Koronavirus

Proč by se mělo neočkovaným v něčem bránit?

Dneska se vrátíme ke koronavirovému tématu a prokydáme si blíže onu demonstraci před poslaneckou sněmovnou, kde Volného příznivci pořvávali na příchozí tak intenzívně, že se Pekarová Adamová rozhodla raději nevystupovat z auta.  Takže i když si myslím, že Volný svou demonstrací střílí mimo, alespoň tohle mi udělalo radost. 

Opět – nebudu vám tady vnucovat svůj popis celé té demonstrace, podívejte se sami, je toho plný internet. Můžete se podívat na komentáře odpůrců Volného, můžete se podívat na jeho příznivce, můžete se podívat, co natočila naše pravdomluvná média a můžete se podívat, k čemu se sami demonstranti hrdě hlásí. Já jako obvykle řeknu jen svůj názor a ponechám na vás, jestli se s tím ztotožníte nebo ne. 

Dovolím si tvrdit (alespoň tak jsem to pochopil), že demonstranti a Volný blok se snaží bojovat proti tzv. covid pasům, které zvýhodňují očkované proti neočkovaným. Že očkovaný člověk bude mít výhody – bude si moci chodit kamkoliv a konzumovat cokoliv a neočkovaní budou mít přístup všude zakázaný, protože vládní gestapo to vidí tak, že ohrožují okolí. Nápisy na plakátech směřovaly k čemusi podobnému jako byla žlutá hvězda na rukávu, mluvilo se o segregaci, mluvilo se o tom, že odpůrci očkování nechtějí skončit jako jakási ocejchovaná méněcenná skupina, že je zapotřebí proti tomu bojovat a nejlepším způsobem boje je dosáhnout toho, aby se covid pas do zákona vůbec nedostal. 

Já vím, že průměrnému chřipečkáři se to nebude líbit, ale já si prostě mohu ukroutit hlavu, nad tou naivitou a, promiňte mi to, blbostí. Já žasnu jak dospělí a soudní lidé vypínají své mozky a připisuji to tomu, že se dodnes nevyrovnali s tím, že covid existuje, že zabíjí a že je dost nebezpečný na to, aby zahltil nemocnice a aby v roce 2020 zařídil o 16% vyšší počet mrtvých oproti běžnému ročnímu průměru.  Připisuju to jejich neschopnosti uznat chybu, která trvala tak dlouho a tak se do toho zamotali, že už také ztratili kontakt s realitou. 

Vysvětlím… 

Řekl bych, že se tady všichni shodneme, že vláda/Babiš si nakonec prosadili svou. Že vsadili na masívní očkování, že udělali totéž co udělal zbytek světa až na malé nepodstatné výjimky. Rovnou říkám že ten alternativní svět v podobě Putina přišel s vakcínou jako první. Vláda vsadila na vakcíny, které za sebou nemají deset let klinického testování, které se dělaly narychlo, ale které už dostalo do ramene tolik lidí, že ona klinická studie v reálu v podstatě proběhla. Svým způsobem byla provedena na občanech Izraele, kterýžto stát si zařídil extra podmínky, extra dodávky a v době, kdy my měli naočkované první stovky lidí, oni už s očkováním téměř končili. 

Řekl bych, že se shodneme na tom, že přes všechny problémy, přes všechny chyby, přes všechen šlendrián, přes  korupci, hloupost, omezenost, naivitu, debilitu, přes složité zákulisní vyjednávání, přes velké boje s opozicí i s veřejností, výsledek je ten, že očkujeme rychlostí asi 100 tisíc dávek denně v průměru.  To znamená milion naočkovaných oběma dávkami za dvacet dní. To znamená tři miliony naočkovaných za dva měsíce, to znamená, že máme kapacitu i vakcíny na to, aby do září bylo naočkováno pět milionů lidí oběma dávkami a další dva miliony lidí budou mít za sebou alespoň jednu dávku. 

