KoronavirusTop

Proč vždy plody lidových vítězství chutnávají tak hořce?

Tak milí přátelé, zvítězili jsme na covidové frontě. Porazili jsme dezinformátory, za virem udělali tečku a v nerozborném semknutí jsme zachránili mnohé životy. Jsem pyšný občan této hrdé země, která opět sklízí sladké hrozny epochálního triumfu. Jen sem tam nějaký mráček kazí čirou oblohu, třeba taková drobnůstka jako je inflace.

Není tu nic ke znepokojení

Máme tu nějaké potíže růstu, neboť kapku poskočila inflace, ale to je jenom takový drobný problémek. Ale to není nic, s čím by si naše vláda obratně řešící vše neporadila. Je to pouhých 4,1%, což nic není, ne? Jsou to malé procentíčka, to si ani nevšimnete. Jen tak pro představu z mediánu hrubé mzdy 32 870 Kč měsíčně to dělá zhruba 1 350 Kč, které už teď nemáte. Ale to nevadí, nebudeme přece počítat grošíky. O kus dál je v témže deníku rozhovor, kde je vidět cifra, kterou uvádí šéf ČSÚ – 3,4%. To už je vlastně prakticky nic.

Šéf statistiků k tomu uvádí, že někdo utrácí za to, jiný za tohle a tak se to hezky zprůměruje. Jako příklad uvádí elektroniku, auta a potraviny. Tak nevím, kam tihle lidi chodí nakupovat do svého spotřebního koše, ale moje paměť a peněženka mi říká něco úplně jiného. Stavební materiál mnohdy přes 100%. Kdo staví, ví svoje. Možná to budou ty pověstné lokomotivy? Tuhle jsem šel kolem obchodu s lokomotivami a měli tam slevy. Už vám došel účet za elektrickou energii? Zatím ne? Tak to se nechte překvapit, jak se to naskládá. To jsme ještě ani pořádně nerozjeli agendu Zeleného údělu. Existuje mezi námi někdo, kdo neutrácí za potraviny? Zřejmě je mezi námi mnohem více breathariánů, než by jeden čekal. Proto raději o tomhle neříkejte lidem z Evropské komise, nebo to dostaneme jako zelený cíl do roku 2030. Když do koše připočtete cenu téhož notebooku z roku 2020, tak to jistě dolů šlo. Ale to podstatné, za co utrácíte nejvíce, tj. potraviny, energie, bydlení, tak to sviští nahoru neskutečným tempem. Když zastavíte ekonomiku a léčíte to tiskem peněz, které jsou kryté jen cenou tiskařské barvy, to se určitě naprosto nic nestane, že ne? V situaci, kdy je více peněz a nedostatek kapacit, copak asi udělá nabídka a poptávka? Ale zase na druhou stranu, je to cena za návrat do normálu, který už jasně vidíme.

Byli jste hodní a tak dostanete pamlsek

Protože jste ale jinak byli hodní, spořádaně se nechali šikanovat a nosili náhubky jako poslušné ovečky, tak vám strejda Babiš slíbil, že už nebude žádný plošný lockdown. Sice něco podobného říkal i minulý rok o obchodech nebo taky o plošných opatřeních, ale to je celkem v pohodě, teďka to vyjde, protože je přece úplně jiná situace. Rozhodně nevěřte konspirátorům, co říkají, že čert je ukryt v detailu. Že rozhodující je právě to přídavné jméno. Jako třeba demokracie a lidová demokracie nebo liberální demokracie. Podstatné jméno stejné, ale význam naprosto odlišný. Jakékoliv opatření teď tento cituplný ochránce zakryje pod to, že se rozhodně nejedná o plošné opatření. Model už máme vyzkoušený s hejtmany, což byla taková typická ukázka toho, jak se lokálně vyhlásilo a bylo z toho v součtu plošné. Pak, aby v tom nebyl zmatek, že někde platí tohle a jinde tamto, tak to hezky sjednotíme. Škoda, že Babiš s Vojtěchem jsou důvěryhodní asi jako šlapka před penzí na přednášce o důležitosti pohlavní zdrženlivosti.

