Koronavirus

Okénko – Právo v kapse – Doktor práv není lékař

Jindřich Kulhavý: Ministrem zdravotnitnictví, který píše děkovné dopisy lékařům a zároveň jim radí, jak mají postupovat při záchraně lidských životů před bacilem, sám není lékařem, ale zpívajícím právníkem. Je to to samé, jako kdyby pilotovi F1 radil horolezec, jak má řídit, či potápěč vysvětloval beduínovi, jak rozhýbat paličatého velblouda.

Při argumentacích, které mají po ruce tzv. odmítači, jim je často odpovídáno, že zubař nebo odborník na srdce přeci nemůže přednášet své názory, to je určeno virologům a epidemiologů. Zkuste se zamyslet, zda li právník má k těmto účelům lepší vzdělání. Taktéž slýcháme, že biologové, kteří oponují názoprům pana ministra a jeho přidružrné ,odborné“ osobní stráži v podobě Prymuly, Maďara a spol., ničemu nerozumí. Laikům chceme vysvětlit, že právě biologové jsou úplně nejblíže k všem těm malým mrchám, ale i součástkám a dalším zařízením, které kolují v našem těle a vytváří soubor, který si nakonec může říkat Pepa, Franta či třeba Mahulena.

Nikoliv lékaři, ti opráváři a zruční mechanici, ale bilogové a biochemici jsou přímo u zdroje výzkumu. A právě biologové pečlivě vysvětlují, co to je vir, buňka, spikeprotein, jaký mají navzájem vztah a čím je tento v případě vakcinace extrémně nebezpečný. Jenže veřejnost poslouchá doktora práv. Jistě, má svůj tým rádců. Bylo by zajímavé zjistit, kolik který z nich a od jakého farmaceutického koncernu dostal na dietách. Poté bychom možná pochopili, proč tak zarytě lžou a odmítají jakýkoliv názor, který jim je vidlemi hozenými do špinavého obchodu s lidským zdravím. Jisté je jedno. Borci u mikroskopů a schopní měnit složení některých součástek v lidském těle vědí o bakteriích, buňkách a virech mnohem více, než lékaři . A určité ještě o dost více než absolvent právnické fakulty.

Zajímavá je však další věc. Podíváme li se na složení vedení lékařské komory, v jejímž čele stojí jakýsi propagátor vakcinace Kubek, a uvědomíme si, že ho musí zvolit do svého vedení dostatečný počet lékařů, z nichž přeci jenom velká část tuší, co je to ta současná vakcinace za lumpárnu, pak je evidentní, že v tom kšeftu jedou také a zdraví jejich pacientů je jim mnohem vzdálenější než pořádně nabušená prkenice či sympózium pořádané na nějakém exotickém místě, případně dovolená hrazená nějakým tím farmaceutickým gigantem. Kubku, Kubku, za to, jak své kolegy vedete, a za lži vypouštěné denně na některé z mainstreamových televizních stanicic, budete jednou sedět. Váš předchůdce už také dělá doktora ve vězeňské budově, a to jenom kradl, Vy lidi zabíjíte.

Smutným okamžikem konce minulého týdne byla smrt umělce Lasici, který si v rámci svého komediálního přístupu k životu dělal legraci z odmítačů vakcinace. Sám dostečně naočkovaný skonal tak, jako řada dalších po vpichu. Tedy pln síly, zdráv a náhle je bez varování mrtev. Na tomto místě není správné se ušklíbnout a říct:,,Dobře mu tak“. Pan Lasica tomu pravděpodobně věřil stejně, jako jeho manželka na dobro v podobě migrantů. Pouze doplatil na svou naivitu a ochotu podstoupit experiment. To jeho manželka Magda by ráda dělala pokusy na ostatních tím, že by na Slovensko přivedla tisíce snědých a černých vetřelců. Takže z této populární dvojice nakonec více se ctí odešel proslulý bavič.

Nás může potěšit to, že i přes otvírání vakcinačních center bez registrace počet nově naočkovaných nijak závratně nestoupá. Takže na propagační tenisky a mobily nikdo moc neskočil. Smutné je naopak to, že podobně jako Milan Lasica, končí mnohem více lidí. Jen se o tom nemluví. Otázkou zůstává, jak dlouho se to bude ještě tajit? Mimochodem, premiérova dcera se nemůže nechat naočkovat, protože má mnoho protilátek. Kdo je tedy měří těm, kteří přijdou na Hlavní nádraží, na Chodov či někam jinam? Pořád tma?

Zdroj