Ideozločiny

NATO je příčinou ukrajinské krize

Bývalý náměstek generálního tajemníka OSN a italský sociolog Pino Arlacchi v sobotu při rozhovoru s novinářem CMG (China Media Group) ohledně speciální vojenské operace Ruska na Ukrajině poukázal na to, že NATO je příčinou současné situace na Ukrajině. Základní způsob pro řešení této otázky vlastní evropské země. Následuje konkrétní reportáž od novináře našeho rozhlasu Yin Xina (Jin Sin) z Itálie.

Pino Arlacchi řekl, že od období Napoleona Rusko stále považuje agresi ze západu za hlavní hrozbu. Po rozpadu Sovětského svazu dostalo Rusko záruku, že se NATO nebude rozšiřovat na východ. Avšak NATO pokračovalo v expanzi až k hranicím Ruska, což je důvodem ruské vojenské operace na Ukrajině.

Pino Arlacchi uvedl: „Příčina ukrajinské krize je nepřetržitá expanze NATO až k ruské hranici, což vyvolalo obavy Ruska a vedlo k jeho vojenské operaci. Řekl jsem, že je to problém trvající více než 30 let. Po rozpadu Sovětského svazu Rusko dostalo záruku, že NATO se nebude rozšiřovat na východ. Avšak NATO pokračovalo v expanzi. Některé sousední země Ruska se staly členy NATO a Rusko uvedlo, že to je nepřijatelné.“

V posledních dnech západní země oznámily sankce proti Rusku, které zhoršily velký tlak inflace v hlavních západních zemích. Arlacchi se domnívá, že tyto sankce přinesou více důsledků těmto zemím než Rusku.
Pino Arlacchi také obzvláště poukázal na to, že základní způsob k řešení této otázky vlastní evropské země.

D.

Zdroj