Domácí

Právo v Česku: odsouzený není v base, ale lyžuje v Alpách

České právo – verze pro movité nápadně připomíná takovou nezávaznou příručku, jak by to asi mělo vypadat … protože odsouzený Janoušek měl být v base, ale fotil se na horách.

Lobbista Roman Janoušek si měl 4,5 roku odsedět ve vězení. Jenže místo toho lyžuje v rakouských Alpách. A ještě se u toho pro radost fotí.

Lobbista Roman Janoušek patříval k vlivným pražským podnikatelům. V roce 2007 pořídila tajná služba několik nahrávek rozhovorů mezi ním a někdejším primátorem Prahy za ODS Pavlem Bémem. Bém v nich Janouškovi říkal „kolibříku“ nebo „mazánku“. Janoušek o Bémovi zase mluvil jako o cestovateli. Na nahrávky upozornila MF Dnes.

V roce 2014 odhadl týdeník Euro hodnotu Janouškova majetku na 4 až 5,5 miliard korun

V závěru roku 2014 Janoušek nastoupil do vězení, kde si měl odpykat trest 4,5 roku za to, že v Praze svým vozem srazil a vážně zranil ženu. Na jaře 2016 mu však byl trest přerušen. Janoušek tehdy argumentoval, že je vážně nemocný a argumentoval přitom i zprávami lékařů. Od té doby bylo přerušení trestu opakovaně prodlouženo. Krajský soud v Brně rozhodl v roce 2018, že bude trest Janouškovi přerušen na tři roky.

Teď server Seznam Zprávy upozornil, že na Silvestra 2019 se Janoušek nadšeně fotil s kamarády v Alpách, na jedné z fotek táhne sáně. Server má fotografie k dispozici.

„Tuto fotografii mi den před minulým silvestrem poslal můj bývalý partner Miloslav Žáček,“ popsala snímek tří pózujících mužů čtyřiatřicetiletá Sandra Pokorná. „S Romanem Janouškem, jeho přítelkyní a synem trávil silvestra v pronajaté vile v rakouském lyžařském středisku Ötztal.“

Na fotografii stojí Roman Janoušek, uprostřed majitel populárního pražského klubu James Dean Miloslav Žáček a vpravo kontroverzní podnikatel Tomáš Pitr.

Paní Pokorná vede s Miroslavem Žáčkem několik soudních sporů, a to i o děti.

Janouškův právník Lukáš Trojan, ani pánové, kteří jsou s Janouškem na fotografii, nechtějí situaci nijak komentovat.

Zdroj