Osmého září v Břeclavi

0
(0)

Vidlák: Moji pravidelní čtenáři už delší dobu vědí, že se přátelím s Petrem Hamplem – to je ten sociolog, co napsal Prolomení hradeb a Cestu z nevolnictví. Knížky vřele doporučuji k přečtení. Petr Hampl u mě byl loni na zabijačce, hezky jsme si popovídali u džbánku portského a vzniklo z toho přátelství. 

Letos zjara mě Petr Hampl oslovil, jestli bych s ním nechtěl vystoupit na jeho přednášce v Břeclavi. Já mu na to kývnul a tak letos osmého září vznikne první Vidlákovo veřejné vystoupení naživo. Poprvé se budu prezentovat jako živý existující Vidlák a nebudu existovat jen skrze písmenka mého blogu a skrze těch několik lidí, kteří u mě osobně byli a mohou potvrdit mojí existenci. 

Bude to v tamním evangelickém kostele na náměstí Svobody č. 2056, od 17. hodin. 

Po oficiálním programu nebudu spěchat domů, takže pokud by se se mnou i Petrem Hamplem chtěl někdo pozdravit a pokecat si naživo, rádi vám budeme k dispozici. 

Petr Hampl bude samozřejmě mluvit o své cestě z nevolnictví, určitě si nenechá pro sebe nejnovější informace z Práglu a celé vlastenecké scény a bude jako obvykle překládat celou řadu argumentů, bude to mít logickou stavbu a rozhodně nebudete zklamáni, že jste to slyšeli. 

Já budu mluvit o tom, že narozdíl od mnoha krizí z minula, ta současná postupuje relativně pomalu a i když na obzoru už hřmí, stále máme čas se na ní připravit. Zřejmě ji nemůžeme ani odvrátit a ani se před ní nemůžeme schovat do nějakého úkrytu a vylézt až bude po všem. Ale pořád není pozdě se připravit. Pořád není pozdě něco dělat. 

Během mého vystoupení se určitě vysměju všem moderním ekonomům, kteří začínají skloňovat výhody bydlení v nájmu, postavím se do opozice proti těm, co tvrdí, že soběstačnost není možná, případně že je strašně drahá a sežere veškerý volný čas a určitě si najdu alespoň chvilku, abych pochválil vás – čtenáře mého blogu, díky kterým mám jednu z nejlepších diskusí na českém internetu. 

A budu chvíli asi mluvit i o politice z vidláckého pohledu. 

Takže kdyby někdo chtěl, uvidíme se ve středu 8. září v 17. hodin v Břeclavi.

Zdroj a diskuze zde.

Místo kde jsou podobné akce oznamovány je zde.

Rate this post

Souhlasíte s článkem?

Průměrné hodnocení 0 / 5. Vote count: 0

Zatím nehodnoceno, budete prvním