Už teď si alespoň první dávku nechalo aplikovat 5 milionů lidí. Takže se dá čekat, že si dají i druhou. A pořád se denně hlásí desítky tisíc nových. 

S příznivci Volného bloku teď můžeme polemizovat, kolik lidí nakonec očkování odmítne.  Jejich přáním by samozřejmě bylo, aby těch „ovcí“ nebylo zas tolik. Aby se to zaseklo co nejdřív dřív na nezájmu veřejnosti. Sleduju, jak se právě tito tetelí blahem nad každou zprávou pravdomluvné České televize, jak s klesajícím věkem klesá zájem o očkování. Tuto radost musím poněkud zchladit – mám kamaráda ajťáka, co dělá na tom rezervačním systému na očkování a ano, je pravda, že zájem s klesajícím věkem klesá, ale je to pokles pranepatrný. Je tak malý, že různá očkovací centra dokonce organizují maratony v očkování a očkují i přes noc. 

Stejně tak udělá svoje i vládní kampaň. U nás kolem Vidákova jsou bilbórdy, jak už chceme mít všeci klid a tak jdeme na očkování udělat za koronavirem tečku. 

Takže se samozřejmě můžeme dohadovat, kolik lidí bude do září naočkováno, ale nesporným faktem je, že je dost kapacity i vakcín, abychom v září měli kromě dětí naočkované v podstatě všechny ročníky. Já osobně si myslím, že těch pět milionů kompletních očkování budeme, protože minimálně tolik lidí už se zaregistrovalo teď a mají v sobě první dávku. Nic bych za to nedal, kdybychom v září měli s první dávkou sedm milionů lidí a s druhou dávkou pět milionů.  V září si povíme, jak moc jsem se zmýlil. 

A teď to podstatné:

Ano i očkovaný člověk může být nakažen koronavirem. Ano i očkovaný člověk může být infekční.

Ale bude mít pouze lehký průběh, případně úplně neznatelný. Zatím tomu všechna data nasvědčují. Zatím to vypadá tak, že očkování skutečně zabírá  i když bude existovat nějaké promile případů, kdy to očkování nepomohlo.  Různé zprávy o tom probleskují – zatím nejčastěji na Aeronetu. Ale i tam se to týká jednotlivců. Ukončené očkování už mají skoro dva miliony lidí a ani Aeronet neumí najít víc než pár jednotlivostí. Ani sociální sítě se nehemží případy, kdy chudáka statného zdravého padesátníka naočkovali a on pak náhle a nevysvětlitelně umřel… Pokud takový případ někdo máte, pošlete mi článek, okamžitě to uveřejním. Neposílejte mi články o tom, jak umřel po obou dávkách očkování devadesátiletý stařeček. Tam bych se nemusel udržet a pronést otočenou legendární chřipečkářskou větu: neumřel na očkování, ale s očkováním. 

Pokud Babišova sázka na vakcinaci vyjde, tak tu na podzim budeme mít tu větší polovinu populace naočkovanou. Rizikové skupiny cukrovkářů a důchodců už jsou naočkované teď. Naočkované zřejmě nebudou děti, které ale ani teď neměly nějaký dramatický průběh. Křivka úmrtnosti ročníků od nuly do čtyřiceti let se nijak nevymykala běžným hodnotám. Na podzim budeme v situaci, kdy ty očkované koronavirus může nakazit, ale budou mít jen trochu zvýšenou teplotu. Bude úplně jedno, že jsou nakažliví, protože všude kolem nich budou další očkovaní.

Jediní, kdo budou ohrožení, jsou ti starší a nemocní, co očkování odmítli. Nikdo jiný.

Proč si sakra někdo myslí, že na ty neočkované někdo bude plýtvat pozorností? Který kuřecí mozeček přišel s takovou blbostí? Kolik tu máme čtenářů, kteří přesně tomuhle nesmyslu věří? Že v podmínkách sedmdesátiprocentní proočkovanosti a k tomu i získané imunity proděláním nemoci, že někdo bude neočkovaným něco zakazovat? Vždyť oni nikoho nemohou ohrozit.

