Domácí

Předvolební boj je už v plném proudu

Jindřich Kulhavý: Ač jsou parlamentní volby a s nimi spojené ty komunální pro Prahu až v říjnu, první májové dny byly testem toho, co voliče čeká v příštích měsících.

Oslavy ukončení 2.světové války měly letos ještě zajímavější nádech a u prezentace některých křiváků naší politické scény bylo možné se smutně usmát při představě, že se jedná o politickou reprezentaci. Letos bylo navíc vše okořeněno kauzou Vrbětice a daly se vnímat pokřivené obličeje těch, kteří museli položit květinu k památníkům a zároveň se tvářit inteligentně a v duchu souhlasu s vyhoštěním ruských diplomatů.

Ignoranti z řad liberálních stran, například starosta Prahy 6 Kolář, museli chtě nechtě přiznat, že vítězi nad nacistickým Německem byli přeci jenom Rusové. Kolář se však neopomněl přemístit do Plzně, aby dětem ukázal, že Američané tu byli také. Navíc ,,připomněl“ skutečnost, že Rudá armáda dorazila do již svobodné Prahy den po jejím samoosvobození. Jaksi si neuvědomil, že Němci neměli strach z Pražanů, ale blížících se ruských tanků. Neutíkali před znovunarozeným českým lvem, ale před naštvaným ruským medvědem. A aby tomu nebylo dost, na svém facebookovém profilu se tento starosta vyjádřil o příznivcích Putina jako o sráčích. Likvidátor sochy sovětského maršála Koněva, který patřil k hlavním strůjcům porážky fašismu, prostě nemá úctu nejen k válečným hrdinům, ale ani k vlastním spoluobčanům, kteří mají jiný názor. Možná by pomohlo, kdyby na pár takových narazil někde ve stínu noční zhasnuté lampy. Jeho hrdinství by zmizelo vcelku rychle. Nevolitelný.

Brněnský aktivista Matěj Hollan dokonce napsal, že oslavné výročí osvobození Brna Ruskou armádou je pro něj to nejsmutnější, protože jsme se tím dostali pod nekončící vliv Ruska. On si ve své liberální levicové nabubřelosti vůbec neuvědomuje, čím lidé za války procházeli a evidentně by se přidal na stranu kohokoliv, kdo by stál proti Sovětům. Mimochodem, Brno osvobodila Rudá armáda, nikoliv Ruská. Což poukazuje na to, že Hollan nerozeznává rozdíl mezi Sovětským svazem a Ruskem, který je ovšem značný. Paradoxně je to Rusko, kdo opustil marxismus-leninismus a Západ se k němu naopak zvláštním obloukem vrací. Jen se mu říká liberalismus, neomarxismus a my navrhujeme název Schwabismus se Sorosovou tváří. Hollan je jedním z jeho představitelů u nás. Takový člověk nemá dostat žádnou politicko-společenskou funkci.

Pomatení smyslů se dotknulo i adeptů na vládní posty. Předsedkyně Top09 Pekarová Adamová se bije do své hrudi a hlásí úspěch v podobě zisku 21 % hlasů potencionálních účastníků voleb a předstihnutí ANO. Jaksi zapomněla, že i kdyby ten průzkum provedený pochybným Kantarem byl pravdivý, jsou na tyto hlasy tři strany, z nichž Top09 jich přinese absolutně nejméně. Dokonce je dost možná skutečnost jejího nepřekonání 5ti % potřebných k posezení v Parlamentu ČR, pokud by nebyla součástí koalice. To by paní předsedkyně, mimochodem národem většinově vnímaná jako hezká, ale jaksi úplně nemoudrá, seděla akorát tak před vchodem do budovy, v níž tato instituce sídlí. Petr Fiala z ODS však projevil svou lidskou stránku a jal se okatou dámu z Topky bránit s tím, že je jedinou předsedkyní strany parlamentní strany, což je lež. Upřímně, to není dobrá vizitka kdysi ambiciózní Topky, nemají li tam nikoho chytřejšího a museli vsadit na půvab. Ten se totiž záhy okouká a není li v nabídce už nic jiného, pak jde o nevolitelné. Fiala pouze ukázal, že mu je řiťolezectví vlastním a jen se občas musí zorientovat, kam má vlézt. Spolu s Pekarovou a potažmo i Jurečkou to bude asi pěkná díra. Třeba někoho z EU.

