Svět podle lepšolidí

Myslíte si, že si oddechnete? Omyl…

Jindřich Kulhavý: Přestože lze několik posledních desetiletí považovat v Evropě až na výjimku vojenských operací v bývalé Jugoslávii a napadení Srbska Spojenými státy či boje na východu Ukrajiny za meziválečné období, neznamená to, že bychom se neměli čeho bát.  Strach je totiž nejlepším nástrojem k ovládání davu. Přesvědčili jsme se o tom mnohokrát. Ostatně příkladem vyvolání paniky bylo takové 11.září 2001. Můžete se domnívat, že víme, co se tenkrát stalo, ale podivností bylo přesně tolik, kolik jsou Američané schopni vymyslet. Každopádně důsledkem pádu dvojčat byl strach. A je úplně jedno, narazila li do nich letadla, zbortila li se z nárazu, či šlo o dobře připravené divadlo pro svět. Poslední varianta se zdá být nejreálnější. Dalších mnoho let tím USA ospravedlňovaly své aktivity na územích cizích států, přičemž kam jejich vojska dorazila, přestala růst obrazně na mnoho let tráva.

A tak jsme se dopracovali k současnému dění v Afganistánu. Zbabělý úprk nazvaný stažení americké armády se opět podařil udělat tak, aby na místě zůstalo ještě více neštěstí, než ho tam před příchodem Američanů bylo. Západní ,,demokracie“ implantovaná do hornatého muslimského státu prostě nepatří a je věcí Afgánců, jak budou žít. Talibán bleskově převzal celou zemi, pročistí řady těch, kteří stáli proti němu a nastolí režim vycházející z náboženství a jistého fundamentalismu. A bude potřebovat peníze. Afganistán je proslulý svou drogovou minulostí, takže takovou lze očekávat i budoucnost. Navíc se Afganistán stane exportérem migrantů ze své země a na strach v Evropě je tak zaděláno. Drogy a migranti se zkušenostmi z války není dobrá kombinace. Jak z toho budou těžit vlády, to je otázka, ovšem uvidíme, jak ožijí neziskovky.

Strašit se nepřestává v jiných směrech. Covidohysterie je ukázkou toho, kam lze i relativně přemýšlející lidi během pár měsíců dovést. Když to rychle shrneme, tak tu máme experimentální mixy určené k falešné prevenci proti nemoci, kterou nikdo nedokáže přesně určit, tedy až na ty, kteří jsou systematicky umlčováni. Relativně snadno léčitelná nemoc dostupnými léky, které jsou však stahovány z prodeje tak ,,řádí“…především v médiích. Aby byl strach dostatečně velký, jsou nasazeni tým odborníků, mediální hvězdy z konkurenčních stanic a deníků spojené do jednoho šiku a politici navzájem se jindy neschopni dohodnout se třeba i na tom, jaký bude program jednání ve Sněmovně. Ti najednou víceméně náhle cvrlikají na stejné notě. To vše v celosvětovém scénáři s minimálními odlišnostmi. Podobný průběh křivek grafů, stejné vzestupy a poklesy čísel a univerzální zdravotnický materiál expedovaný do všech zemí, které jsou schopné ho zaplatit. K navýšení obav jsou využívány všechny možné prostředky. Strůjci pandemie se neštítí ničeho, tedy ani smrti. Zneužíváni jsou senioři, nemocní, mládež, děti. Do pozadí je zatlačena logika, věda, ale i selský rozum. Výsledkem je polovina národa nahnaná do vakcinačních center, nenávist mezi lidmi a nervozita z toho, co bude za týden, za měsíc, v dalších letech. Slabí podlehli, silní se vzepřeli. Jak to skončí? Tak to se možná brzy uvidí.

Strachu stále není dost? Máme tu tedy další důvod k jeho šíření. Klimatické změny. Ledovce roztají, stoupne hladina oceánů o metr či dva, bude sucho. Američané tvrdí, že letošní červen a červenec byly nejteplejší měsíce v historii a česká média to papouškují. Měli jste snad dojem, že by letošní teplo bylo nějak výjimečně teplé? Nikoliv, příroda doplnila naše místy poloprázdné vodní zdroje, v srpnu už lze vnímat blížící se podzim a tvrzení jistého hysterika klimatologa, že se v Čechách bude oteplovat rychleji než jinde, je prostě ukázkou manipulace. Také je tu strašák CO2. Jeho množství bylo, je a bude vždy konstantní. V podstatě je potravou pro rostliny, které jsou zase užitečné pro živočišnou sféru. Koloběh života, který tu je miliony let, bude fungovat s automobily i bez nich, s elektrárnami i větrníky. Čím více se budeme snažit eliminovat vznik CO2, tím méně tu bude rostlin. I to je možný scénář. Nicméně z ochrany klimatu se dá vytřískat mnoho peněz, takže strach je třeba šířit. Zdroje jsou nevídané.

Uvedli jsme tu pár aktuálních témat. V záloze jsou další, velký prostor poskytují témata přelidnění, stárnutí generace, ekonomické problémy, neschopnost existence mimo EU. Řídit dav je nakonec mnohem jednodušší pomocí metody cukru a biče. Hloupí se ohnou sami, chytřejší je třeba zlomit. Jen odolní vydrží a zůstanou sami sebou. Strach je však mocný čaroděj. A skutečně účinná zbraň a z pohledu ekonomů dokonalá komodita. Už to chápete, proč tu jsou roušky, vakcíny, statistiky a média?

Zdroj