Ještě jednou: 

Pokud budeme mít populaci imunní ať už očkováním nebo proděláním nemoci, tak ti neočkovaní už nikoho nemohou ohrozit. Jen sebe. 

Zatím ještě platí nějaká opatření a budou platit přesně do toho dne, kdy skončí zájem o očkování. Protože kdyby se to teď nedej bože trochu rozjelo, tak by opozice řvala na Babiše, že má na rukou krev lidí, co se chtěli naočkovat a už to nestihli, protože vláda zrušila opatření a kvůli tomu umřeli. Ale jednou prostě přijde den, kdy už budou zaregistrovaní všichni co chtějí.  A jednoho dne budou všichni naočkovaní oběma dávkami. A v ten den přestanou mít jakákoliv opatření smysl.  

Proč jako má někdo pocit, že si z neočkovaných vláda sedne na zadek a bude je držet doma? Nebo že jim bude zakazovat koncerty? Nebo hospody? Nebude jim zakazovat nic. Každý svého štěstí strůjcem. Vždyť celé riziko nenese nikdo jiný než oni sami. Jako ti očkovaní na sebe vzali riziko z nevyzkoušené vakcíny, tak na sebe ti neočkovaní vezmou riziko nákazy koronavirem se všemi důsledky z toho plynoucími. 

Žádné zavírání nebude. Naopak. Uslyšíme ty chřipečkářské hlášky, ale tentokrát z druhé strany – ať se neočkovaní chrání jak chtějí, my jsme udělali očkováním tečku, my chceme volně žít a volně dýchat, proč bychom měli brát ohled na nenaočkované. Pokud se nechtějí očkovat a bojí se covidu, ať sedí doma. Ale sami a dobrovolně. Dokonce se bude mluvit o tom, že by se po nenaočkovaných měla vymáhat léčba covidu – když to teda dotáhnou do nemocnice. Ale na to nedojde. To by se otevřela pandořina skříňka a do toho žádná byrokracie raději rýpat nebude. 

Prostě na podzim už se nikdo nebude angažovat. Žádná vláda nebude řešit, jak zachraňovat životy. Je tu očkování, buď si ho dej, nebo nedávej. Sám si rozhodni, co je pro tebe přijatelnější. Nikdo nebude zavírat ekonomiku, nikdo nebude zavírat kina a plovárny.  Proč taky? Lopaty mají utrácet, půjčovat si, kupovat si nesmysly. Někdo na tu elitu musí makat ne?  Všichni kdo budou chtít být očkovaní, ti už ho mít  budou. A ti co nebudou chtít, ti ať si dělají co chtějí. A Babiš se bude útrpně dívat, pokyvovat hlavou a říkat – to víte, nenechali se očkovat a teď jsou v nemocnici. Nevěřte lidi dezinformátorům, nevěřte Volnému a Zahradníkové. Rychle se zaregistrujte na vakcínu, naočkoujeme vás téměř okamžitě Neumřete jako ten blbec, co si myslel, že virus přechčije vlastím pojetím epidemiologie.

Stíháte mě sledovat vy příznivci Volného? Místo abyste začali už teď mluvit o tom, že po proočkování má nastat kompletní rozvolnění z důvodů výše popsaných, místo toho, abyste zjišťovali na interpelacích, kdy vláda rozvolní všechno a pro všechny, místo toho, abyste se hrdě přihlásili k tomu, že i když jste neočkovaní, tak se koronaviru nebojíte, tak tady demonstrujete proti něčemu, co nemá žádnou logiku. A proto taky vaše demonstrace vypadají tak blbě a proto prohrajete volby, proto po vás brzy neštěkne ani pes.

 Vlastně máte jedinou šanci… kdyby se ukázalo, že Babišova sázka na vakcinaci byla chybná. Kdyby se ukázalo, že očkování nezabírá. Že se znovu zahlcují nemocnice, že znovu nestíhají krematoria. A mezi námi… fakt si myslíte, že Babišovi tahle sázka nevyjde?

Zdroj