Top

Proč visí na hradě Karlštejn ukrajinská vlajka?

Co si to dovolujete dávat příkaz k vyvěšování ukrajinských vlajek na hradech jako je například Karlštejn?! Co si to dovolujete zatahovat do svojí práce politické názory?

Tento dopis jsem nemohla nechat stranou, protože já mám stejné dotazy a stejné negativní pocity ze situace, které se u nás doma děje. Už se pomalu bojím vystrčit nos z domu aby nenarazila na žlutomodrou barvu. Zrovna tyhle barvy nemám ráda. Syn přišel, že potřebuji vymalovat a navrhl mi poťouchle tuhle kombinaci, ale v tu ránu mu byly dveře malé jak mazal. Mimochodem, on je má rád asi tak jako já. Nedávno byl v Brně a přišel s očima navrch hlavy a říká:

„Mamčo, tak se žlutí a modrá tak, že mi přecházel zrak. Všude vlají ukrajinské vlajky a tak jsem si říkal, ještě že tu nejsi. Určitě by ti bylo pořádně špatně.“

Vy jste se všichni zbláznili? To vás stačí dát před oči nějakou vějičku a vy na ni skáčete radostně a na následky nemyslíte? Víte, že byste tím mohli vyvolat třetí světovou válku? Že jsem blbá? Ne, nejsem, protože stačí se kouknout na historii kam se dochází s takovou neuvěřitelnou masáží, propagandou a vašem nedostatku rozumu rozlišit pravdu od lži, přítele od nepřítele.

Podívejte se na těch třicet uplynulých let a napište mi, co dobrého nám ta léta přinesla, jak dobře se máte a jestli jste získali to, co všechno nám slíbili. Možná jsem moc kritická, ale tady je takový bordel, že se to nedá ani vypovědět. Všechno jsme si nechali vzít. Továrny, naši půdu, perfektní zemědělství. Ze všeho jsou jen střepy a vy nic. Naši elektřinu nás donutili prodat napřed Němcům a pak teprve domů. Plyn místo od Rusů nakupujeme od Němců a výsledek znáte. Taková drahota jakou máme teď, se nedá ani popsat.

Posloucháte třeba pekaře? Už teď vás varují, že cena chleba může být klidně kolen stovky a je to možné, protože jejich náklady rostou rychlostí blesku. Nechali jsme si vnutit vysoké nákladové ceny a to se teď dotkne všech odvětví. S tím nic nenaděláte. Naše země má obilí dost, ale co bude, když bude chybět Německu? Dáme jim tu naši a my budeme žrát piliny? Já pořád nechápu, jak je možné věřit někomu, kdo nás tolikrát zradil a pro které jsme byli země na rozkradení. To se povedlo a teď z nás mají válečný štít. Takové to je, když uvěříte těm nepravým lidem.

Docela mě zajímá co se stane, pokud nenakoupíme plyn a nedoplníme zásobníky na příští zimu. Já už jsem to vyřešila a rozhodně mi nebude zima. Co ale ti všichni ti lidé co bydlí v bytovkách a jsou na plynu naprosto závislí? Myslí na ně vůbec někdo? No co. Politici radí snížit stupně a navléct svetry. Snížit nebude co, tak si vlezte všichni pod peřinu a pokuste se spát bez jídla do jara. Nakonec umí to medvědi, naučte se to taky.


Proč visí na hradě Karlštejn ukrajinská vlajka?

Žádost o poskytnutí informací na základě zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím.

Paní
Ing. arch. Naděžda Goryczková
Generální ředitelka NPÚ
Valdštejnské náměstí 162/3
118 01 Praha 1

Praha 24. 3. 2022

Paní ředitelko,
žádáme o odpověď na následující otázku:

Kdo dal příkaz, aby byly na národních památkách vyvěšeny vlajky Ukrajiny? Cíle a poslání NPÚ hovoří o tom, že jste památkový ústav a výzkumná organizace státní památkové péče. Vaše činnost spočívá v odborném usměrňování péče o památky a památkově chráněná území a s tím související výzkum a vývoj a o péči o soubor zpřístupněných kulturních památek, zejména hradů a zámků, které jsou v přímé správě Národního památkového ústavu.

Vaše činnost nespočívá ve vyjadřování politických a jiných stanovisek skrze vyvěšování ukrajinských vlajek!
Ve své činnosti se řídíte zákonem o státní památkové péči, který říká toto: Účel zákona (1) Stát chrání kulturní památky jako nedílnou součást kulturního dědictví lidu, svědectví jeho dějin, významného činitele životního prostředí a nenahraditelné bohatství státu.

Co si to dovolujete dávat příkaz k vyvěšování ukrajinských vlajek na hradech jako je například Karlštejn?! Co si to dovolujete zatahovat do svojí práce politické názory?

Na vámi propagovanou činnost se vztahuje Trestní zákoník 40/2009 Sb. § 329 Zneužití pravomoci úřední osoby.

PODPISY:
PhDr. Vladimíra Vítová, Ph.D., předsedkyně politického hnutí ALIANCE NÁRODNÍCH SIL
Adam B. Bartoš, předseda politické strany Národní demokracie
Bc. Antonín Baudyš, politické hnutí Prameny
Mgr. David Tygr Ploc, MBA, předseda politické strany Domov

Jeden myslel na “Proč visí na hradě Karlštejn ukrajinská vlajka?

  • Je mi smutno ,taková krásná Česká země a za pár let ,ti co slibovali jak se budeme mít dobře ,už se dobře mají a na obyčejné pracovité lidi se zapomnělo . Všechno už je v této době nenávratně ztraceno z přičinění nové vlády , nebít války na Ukrajině nemněli by o čem povídat.

Komentáře nejsou povoleny.