Příprava ČR pro válku s RFVálečné přípravy v souvislostech

Miliardoví čučkaři

Čučkaři jsou prostě čučkaři, a nic než čučkaři. O kauze Vrbětice se každý den objevují další a další informace. Nevedou k odhalení ruské účasti, nýbrž ukazují neuvěřitelnou neschopnost a zkorumpovanost českých bezpečnostních složek, včetně BIS. Naprosto neuvěřitelnou.

Nedělal jsem si o úrovni a poctivosti bezpečnostních složek žádné iluze, ale že to může být až takhle špatné, to nenapadlo ani mě.

Dnes už s jistotou víme, že na území ČR měli své sklady mezinárodní tajní obchodníci se zbraněmi (ano, ti, kteří prodávají zbraně zločincům a kterým jsou po krku všechny tajné služby světa). Že se to dělo s tichým vědomím zkorumpovaných úřadů. Že byly porušovány snad všechny zákony a bezpečnostní směrnice.

Jenže kromě toho zjišťujeme, že BIS nemá k dispozici ani ty informace, které může sehnat běžný občan, pokud postupuje dost systematicky. Třeba studentka pardubické univerzity Martina Krňavová publikovala v roce 2016 diplomovou práci, která v podstatě sestává z důkladných výpisků z veřejných zdrojů. Věděli jste, že kromě dvou mrtvých byli při vypuknutí požáru ve skladu i tři další lidé? Vyslechly je bezpečnostní síly? Víte, že pořádný plot kolem objektů byl postaven až po výbuchu? Víte, že mezi prvními se byl na místě podívat tehdejší náčelník generálního štábu Petr Pavel? Víte, že chtěl z místa odvolat všechny vojáky? Proč? Bál se, že si všimnou něčeho, čeho by si nevšimli civilisté? Víte, že po prvním výbuchu došlo k detailní prohlídce dalších skladů se zbraněmi? (případné nástražné zařízení tam muselo být instalováno až později). Víte, že poměrně důkladné vyšetřování skončilo závěrem, že nedošlo k cizímu zavinění? To znamená, že pokud tam cizí agenti byli, pak čeští vyšetřovatelé zametali jejich přítomnost. Jsou ti čeští vyšetřovatelé stíháni, když je to všechno tak jisté?

Už teď je jisté, že oficiální verze, kterou před pár dny předložila česká vláda, a na základě které zahájila studenou válku proti Rusku, je nepravdivá.

Tak teď už to víte. Ale vědí to také v BIS?

Jinými slovy. Už teď je jisté, že oficiální verze, kterou před pár dny předložila česká vláda, a na základě které zahájila studenou válku proti Rusku, je nepravdivá. Jednotlivá tvrzení si navzájem odporují. Je to celé vymyšlené? Nebo je něco zásadního, co BIS potřebuje zakrýt?

Jeden můj známý, jehož organizace pravidelně bývala uváděna ve zprávách o extrémismu, si všimnul, že celé odstavce jsou okopírovány z jeho internetové stránky. Zrušil tedy web, a v další zprávě o extrémismu se už neobjevil.

Za takovou práci platíme 4 – 11 miliard ročně.

Petr Hampl

Kdo jsem Nejčtenější český sociolog. Vlastenec. Autor Prolomení hradeb, Cesty z nevolnictví a dalších knih. Výkonný ředitel České společnosti pro civilizační studia, spoluzakladatel Sdružení přátel bílého heterosexuálního muže a účastník mnoha dalších nekorektních aktivit.