Ideozločiny

Pokud jde o rusko-ukrajinský konflikt, „impérium lží“ otevřelo šampaňské

„Od vypuknutí rusko-ukrajinského konfliktu Pentagon (americké ministerstvo obrany), K Street (místo shromažďování lobbistických společností ve Washingtonu), vojensko-průmyslový komplex a celý Kapitol v tichosti otevřely šampaňské na oslavu!“ Tento nedávný komentář Franklina Spinneye, bývalého úředníka amerického ministerstva obrany, poukázal na to, že z konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou mají největší prospěch Spojené státy.

Jak Spinney analyzoval, rusko-ukrajinský konflikt je výsledkem politické manipulace. USA, jako iniciátor ukrajinské krize, nejenže vydělaly spoustu peněz pro svůj vlastní vojensko-průmyslový komplex, ale také potlačily Rusko eskalujícími sankcemi, zabránily Evropě v úsilí o strategickou nezávislost a upevnily hegemonii amerického typu.

Ukrajinská krize znovu prokázala, že Spojené státy jsou „v zákulisí“ světových nepokojů. Tato „černá ruka“ ignoruje svou vlastní odpovědnost a místo toho začala znovu obviňovat ostatní. Právě nedávno „New York Times“ opakovaně šířily falešné zprávy, že Čína „věděla“ o ruských vojenských akcích předem a „požádala Rusko, aby přijalo opatření a naplánovalo je po zimních olympijských hrách v Pekingu“. Po ověření médii citoval tento deník „anonymního vysokého úředníka“ z Rady pro národní bezpečnost Bílého domu. Američtí politici a média vymýšlejí lži, vyhýbají se své odpovědnosti, obviňují Čínu a snaží se rozdělit Čínu a Rusko – není tento druh rutiny světu známý?

Každý, kdo má bystré oko, vidí, že tyto pomluvy odporují zdravému rozumu a mají postranní úmysly. Čínský velvyslanec ve Spojených státech Qin Gang dal nedávno jasně najevo, že konflikt mezi Ruskem a Ukrajinou Číně vůbec neprospěje. Je nemožné, aby o tom Čína věděla a neodrazovala od toho.

Z politického hlediska jsou čínsko-ruské vztahy založeny na „nespolčování se, nekonfrontaci a necílení na třetí strany“, což se zásadně liší od ideologických linií USA vytvářet skupiny a zapojovat se do blokové politiky. Takzvané americké „Čína souhlasila s vysláním ruských jednotek na Ukrajinu“ neodpovídá základním principům čínsko-ruských vztahů.

Ekonomicky je Čína největším obchodním partnerem Ruska a Ukrajiny a největším světovým dovozcem ropy a zemního plynu. Konflikt mezi Ruskem a Ukrajinou nevyhnutelně povede k prudkému nárůstu cen ropy a plynu a zvýšení dovozních nákladů. Je tohle to, co Čína chce? Robert Manning, vedoucí pracovník Atlantické rady Spojených států, poukázal na to, že zintenzivnění rusko-ukrajinského konfliktu Číně neprospěje.

Politici ve Washingtonu s mentalitou studené války však tyto racionální hlasy neposlouchají. Pokoušejí se zbavit své odpovědnosti tím, že obviňují Čínu. Když se podíváme zpět do historie, není těžké zjistit, že kdyby Spojené státy neprosazovaly expanzi NATO na východ, neposílaly zbraně na Ukrajinu a neustále nenarušovaly strategický životní prostor Ruska, nemohla by se situace na Ukrajině takto vyvinout. Bude Rusko nuceno přijmout vojenská protiopatření? Nyní iniciátor krize tvrdí, že Rusko dostalo „podporu“ od Číny k vojenské akci, což zcela převrací černou a bílou a vytváří to fámy.

Dalším plánem některých politiků v USA je navíc využít konflikt mezi Ruskem a Ukrajinou k potlačení Číny. Čínská strana v poslední době mnohokrát prohlásila, že bude rozhodovat o svém vlastním postoji a politice podle podstaty věci samotné, a zavázala se podporovat mír a rozhovory a poskytla komplexní plán na řešení krize. Ale někteří lidé v USA jen předstírají, že neslyší. Vymýšlejí fámy jednu za druhou ve snaze stáhnout Čínu, která není stranou ukrajinského problému, což plně odhalilo jejich zlověstné úmysly využít každé příležitosti k potlačení Číny.

Je krajně nezodpovědné a opovrženíhodné, když člověk, který přilévá olej do ohně, napadne a zdiskredituje člověka, který se snaží požár uhasit. Svět jasně vidí, že viníkem ukrajinské krize je „impérium lží“, které neustále zapaluje požáry, využívá příležitosti ke svému prospěchu a otevírá šampaňské na oslavu.

Jia

Zdroj