Ideozločiny

Neschvaluji války, ale chci vědět kdo je viník

M. Doušková: Prohlédněte si Alej andělů na Donbase. Je to pomník zabitých dětí ukrajinskou armádou. Každá válka je zločin proti lidskosti a každá válka ukazuje jen na nemravnost a zločinnost všech lidí, co o tom rozhodují a je jedno odkud jsou. Krev na rukou mají všichni.

Než začnu psát, tak věřte, že neschvaluji žádnou válku, teda ani tuhle Rusko-Ukrajinskou. Já války nenávidím a je jedno kdo ji vede. Pro mně je to vždy lidské selhání.

Už jsem si zvykla, že dnešní svět není pro staré, ale není ani pro slabé jedince. Troufám si říct, že nejsem ani jedno přesto se mi dnes stalo něco, co už neznám. Spustily se mi slzy. Nekontrolovatelně a já jsem jen poslouchala slova Krylovi písničky Bratříčku zavírej vrátka. Za chvíli jsem se vzchopila a dostala zlost při vzpomínce jeho návratu z vyhnanství. Napřed ho nesnášeli komunisté a když se vrátil, byl oslavován jako hrdina. Moc dlouho to novým pánům nevydrželo a Karel Kryl se vytrácel. Nikde ho nehráli, jen pár koncertů a byl z něj zase nežádoucí. Proč? Měl odvahu kritizovat to, co ostatní oslavovali. Viděl dopředu a říkal co si myslí a láska k Václavu Havlovi to nebyla. Uštvali ho ke smrti a Kryl zemřel předčasně na zlomené srdce. Najednou ho slyším při demonstraci proti válce na Ukrajině. Ti stejní co ho uštvali si na něj zase vzpomněli. Až jsem se otřásla hnusem. Pročpak tuhle nadčasovou píseň nepouštěli když se bojovalo v Srbsku? Asi proto, že válku posvětil sám Havel. Prý to byla humanitární válka. Doteď nevím, co tím ten člověk myslel. Třeba kdyby žil, tak by to byla zase bezva humanita.

Jen tak jsem zavzpomínala na válku v Korei, Vietnamu, Sýrii, Lybii, Iráku, Srbsku a říkala jsem si. Sakra holka, proč tehdy lidé neprotestovali a neříkali, že je to zločin proti míru jak to dnes říkají o válce Ruska s Ukrajinou. Proč se nehalili do srbské vlajky, fakt nevím. Vidím jen jeden rozdíl a to v útočníkovi. Tehdy to bylo USA a dnes je to Rusko. Proč to, co projde Američanům neprojde Rusům? Myslím, že většina z vás to ví. Američani válčí co jsem na světě a Rusové se od nich asi hodně naučili.

Hodně se zlobím na politiky kteří dnes tvrdí, že prý válku nečekali a všichni jsou strašně překvapeni. Jak překvapeni? Osm let to víme všichni že je zle a nic, vůbec nic se nedělalo k zastavení nezastavitelného. Od kdy je EU nesvéprávná a klidně dovolí aby se americké vojenské jednotky roztahovali po naše území a nakonec se dostali až k ruským hranicím. Vy byste se na jejich místě nebáli? Já ano. Už to zažili, ale přežili. Tolik let píšu a tolikrát jsem četla články o hrozbě války a najednou nic nikdo nečekal. Tohle bych chtěla vysvětlit, ale ještě se to nikomu nepodařilo.

Docela mě se svým projevem pobavil prezident Zeman. Prý je třeba šílence izolovat. Já nevím, jestli je Putin šílený, protože jsem s ním nikdy nemluvila, ale pamatuji si, že šílence ze Zemana chtěli udělat naši vlastní politici, odstavit ho od vlády a najednou si s nimi už zase notuje a předvádí jak to s námi myslí naše vláda dobře. Jak tohle mají lidé chápat. Nedivím se, že v tom má spoustu lidí guláš, protože v tom už se nedá vyznat. K tomu všemu Středula vykládal na konto této války cosi o Vyšším principu mravnímu a mě klesla brada úžasem. Kde vidí nějakou mravnost? Já ji postrádám desítky let a on najednou zjistil, že nemravný je Putin. To si snad dělá srandu. Celý svět má k mravním hodnotám tak daleko jako já ke svému snu o světě, kde zbraně prostě jednoho dne zdřevění. Bylo by čím topit až nebudou peníze na nic jiného.

Otto von Bismarck to řekl jasně, Slovany zničíte pouze tak že je rozeštvete mezi sebou. Oddělíte Ukrajinu od Ruska. A necháte Slovany mezi sebou bojovat. Místo aby se mezi sebou chránili a podporovali, tak se sami zničí. Smutné a přesné.

Sergej Viktorovič Lavrov a jeho odpověď novinářům CNN – Pokud jste nyní zděšeni tím, co se děje v Kyjevě – byl někdo ze CNN někdy na Donbasu?! „A viděl, jak tam ukrajinští nacionalisté ničí školy, zabíjejí ženy, které nosí děti v náručí?! Byl tam někdo z vás?!

Prohlédněte si Alej andělů na Donbase. Je to pomník zabitých dětí ukrajinskou armádou. Každá válka je zločin proti lidskosti a každá válka ukazuje jen na nemravnost a zločinnost všech lidí, co o tom rozhodují a je jedno odkud jsou. Krev na rukou mají všichni.

Dodatek: Protože už není svoboda slova a zavírají se některé weby tak malý výstřižek vám připomenu dobu, kdy se nesmělo poslouchat rádio. Kdyby v té době byla televize a internet, zatrhli by nám to taky. Dnes jsme o 80 let dále a zase nesmíme napsat co si myslíme.

Zdroj