Domácí

Předvolební cesty a testy inteligence

Jindřich Kulhavý: Blíží se podzimní volby a polické strany vysílají své lídry do různých končin České republiky. Nebývalá aktivita jindy vcelku líných politiků má ukázat jejich lidskou tvář, zároveň by nás měla varovat, protože se ukazuje, že je z nás možno ještě mnohé vyždímat a jejich pomyslné koryto, o které bojují, je stále dostatečně plné. Jen naivní lidé postávající na mítincích a toužící po společném fotu mohou uvěřit slovům těchto herců v běžném čase hrajících spíše tragikomedii, než vytvářet skutečné hodnoty a bojovat za své občany na světovém kolbišti.

Stávající vládní koalice tu je už dvě volební a upřímně řečeno, asi nikdo nenadělal tolik škod, jako oni. Z relativně málo zadlužené země udělala smutného premianta v míře zadlužování a dle všeho se jí podařilo nemožné, tedy přehodit zodpovědnost za překonání ekonomických problémů na minimálně dvě další generace. To je asi její největší ,,úspěch“, protože nic jiného není tak významně výrazné ze směřování České republiky do propasti. V podstatě se nepodařilo nic jiného výjimečného, co by této vládě bylo možné přiřknout, snad jen neskutečně dlouhá rekonstrukce dálnice D1, přičemž se nově položené povrchy už opět opravují a na některé staré úseky se ještě nedostalo. To už nemluvíme o uzavřených odpočívadlech, chátrajících motorestech a umožnění obcím podél dálnic vybírat výpalné v podobě úsekových měření.

Příznivci ANO či ČSSD mohou oponovat tím, že současná vládní garnitura provedla zemi coronovým peklem. K tomuto lze říct pouze jedno. Žijete li v naší zemi a nemáte moc kontaktů se zahraničím vyjma zpravodajství v médiích, pak si můžete říct, že se potýkala s těžkým obdobím a musela si poradit s neobvyklými situacemi. Není to pravda. Vše, co se děje kolem covidu, je plně synchronizováno minimálně napříč ekonomicky a kulturně vyspělými státy. Jak jinak lze vnímat to, že naprosto shodná opatření existují u nás, v Rakousku, Německu, Itálii, Francii, USA, Austrálii či třeba v Japonsku. Pouze lehké niance a časové posuny rozlišují rozhodnutí jednotlivých vlád. Komedie s poradními sbory ,,odborníků“ a vydáváním různých forem ,,semaforů“ nemohou u lidí, kteří hovoří s jinými státními příslušníky, nijak zabrat. Vojtěch, Maďar, Hořejší či další experti na covid nejsou ničím jiným, než hlásnou troubou plnící instrukce dávané shora a jdoucí bod po bodu dle manuálu. Opravdu si zjistěte, jak a čím argumentují politici a média jinde, zjistíte, že ani naše moderátorská esa nepřednáší nic originálního a čtou pouze nakopírované zprávy. A netýká se to jen covidu, stejné je to i v jiných oblastech.

Například v rakouském zpravodajství se ve stejný den objevila informace o nejteplejším červnu a červenci za posledních 2000 let vydaná americkými klimatoalarmisty. Stejné termíny, manipulace s vědomím v době, kdy můžeme konstatovat, že jsme letos v létě docela solidně ,,klepali kosu“ a nejednou nás spláchnul pořádný liják. I zde jde o jednotný postup liberálně laděného světa. Takže naše vláda dělá jen to, co má nařízeno a politické spektrum pokroucené chamtivostí a touhou po moci poslouchá jakési světové a evropské nikým nevolené vedení. Kdo se vymyká, je rychle srovnán nebo umlčen. Nechme ČSSD a ANO svému osudu, znovu volit je mohou jen idealisté a důchodci, jejichž důchody jsou rychle před volbami navyšovány místo toho, aby byla vytvořena koncepce, kdy bude lépe všem. To bez zášti vůči seniorům, kteří si klidné stáří jistě zaslouží.

Nejvíce vidět jsou poté Bartoš s Rakušanem. Piráti začali výrazně a logicky ztrácet Ještěrka Bartoš se snaží působit na mládež svým řáděním za mixážním pultem, na důchodce svým náhlým přilnutím k nim, přestože ještě nedávno chtěli někteří progresivní členové strany seniory vytěsnit z veřejného života a obviňovali je ze situace, do které stát dovedli. STAN hasí všeobecný propad svou ,,solidností“, ve skutečnosti Starostové překonali bleskovou rychlostí přesun zprava doleva. Tato liberální prounijní koalice má za úkol přivázat nás k Bruselu ještě výrazněji a nahradit tak neschopnost českých Zelených. Pokud by se dostali k moci, je představa Bartoše v křesle předsedy vlády a hárošů ve vládě, Richterové v ministerském křeslu přímo strašidelná.

A neméně odpudivá je možnost vidět na stejných místech Fialu či Pekarovou Adamovou, případně generála Petra Pavla. Ten si sice brousí zuby na Hrad a je ochoten, podobně jako Drahoš, vlézt do každé řiti, ale být ve vládě by asi také skousnul. Pekarová vypouští do éteru takové nesmysly, že je s podivem, kam až to dotáhnula. Nyní se snaží přesvědčit tím, že se mládež ve školách učí zbytečné nesmysly a mohlo by se jí ulevit vyřazením mnoha částí dosavadního učiva. I za komunistů bylo naše školství předávanými vědomostmi úplně jinde než nyní a ubrat ještě více, tak další generace bude stejně hloupá, jako ta dosavadní francouzská. Představte si situaci, kdy tamní holka zve mladého Čecha na diskotéku, on odpoví, že jeda o víkendu do České republika a ona se zeptá, kde ten klub v Toulonu leží. To je realita dnešní Francie. Západ je dekadentní, zchudlý a nevědomý. Netýká se to jen kdysi tak kulturně vyspělé Francie. A do tohoto prostředí směřuje snaha koalice Spolu nás ještě více zatáhnou. Zasmrádlá žumpa zvaná Evropská unie je ukázkou sebedestrukce, na které se podílet je sebevražda. ODS, Top09 a KDU-ČSL je nesourodá koalice, kterou spojuje jen liberální středolevá ideologie a plánovaná poslušnost vůči Bruselu a nejlépe přijmutí bortícího se eura.

Nevěřte politikům ani slovo. Snad jen autentičnost Majerové-Zahradníkové, některých členů SPD i určitá obhroublost Volného jsou jistým progresem v jinak jednolitém polickém spektru, ovšem až jejich práce pod tlakem by ukázala, je li tomu tak. Chceme li se pokusit o změnu, je třeba dát pravici možnost. Nikoho nenutíme k tomu je volit, ale zamyslet se nad tím je jistě na místě. Pojďme to zkusit a změnit dění u nás. Dát šanci jiným, protože ti dosavadní jsou obrovským kamenem, který nás táhne dolů.

Zdroj