Plodná spolupráce s nepřítelem

0
(0)

Lubomír Vylíčil: Některé agentury dnes přinesly zprávu, že zástupce britské MI6, Jonathan Powell, se před pár dny setkal s vůdcem teroristické organizace, nazývané „fronta al-Nusra” (Hay’at Tahrir al-Sham). Schůzka měla proběhnout na Turecko – Syrském pohraničí, poblíž hraničního přechodu Bab al-Hawa.

Setkání se prý neslo v přátelském a konstruktivním duchu. “Britská strana navrhla, aby skupina Hay’at Tahrir al-Sham oznámila plány na ukončení podvratných aktivit proti západním zemím a navázala s nimi úzkou spolupráci.” Že za tu ochotu „něco formálně vyhlásit” obdrží ještě větší finanční podporu, než doposud. Navíc se prý Britové zavázali, že když budou teroristi fakt vstřícní, tak se celou vahou Velké Británie zasadí o to, aby byla fronta al-Nusra vyškrtnuta ze světového seznamu teroristických organizací.

Na závěr jednání prý bylo dosaženo dohody o „zachování stálého komunikačního spojení” mezi teroristy a MI6…. Takže to máme černé na bílém. Zahraniční rozvědka Velké Británie (MI6), která má na starosti : „sběrem a analýzou informací, získaných od lidských zdrojů (HUMINT) podporovat národní bezpečnosti Spojeného království” je v přátelském kontaktu s teroristy, islamisty a bojovníky za chalífát. Platí je, pomáhá jim, jak může a hodlá v tom nadále pokračovat.

Co je to vlastně za spolek, ta al-Nusra? Ve zkratce, jde o islamistické vládce oblasti (velikosti zhruba našeho kraje) okolo syrského Idlíbu. O ty nejtvrdší salafistické, džihádistické válečníky, bojující proti syrským vládním silám. Jejichž oficiálně deklarovaným cílem je nastolení chalífátu, řídícího se právem Šaríja. Nejdřív v Idlíbu, pak po celé Sýrii. Když Alláh dá.

Nejde o zdaleka první kontakt al-Nusry se „západem”. Už dříve pomáhala západním tajným službám s přípravami provokací s tak zvanými „chemickými útoky” bídáka (řádně zvoleného presidenta) Assada. Určitě si vzpomínáte. Vždycky, když Assadova strana vyhrávala a bylo potřeba proti ní obrátit veřejné mínění, zavést další sankce a podpořit skomírající džihád, provedli jeho vojáci „útok na civilisty”. Chemický, zcela nesmyslný a v zásadě bez viditelných ztrát. Zato s barvitými obrázky pro média. Jimž dominovaly (jako) zasažené děti, neb Assadové zásadně útočí pouze na školky a nemocnice…

Hlavním režisérem a majoritním hercem těch podivných videí byly samozřejmě tzv. Bílé přilby. Ale al-Nusra, ve spolupráci se západními rozvědkami dodávala informace, stanovovala časy a místa a zajišťovala, skrze své západní pasáky, že videa Bílých přileb nezapadnou a najdou své (západní) publikum. Poslední podobnou akci, podle ruských zdrojů, nedávno. Před presidentskými volbami, aby Assadovi trochu zavařila. Ale neklaplo to.

Řekli byste si, že se nás to netýká. Že holt ten islamizovaný Západ spolupracuje s džihádisty, na svém vlastním zničení. Že tamější rozvědka, která má chránit původní obyvatelstvo, věnuje svou péči a podporu jeho nepřátelům. Že místní policie, která má chránit občana před terorem, chrání (potencionální a budoucí) teroristy před „nenávistnými slovy” znepokojené majority… Že je to sice smutné, ale co se dá dělat. A je to daleko.

Omyl. Fronta al-Nusra (Hay’at Tahrir al-Sham) ovládá oblast Idlíbu. A teď schválně – kdepak asi působil, po celou syrskou válku, Pánkův Člověk v tísni? Ano, správně, taky v Idlíbu. Na území nejtvrdších džihádistů. A přitom vcelku bezproblémově…. A jako z udělání – kousek od hranic této, džihádisty ovládané provincie, objevila syrská armáda typicky české pancéřovky RPG 75, v opuštěných skladech ISILu. Takové, jaké měly svého času vybuchnout v jednom ze skladů ve Vrběticích.

Náhoda? Možná. Ale o spolupráci Pánkovy organizace se „službami” Západu, zejména s tou největší, si už dlouho cvrlikají i vrabci na střeše. A jestliže vidíme, jak všechny tyhle „západní” služby aktivně spolupracují na islamizaci svých zemí, máme velmi silný důvod ke znepokojení i my.

Ostatně soudím, že politické neziskovky musí být zničeny.

Zdroj

Rate this post

Souhlasíte s článkem?

Průměrné hodnocení 0 / 5. Vote count: 0

Zatím nehodnoceno, budete prvním