Domácí

Liberálové vřískají, Zeman ukázal klidnou hlavu

Jindřich Kulhavý: Miloš Zeman opět ukázal, v čem je mnohem výše než většina stávajících politiků. I přes pokročilý věk a možná horší zdraví se prostě nenechal strhnout k hysterii. S klidem sobě vlastním uzemnil demožumpu volající téměř po válce s Ruskou federací.

Prezident si vzal týdenní lhůtu na vyjádření se k aféře Vrbětice. Pokud si někdo myslí, že celou tu dobu četl Honzíkovu cestu a nezabýval se okolnostmi kolem krize mezi českými liberály a Moskvou, pak dotyčný Zemana podceňuje. Jistě se seznámil se všemi podklady týkajícími se kauzy, pravděpodobně je nechal zanalyzovat a dopracoval se k tomu, že nikde nevidí jakýkoliv důkaz o tom, že by kdokoliv z Rusů o Vrbětice zavadil. A pokud ho Koudelka a BIS nejsou schopni předložit, pak vše, co vládní klauni a opozice kolem toho vytvořili za hysterii s obrovskými následky je naprostým diletantstvím a hraničí to s úmyslným poškozováním České republiky.

Miloš Zeman přitom neřekl nic špatně. Ano, pokud by se skutečně prokázalo, že ruští agenti škody v muničním skladu způsobili, pak souhlasí s opatřeními vlády proti Rusku včetně vyloučení z dostavby Dukovan. Má li tedy BIS nezvratné důkazy, není přeci problém je předložit. Napadat prezidenta, že něco prozradil ze živého spisu, je nesmysl. Pokud se rozpoutala akce proti Rusku v takovém rozsahu, jako to udělala vláda, musí být spis uzavřen a pachatelé činu JEDNOZNAČNĚ identifikováni. V případu, že jde o ničím přesvědčivým podložené podezření, pak lze Babiše s Hamáčkem považovat za kamikadze, kteří bohužel místo letadla osedlávají Českou republiku. BIS asi nyní začne s pomocí dalších zpravodajských služeb důkazy o zapojení Ruska vyrábět. Nicméně pochyb je od počátku tolik, že jde momentálně o naprosto nedůvěryhodnou organizaci, která svým nařčením uvrhla náš stát do trapné situace.

Hučení Pirátů, STAN, Topky, ODS a KDU-ČSL je očekávané a naprosto ukazuje na vztah těchto stran k EU a k Rusku. Ta živočišná nenávist k moskevské vládě je cítit na kilometry a úplně jim zaslepuje oči a uši. Rozhodování o vině a nevině jsou vždy závislé na předložených a nesporných důkazech. Hra na utajování je pouze varováním před tím, že se vše událo jinak, než je nám předkládáno. Naši liberálové prskají a ztrapňují se. Ostatně připomeňme si, jak Piráti neustále žalují v Bruselu na Babiše (tím nikdo nevyslovuje podporu premiérovi zneužívajícímu systém dotací, který je od počátku strůjcem pokřivení trhu a obchodních aktivit), přečtěme si příspěvky Zdechovského či knížete a styďme se, že si vlastní problémy neumíme řešit doma. Pro tyto strany je Evropská unie svatým grálem a záštitou. Slibuje jim totiž solidní obživu, budou li skákat podle ní. Respektive jejím lídrům. Naopak vlastenectví je pro ně sprosté slovo. Takže když dostanou noty, zpívají podle nich. Samozřejmě argumentují, že Zeman má své z Moskvy. Jenže v této kauze stačilo předložit právě ty neochvějné důkazy. Kde jsou?

Babiš je pravděpodobně držen pod krkem. O jeho morálních kvalitách si můžeme myslet své, o politickém rozhledu také, nicméně nelze uvěřit tomu, že by se za normálních okolností takto zachoval. Právě to, že je majitelem Agrofertu, jej dělá zranitelným. Hraje o velkou část svého majetku a je vydíratelný. Hamáček je proslulý řiťolezec, od něj nečekejme nic morálního. Piráti touží po moci a vidí Velký reset jako naplnění svých představ a ambicí. Je až neuvěřitelné, jak se v něm vidí a budou mít obrovskou zahraniční podporu právě z EU. Pro ně je silné Rusko přímo strašidlem. Topka je stranou, která si v nenávisti k Rusům přímo libuje. To Němci jsou pro ně ideálním partnerem. Proč asi? Pekarová-Adamová svou ,,chytrostí“ doslova omračuje. STAN si nezaslouží pozornost, o jejich přebíhání při hledání koryta už bylo napsáno dost. ODS s Fialou a Němcovou už dávno ztratili politický nadhled a jedou eurounijní mantru proloženou liberální ideologií. KDU-ČSL mají těsné vazby na Landsmanschaft, v němž sedí potomci těch, kterých jsme se díky Sovětům zbavili. Takže Ruská federace jakožto následník Sovětského svazu patří k nenáviděným. Takže proto ta vražedná nenávist od těchto stran.

Miloš Zeman, a to ho opravdu nemusíte mít rádi, řekl to, co si myslí většina normálně uvažujících lidí, kteří dokážou ignorovat televizní propagandu. O chování k moderátorce si nedělejme iluze. Kdo jde na rozhovor se starým lišákem a má jednosměrnou představu o průběhu, musí být konsternován z jeho bonmotů a neochoty dostat se do podřízené polohy. V takových diskusích je Zeman alfou a průměrný moderátor, který není schopný mu na úrovni kontrovat, má smůlu. Zeman nemá potřebu být politicky korektní a gentleman, který se nechá vmanévrovat někam, kam se mu nechce.

Zdroj