na tom nakonec všichni vyděláme, že na konci bude fakt nějaká lepší a zelenější ekonomika? Fakt je tu ještě někdo, kdo věří, že to dobře dopadne? Nebo vy ojrohujeři už také víte, že nás chtějí zbídačit, ale věříte, že vy mladí, krásní a chytří tomu uniknete?

Nebo se tu za chvíli začnou prohánět toyoty hillux s namontovanými kulomety?

Jo a Piráti… ti nebudou ve volbách ani první, ani druzí. Budou rádi, když skončí třetí a vlastně už si dovedu představit, že je předběhne i Šlachta. Já ještě pořád mám na fejsbůku bublinu, která je nakloněná pražskému vidění světa. I mezi těmi tvrdými progresivisty, kteří pirátstvo milovali, se začínají objevovat stále kritičtější hlasy. Dokonce i ti, kteří Piráty volili od začátku, ti se k nim najednou nechtějí znát. Ti, kteří ještě loni měli na svých profilech pirátská loga, ti teď sdílejí, jak nás Piráti chtějí ožebračit. Ale já se tomu nedivím. Teď v této chvíli propagovat EU, to může udělat jen naprostý pitomec. Přiklánět se k těm, kteří každý týden veřejně vyhlašují konec vyspělé Evropy a začátek křovákizace, to už musíte mít hodně vyhuleno.

Víte já si myslel, že konec EU je ještě daleko. Že Orbán je první vlaštovka, která jaro nedělá. Ale ono ne. Ono to postupuje tak rychle, že bychom měli hodně přemýšlet, koho teď zvolíme, protože právě v tomto volebním období se zřejmě stane všechno podstatné. Bude to zřejmě premiér vzešlý z podzimních voleb, který nás buďto z Jůnie včas vyvede a nebo na to pak budeme čučet jak Afghánská vláda na své spojence Američany.

PS. Doufám, že se termín Křovákizace ujme stejně jako se ujal Starý Ještěr z Hradu.

Zdroj

Rate this post

Souhlasíte s článkem?

Průměrné hodnocení 0 / 5. Vote count: 0

Zatím nehodnoceno, budete prvním