Zahraničí

Proč věřím víc údajným konspiracím o pádu Dvojčat, než genialitě partičky, která oblafla všechny tajné služby USA a Izraele

Petr Pokorný: Stejně jako já, tak mimo možná padesáti lidí nikdo neví, co se skutečně stalo. Takže zbývá jediné: vysvětlit, co ve výkladech USA kulhá na obě nohy. Ukažme si hypotetický příklad: Němci rozbombardují Pražský hrad. A my…

…. Vžijte se prosím – toto není konspirace, ale hypotéza nelogičnosti ….

  • Němci rozbombardují Pražský hrad. (Je jedno, zda německá teroristická buňka, či přimo německá armáda. Za obé by zodpovídala německá vláda.)
  • Naše zbrojovka následně Německu prodá zbraně za desítky miliard eur.
  • Aktivujeme naše vojáky a vybombardujeme Bratislavu.
  • Každého, kdo bude protestovat nazveme zločinci a konspirárory, abychom je umlčeli.

Toto asi každému připadá absurdní. To se přece nemůže stát. Skutečně?

Tak dosadíme skutečná jména:

Válka v Zálivu či válka v Perském zálivu (2. srpna 1990 – 28. února 1991), pro operace vedoucí k nahromadění vojsk na území Saúdské Arábie i k její obraně.

Až teprve potom:

11. záři 2011 Údajný útok na dvojčata v New Yorku. V provedení Marwan al-Shehhi (Spojené arabské emiráty), Mohald al-Shehri (Saúdská Arábie) 

Parta jakési buňky obsadila vše, letiště, výcviková střediska v letectví, oblafla milióny agentů, bezpečnostních techniků, odposlouchávací zařízení. Geniální parta. Vážně se tomu dá věřit, když víme, jak agenti USA jsou všude?

USA už měly připravený trest předem na osu zla.

Válka v Afghánistánu byl konflikt trvající od 7. října 2001 do 15. srpna 2021. Začal jako součást Operace Trvalá svoboda, která byla odpovědí Spojených států, Spojeného království a dalších 45 států na teroristické útoky 11. září 2001.

Následovala válka válka v Iráku, ve které zemřeli i podle nejstřízlivějších odhadů řádově statisíce civilistů a tisíce koaličních vojáků. USA pod palbou důkazů přiznaly, že vpád byl připraven tajnými službami USA a informátor prý lhal.

V roce 2016 odtajnil Obama, že vláda Saudské Arábie údajně nic neví.

V roce 2019 Chálid Šajch Muhammad, vysoce postavený člen teroristické organizace al-Káida a pravděpodobně hlavní mozek teroristických útoků na Světové obchodní centrum 11. září 2001, je ochotný za určitých podmínek proti Rijádu svědčit. Zapojení Saúdské Arábie ve zmíněných teroristických útocích nebylo nikdy dokázáno, země jakýkoliv podíl dlouhodobě odmítá. Žalobci ji ale viní z finanční podpory teroristů.

Současně USA chtěly poslat další dodávku zbraní do Saudské Arábie a údajně tak podpořit bojeschopnost země v regionu!!!  (s ohledem na vzrůstající agresi Íránu). Americký Senát prodeji zbraní v hodnotě osmi miliard dolarů (180 miliard korun) zabránil a proti dohodě, kterou Trump s Rijádem vyjednal, připravil tři preventivní rezoluce. Proč, když jsou Saúdové a Saudská Arábie lilium?

Jasně, že i výše hypotéza kulhá, ale ukazuje, jak prodej zbraní a vyvolávané války jsou základem bohatnutí vražedného segmentu USA, zatímco desítky miliónů Američanů žijí v negramotnosti a totální chudobě. I těžko uvěřitelné, že masový vrah George Bush bude oslavován za vyvraždění statisíců bezbranných civilních obětí. To je civilizace? Za to nás mají milovat? A co je skutečná pravda? Dokud nebudou důkazy, nemá cenu spekulovat.

(Omluva Němcům a Slovákům, ale jedině absurdní příklad donutí mnohé k zamyšlení)

Zdroj