Domácí

Omezení technologickým progresem a krádež svobody

Jindřich Kulhavý: Pokrok nelze zastavit, ovšem v posledních 40ti letech nabral rozvoj nových technologií zběsilé tempo. Především mohutný nástup elektrotechniky znamená posun lidstva, jen zůstává otázkou, je li na tento sprint připraveno a nesměřujeme k tomu, že bude především zneužívána. Dostáváme se totiž do situace, kdy jsme moderními technologiemi drženými v rukách elit doslova omezováni. Navíc tomu napomáháme tím, že se bez nich odmítáme obejít a nevynucujeme si kontrolu jejich provozovatelů. Naopak oni sledují každý náš krok.

Mezi nejvýraznější hráče o vládu nad našimi životy pomocí novinek zůstávají banky. Jejich sektor v podstatě velmi podstatně určuje velikost hřiště, na kterém obyvatelé Země hrají o kvalitu svého bytí. Dokonce se dá říct, že správci našich financí nastavují mantinely, mezi kterými se pohybujeme. A nástrojů mají dost. Ať už jsou to různé druhy půjček, možnost pracovat s úročením vkladů i úvěrů, ale především snaha postupně likvidovat hotovost. Nejdříve banky naučily lidi používat platební karty s tím, jak budou flexibilní, postupně začaly omezovat přístup k hotovým penězům, to například rušením hotovostních přepážek na pobočkách a převedení hotovostního styku na bankomaty. Ty lze kdykoliv vypnout. Nakonec přijde realita v podobě omezení používání karet jen na určité území, čímž může dojít k jasnému vymezení prostoru volného pohybu klientů jednotlivých bank. V podstatě jde o velmi jednoduché přivázání řetězem k určitému místu. Ostatně plánovaná likvidace hotovosti jednoznačně směřuje k totální kontrole našich životů, dokonce i vcelku intimního soukromí. Budou to bankovní domy, kdo bude mít naprostý přehled a každé transakci a zároveň každém Vašem kroku.

Mobilní telefony se staly naší každodenní bránou komunikace. Jsou natolik součástí fungování dnešní společnosti, že se staly nebezpečnými. Ukládáme do nich fotografie, hesla, posíláme z nich emaily, zprávy, vyřizujeme hovory, máme zapnutá pohybová čidla. To vše s tím, že někde v administrativních budovách sedí lidé, kteří nás díky tomu mají natolik přečtené, že byste si při náhodném setkání mohli tykat. A není to jen policie, koho můžete zajímat. Jsou tu úředníci finančního úřadu, různé výzvědné služby, reklamní agentury, vlastníci sociálních sítí, jste li populární osobnost, také novináři, a samozřejmě hackeři. Ti všichni o nás ví více, než je zdrávo a než si vůbec připouštíme. Už jen vědomí, že několik lidí sleduje každý náš krok, je přinejmenším nepříjemné. A věřte tomu, že už nás dávno nechrání žádné zákony. Odposlechy telefonů a lokalizace jednotlivců patří k běžné praxi. Ani nemusíte být zločinec.

Kontrolu občanů zajišťuje další fenomén, kterým jsou všudypřítomné kamery. Technologicky je velmi snadné využití nejen těch, které vídáme na sloupech a návěstích, ale také bezpečnostních kamer rozmístěných na soukromých objektech. Navíc systémy a rozlišovací schopnosti těchto přístrojů se natolik zdokonalují, že před nimi není úniku. Nejsou tu pro naši bezpečnost, jejich úkolem je nás hlídat na každém kroku a vše monitorovat a ukládat. Uniknout jim lze snad jen ve volné přírodě, ovšem stačí se vrátit do města, na dálnici či na letiště, a jste opět pod dohledem. Navíc jejich propojení už dávno umožňuje sledování lidí po celé planetě. Tomu napomáhají i GPS moduly ve vozidlech. Jestliže firmy tato zařízení používají pro sledování zaměstnanců či automobilů, pak je vcelku logické, že to samé dokáže i stát. Navíc každé moderní vozidlo už modul GPS má a nová auta jsou de facto také nonstop připojena přes internet zabudovaný v systému vozidla. Ani do něj nemusíte kupovat sim kartu, auto i bez ní hlásí automobilce různé situace a Vaši polohu.

Covidpasy jsou dalším naprosto extrémně omezujícím nástrojem, který nás citelně zasahuje. Celá koronavirová krize je testem toho, co vydržíme, kam až mohou elity zajít. A opravdu si neberou rukavičky. Jestliže platební karty mohou v budoucnu určovat teritorium, na kterém budete moci žít, mobily a kamery prozradí, když stanovené hranice překročíte, pak covidpasy Vás dokážou udržet dokonce jen doma. A aby to bylo ještě jasnější, k dokumentu o tom, že jste poslušně podstoupili akt vpichu, se budete prokazovat občankou s Vašimi otisky prstů a čipem. To abyste se nemohli vydávat za nikoho jiného. Vaši DNA mají pro změnu uloženou jinde, protože většina z Vás ji předala například při zneužívání nosošťourů státem. A když už jsme u toho covidu. O grafénu a 5G sítích, které by s tím mRNA experimentem mohly jít ruku v ruce, se v poslední době píše mnoho. Zní to až moc kosmicky a konspirativně, ale kdo viděl rozbor vakcíny a krve u očkovaných a neočkovaných, tak se tomu úplně nevysmívá. Naopak příjemci možná smrtícího mixu zatím žertují, ale ten úsměv z toho plynoucí může být poslední křečí před zjištěním, jak naletěli. Nechceme nyní polemizovat o složení vakcín a jejich dopadu na lidstvo, to ukáže blízká budoucnost. Ale myslet si, že bude růžová a svobodná, je skutečně naivní.

Elektromobily s malými dojezdy, drahou elektřinou a krátkou životností vozidel nabitých elektronikou při stoupajících cenách energie dokážou z dosavadních řidičů udělat chodce. Pokud je něco dalšího, co má zkrátit náš pomyslný řetěz, kterým jsme přivázáni ke kůlu, pak je to právě výměna spalovacích motorů za ty z vysavačů. Omezit pohyb lidí bude pak snadnější než cokoliv jiného. A utlumí li se letecká a lodní doprava, budeme žít sevření neviditelnými ostnatými dráty více, než v dobách normalizace v ČSSR. Opět je třeba připomenout, že vypnout elektřinu je to nejjednodušší, co lze udělat. U všech výše uvedených plánů elit jde o jedno. Tedy dostat nás pod totální kontrolu. V podstatě nicneděláním a chatrnou obranou proti tomu dáváme politikům a jejich loutkovodičům mandát k naprostému dohledu nad našimi životy. Je to stejné, jako bychom všichni nosili obojky či náramky jinak určené odsouzeným k domácímu vězení. Rozdíl je ovšem v tom, že mi jsme smířeni a podvolujeme se k tomu dobrovolně, zatímco vězni to přijímají jako trest. Za co máme být trestáni my? Za to, že nejsme těmi elitami.

Zdroj