Zahraničí

Sankce proti Jourové, to je na láhev sektu

Jiří Vyvadil: Každý ví, jak je eurokomisařka Jourová u nás nenáviděná. Šíří podobné nenávistné zprávy jako naše koalice SPOLU. Doslova mne zalila vlna klidu a uspokojení, když jsem si přečetl onu zprávu, že Věře Jourové spolu s dalšími byl zakázán vstup na území Ruska

Zažíváme totiž, ne sice úplně, ale hodně podobně onu masáž, kterou jsme zažívali my starší před rokem 1989, období jediné pravdy a bezmoci umlčované většiny.

Kdysi to byli komunisté vedené Jakešem, Bilakem či Fojtíkem, kteří nám servírovali, co jsme povinni jako jediné pravdivé opakovat, dnes naprosto stejně jsou to polistopadová liberálnědemokratická média. Když Trump shodil bombu na iránského generála Sulejmáního nebo když Biden v rozporu s mezinárodním právem na území svrchovaného Iráku zaútočil na iránská vojska, všechno bylo O.K a naši ministři zahraničních věcí neodvolávali agenty CIA v dnešní ambasádě USA v Česku. I když je to zřejmě a zcela nepochybné-

Ale když časopis Respekt ve spolupráci s tzv. investigativní skupinou placenou z peněz především anglosaských tajných služeb si vycucá z prstu, že před sedmi lety údajně ruská tajná služba zorganizovala výbuch ve Vrběticích a má k tomu jen tolik důkazů, že vlastně nejsou žádné a nemohlo být zahájeno trestní řízení proti konkrétním pachatelům a ani vydán mezinárodní zatykač, odvoláme 3/4ruské ambasády a naše liberálnědemokratrická „svobodná“ média vytvoří doslova štvanici na prezidenta republiky, že se odváží pochybovat.

…..

Ruské ministerstvo zahraničních věcí v souvislosti s dřívější provokací Alexeje Navalného a následného vypovězení tuším 6 ruských diplomatů pracujících v zastoupení u EU rozhodlo o sankcích proti Věře Jourové a dalším bruselským vysokým představitelům.

Kromě Jourové má vstup zakázán například i šéf Evropského parlamentu David Sassoli.

Podle Ruska se jedná o reakci na krok Rady EU, která v březnu v kooperaci se Spojenými státy zakázala vstup do zemí Evropské unie (EU) šesti Rusům, kteří se měli podílet na otravě či věznění ruského opozičního předáka Alexeje Navalného a také na potlačování pokojných protestů.

Brusel také podle ruské diplomacie odmítá jakékoli návrhy Moskvy na řešení diplomatických problémů.

„EU pokračuje v politice nelegitimních jednostranných omezeních vůči ruským občanům a organizacím. Tato praxe je v rozporu s chartou OSN a základními normami mezinárodního práva. Je doprovázena protiruskou hysterií a není podložena důkazy. Všechny naše návrhy na řešení jakýchkoli problémových otázek vzniklých mezi Ruskem a EU jsou ignorovány nebo odmítány,“ píše se ve vyjádření ruského ministerstva zahraničí.

„Samozřejmě s vědomím a podporou USA, které neskrývají svůj zájem na přetvoření Evropy v arénu politických střetů,“ stojí v dokumentu.

A tak díky Rusko…Vracíš nám alespoň trochu potřebný pocit pro rovnováhu.

Zdroj