Piráti zvolili jinou taktiku. Potichu připravují vyšší zdaňování a další tahy blížící nás k vyvlastňování. Vypustili balónek, který má otestovat lidi, nicméně jejich pracovní skupina uvolňuje informace o větších represích, než přijdou, pokud se dostanou k moci. Aspoň v prvních měsících. Po vstupu do vlády by zpočátku nebyli tak tvrdí, což neznamená, že úkol není jasný. Naplnit plány Velkého resetu, zasáhnout do sféry soukromého vlastnictví a vzdát se svrchovanosti České republiky ve jménu týmové práce v potápějící se EU. Ke konci války se vyjadřovali méně, protože o něm moc neví. Místo toho jejich místopředsedkyně Richterová propaguje jízdu po Praze na kole, čímž pokračuje v městské politice devastátora metropole Hřiba. Právě Hřib je ukázkou toho, jak by jejich vláda mohla vypadat. Ještě perlička k té komunální politice. Na Praze 3, kde jsou v koalici především Topka a Piráti, bylo uděláno mnoho pro zpomalení dopravy. Místo oprav domů a dlouho slibovaných dokončení privatizací se tam řeší městský holubník, dále přírodní louka o velikosti 15×3 metry a podobné nesmysly. I to je varováním.

Také Babiš po návratu z Portugalska položil květiny u památníku 2.světové války. Ten, který ještě před pár hodinami žádal o vyhoštění ruských diplomatů ze zemí EU. Předseda neschopné vlády, jejíž správkyně financí Schillerová už také volá po navyšování daní, protože prošustrovala i obří schodek, a Maláčová zase rozhazuje za důchody, protože….volby. Že je vše mezitím mnohem dražší právě kvůli vládním opatřením, o tom už radši nikdo nemluví. Babiš poté, co zvláštním způsobem ,,zvládal“ covid, klesá v popularitě stále níže a přehmaty v jmenování ministrů zdravotnictví nelze přehlédnout. Navíc už je tu vše rozkradeno, covid se drží jen kvůli kšeftu, takže Babišovi nikdo nevěří. A Vrbětice byly skutečným výbuchem pro něj a Hamáčka. I bez ruských agentů.

Jediným, kdo poctu Rudé armádě myslel upřímně, je Miloš Zeman. Dokonce až tak, že u památníku povstal z vozíku. Tento starý muž, jehož obliba je též klesající, stále zachovává svou tvář a linii, kterou zastává dlouhodobě. Je to starý lišák, ale nikdo nemůže říct, že by byl bázlivý. Nemusíte ho mít rádi, souhlasit s ním, což lze chápat, ale stále projevuje více citu pro politiku a diplomacii než ostatní rychlokvašky. I když říká nepopulární věci. Kdo je aspoň trochu nad věcí a soudný, musí uznat, že je mnohem lepší než hysterický Drahoš. To by byl tragický omyl. Bude zajímavé sledovat další vývoj. Piráti jsou velmi zákeřní a pozor na jejich laciné triky. Chtivost Bartoše po premiérském křesle je varování. Koalice Spolu je průhledná, poveze se případně s Piráty a bude se podílet na devastaci demokracie a vlastenectví. ANO může jít dál jedině bez Babiše, ČSSD je za horizontem. Komunisté projdou, SPD nevyužívá potenciálu a Trikolóra je bez mediální prezentace na tom smutně, byť je to ona, kdo v koalici se Svobodnými a Soukromníky do vrcholné politiky patří. Holt ta média tlačí Bartoše, Rakušana a Pekarovou vzhůru. Ale ČT, Nova a Prima nejsou my. Máme na to je přetlačit. Jen je potřeba to chtít.

Zdroj