Příprava ČR pro válku s RFVálečné přípravy v souvislostech

Tak jsme se zase jednou celkem trefili

Vidlák: Nebudu skrývat, že jsem včerejší Zemanův projev očekával s napětím a o víkendu jsem se vyčerpával dlouhými intelektuálními rozhovory se svým kamarádem JakuPem, který přijel na návštěvu, o tom, co asi zazní. Tvrdil jsem, že Zeman bude především apelovat na odtajnění zprávy z vyšetřování, což se v podstatě vyplnilo. Ale celý projev obsahoval spoustu dalších zajímavých věcí, takže si to dneska probereme.

Za nejdůležitější považuju to, že podle Zemana zpráva BIS neobsahuje ani slůvko o tom, že by měli nějakou fotečku Čuka a Geka u Vrbětic. Vlastně vůbec nevědí, jestli borci přišli a pokud ano, jak to udělali. Zeman řekl, že se prověřuje možnost, že je tam vzal sám šéfík firmy Imex. Což by byla slušná bomba sama o sobě – představte si to zděšení na všech úrovních, že Rusko už dávno infiltrovalo všechny naše zbrojní firmy… koneckonců mělo by to logiku – čeho chcete dosáhnout kamarádstvím s vrátným že? Lepší je kamarádit s generálním ředitelem.

Každopádně je vidět, že ani hlava státu, poté co si přečetla tajné materiály, nezjistila z nich nic jiného, než co jsme věděli my všichni. Spousta podezření, spousta keců, ale tak málo použitelného, že si klidně mohl dovolit na kameru pochybovat.

Takže jsme se od Zemana na plnou hubu dozvěděli, že celá záležitost se zakládá na „důvodném podezření“, že právě tihle dva z podstaty své skřípalovské osobnosti tady něco udělali, protože když někam jedou, tak se prostě musí něco stát. Jinak je všechno zcela a úplně na vodě. Zeman také řekl, co si myslí o e-mailech, kterými se naši agenti nahlásili do Vrbětic. Že by chtěl vědět, kdo byl adresát tohoto mailu.

Možná jsem to tak pochopil jenom já, ale měl jsem z toho celého dojem, že Zeman se sice trochu jistí, kdyby BISka ještě měla něco v záloze. Neví, jestli neexistuje ještě nějaká tajnější zpráva s dalšími fotkami, jestli si vrchní čučkař neschovává něco dalšího pro Kundru a tak pro jistotu připustil i druhou možnost. Ale když popisoval čučkařskou verzi, nešetřil slovem „údajně“. Ale na druhou stranu to vypadalo, že je celkem přesvědčený, že z toho nic nebude. Nic se nevyšetří, nic dalšího na povrch nevypluje a nakonec zůstane pachuť toho, že BISka u nás dělá politiku.

K tomu všichni neumětelové v opozici zjistili, kolik máme doopravdy na velvyslanectví v Rusku lidí a že jejich bubnování do útoku dopadlo o dost jinak než si představovali a teď jejich hloupost a neinformovanost vyšla najevo. Tohle bychom neměli zapomenout, stejně jako bychom neměli zapomenout vládní tanečky.

Jestli jsem to pochopil správně, BISka vydala svojí zprávu, tu dostala policie a ta teď vyšetřuje. Až teď. V roce 2021. Začala s tím před třemi týdny. Na základě toho, že Čuk a Gek spali v ostravském hotelu a jednoho mailu. Vyšetřovatelům tohle nezávidím. Šest let po výbuchu, který rozmetal úplně všechno do mrtě. Po dlouhém pyrotechnickém čištění okolí. Jasně, rozhodně najdou něco, co všichni před nimi přehlédli.

Ale…

Sakra to se Hamáček s Bociánem podělali z takové zprávy? Důvodné podezření o ničem… Nebo se fakt počítalo s tím, že se stane něco dalšího? Že někdo svolá sněmovnu, udělá nějaké politické haló a Respekt poslouží jako rozbuška? Podobných zpráv tady od čučkařů bylo už hodně a všechny zapadly, Zeman, Babiš i Hamáček se jim vysmáli a nic z toho nikdy neplynulo. Proč to tentokrát bylo jinak? Někdo nařídil přitvrdit? Nebo náš oligarcha miliardář prostě dostal záchvat paniky? Nebo neměl na výběr, protože zpanikařil Hamáček a hrozil mobilizací celého Aspenu? Tohle nemáme rozklíčované a než hodíme hlas do urny, měli bychom v tom mít co nejvíc jasno.

Zeman při projevu vypadal celkem klidně, uvolněně, byl ve svém živlu, mluvil opatrně, aby se do něčeho nezapletl (jako Babiš s útokem na zboží), ale jinak si ponechal dost prostoru na to, aby mohl brzy říci, že to celé byla kravina a jen si pro jistotu připouštěl možnost, že ještě něco vyplave, tak aby případně nevypadal jako blbec. Svojí výzvou ke zveřejnění zároveň Zeman dostal do pasti Koudelku. Když nic nezveřejní, budou si všichni myslet, že je to blbost, když zveřejní, všichni se dozví, že to blbost fakt byla.

Stále ještě nevylučuju, že se něco stane na Ukrajině. Putin totiž udělal svojí obvyklou „kravinu“. Dělá gesta dobré vůle a stahuje jednotky. Nikde není řečeno, že se Ukrové o něco nepokusí. Koneckonců když tam navozili takové techniky, možná by stálo za to se o Donbas pokusit… Putin by mohl reagovat pozdě… Pak bychom se samozřejmě vrátili k americkému požadavku na výrobu záminky, aby pak přes naše území mohla létat zásobovací letadla NATO.

Každopádně přátelé… vidíte jak je práce všech těch Aspenů a podobně mizernější a mizernější? Oni už neumějí ani vyrobit pořádnou konspiraci. Nejsou schopní si poskládat časový sled událostí, prostě je to stále větší šlendrián. Když vidím, jak to chodí v tajných službách a u premiéra, děsím se, jestli to stejně nevypadá i v Dukovanech. Abychom si nakonec vroucně nepřáli, aby žádná jaderná elektrárna raději nebyla..

V přímém přenosu vidíme, že se stále více perou o moc, stále více se derou na výsluní a čím méně to umějí, tím víc jsou si sebejistí svou věcí. Každým dnem sledujeme, jak jsou stále více odtržení od reality a pokud s ní jsou konfrontovaní, čumějí jako vrány. Případ naší ambasády v Rusku je krásný případ. Všichni rusobijci mysleli, že vědí, že tomu rozumí, ale přitom po Targusovsku mleli hovna. Teď tu máme kupu vyhoštěných diplomatů, co nemají kde bydlet a původně velcí páni, co se producírovali v oblecích, teď mají na ambasádě rozpis na mytí hajzlů. A Rusové na ambasádě u nás? Nic, pohoda, žádný problém.

Zeman vypadal, že očekává přesně tohle… prasknutí velké bubliny a kdo bude připraven, ten vyhraje. Vlastně je to takové symptomatické. Politicky to celé dopadlo přesně podle čučkařské zprávy. Akce byla zpackaná, bomba vybuchla dřív a nadělala obrovské škody tam, kde neměla. Teď jsme těsně po výbuchu a jediný Zeman si pyrotechnicky nechal odstup a jako první zhodnotil skutečnou situaci a ne nějaké novinářské domněnky z dálky. Ještě nějakou dobu nebude možné nic dělat, protože nikdo neví, co ještě může bouchnout. Ale začíná to vypadat, že se celá ta diverze obrátí proti těm, kteří z ní chtěli těžit… a samozřejmě i proti těm, kteří v panice běhali kolem a nadělali víc škody než užitku.

Zdroj