Ale ne, to je z mé strany jen takové nezodpovědné strašení. Udělali jsme přece tečku a vše je v normálu, ne? Sice soudruh ministr blábolí něco o další vlně, ale to zvládneme. Bude to jen 14 dní. Mnozí z nás však dostali závrať z úspěchu a myslí si, že dvě dávky očkování stačí. Kdepak, aby se porazil virus, tak je nutné bojovat dál a víc. Když strejdu Babiše zvolíte, tak vám zařídí na státní útraty třetí a pak čtvrtou včeličku. Místo tečky budeme dělat dvojtečky. Nějaký šotek mi do mé konspiračními teoriemi zastíněné mysli našeptává, že je v podstatě jedno, zda tam bude sedět Babiš nebo jiná loutka, že tahle komedie pojede dál. Ale to je samozřejmě dezinformace. Trochu mě zaskočilo, že soudruh Prymula ideově zakolísal a stanul mezi námi dezinformátory, když do novin prohlásil, že očkování nás nebude chránit dlouhodobě. Když tohle psal svého času autor tohoto článku, byla to čisto čistá dezinformace, ale když to řekne vědisimus Prymula, tak je to čisto čistá vědecká pravda. Ale všimněte si varovného úvodu článku, kde se píše o tom, jak se odborníci shodují, že testovat by se měli i očkovaní. Zde můžete vidět přerod dezinformace v pravdu. Když něco začali tvrdit odborníci, za chvilku z toho byla vládní politika.

Čas ukázat prstem na viníka

Protože i slepý začíná vidět, že propaganda dostává značné trhliny a fachidioti jsou nachytávání při lžích znova a znova, tak je potřeba to na někoho hodit. V Orwellovi měli svého Goldsteina, Stalin Trockého, Gottwald Slánského, tak my také musíme davu ukázat, kdo je nepřítel. Máme tu nějaký nárůst cen, inflacičku, toho si běžní svědci už začínají všímat. Sice propaganda jede na plné obrátky, že přece rádi zachraňujeme životy, což je takový náš koníček. Zatím to ale vypadá, že v očkovacích centrech začnou brzy rozdávat plastikové kartičky na sběr bodíků a při osmé dávce dostanete místo v čele fronty. Uznejte, to už je i řadovému vohnoutovi divné, že tečka pořád nic. Takže nepřítele pojmenujeme jasně – je to neočkovaný hlupák, sobecký zneužívač a odpírač. Tihle lidé mohou za to, že jsou opatření, dražší rohlíky a slunce nesvítí dost jasně.

Velký bratr za oceánem udává tón

Stádečko se hezky rozdělí na ty hodné, co každý půlrok běží poslušně na včeličku a ty zlé, které musíme v zájmu všech dobrých lidí omezit. Jak se nechal slyšet prezident největší demokracie světa, o jehož legitimitě volby a naprosto férovém volebním procesu nepanuje ani nejmenší pochybnost, tak na neočkované doplácíme všichni. Děkuji, soudruhu Bidete, doteď jsem si myslel, že všichni tak nějak doplácíme na covid panikáře a to ne málo. Jen ta očkovací sranda stála kolik? Kolik dělají vynucené nákupy pomůcek? Kolik dělá účet za testování? Kolik dělají vedlejší náklady ze zastavené ekonomiky? Docela by mne i zajímalo, co vlastně získáme tím, že se naočkujeme? Imunitu? Ne. Neumřu na covid? Ne. Lehčí průběh? Ne. Nebudou se muset testovat? Ne (viz výše doporučení odborníků). Nebudu infekční? Ne. Neznámé vedlejší účinky? Ano. To nám soudruzi vysvětlili, že to je velice únosné riziko. Takže na vedlejší úvazek budu dělat pokusného králíka farma firmám a proč vlastně? Co teda dostanu? Proč se tedy musím očkovat? Radost z toho, že můžu valit na další včeličku? Čím vlastně očkovaní doplácí na neočkované? Nějak jsem si nevšiml, že by nastávala ta pověstná tečka.

Dokonce se Mumlavý Joe rozohnil a plácnul, že to sabotují volení úředníci. Jak si jenom mohou dovolit prosazovat, co jejich voliči chtějí, že? To je pro jejich chápání demokracie dost nepochopitelná věc. Když jsme moudře rozhodli, že je třeba se očkovat, tak se očkujte. Navíc vtipně nabádá k nošení roušek, přičemž sám ji nemá. Asi se poradil s Flégrem a máme tu nový hit – mobilní márnice na umírající. To bude asi propagační trhák letošního podzimu a zimy. Prima, moc se těším na záběry a srdceryvné lidské příběhy. Od posledních nářků o přeplněných nemocnicích jsem už trochu otrlý. Sice se zase izraelský premiér nechal slyšet, že naopak nejvíc rizikoví jsou ti pouze se dvěma dávkami. Sjednocení ideové fronty dá mraky práce, ale novináři tu nejsou první den. Abychom to celé tak nějak zkrátili, rizikový je život, protože se na něj umírá. Ty lži už začínají být tak průhledné a trapné, že i diskuse pod články v ústředním tiskovém orgánu strany jsou jaksi ideově ne zrovna ryzí.

Hubu držet a nástup na třetí včeličku!

Stejně by mne zajímalo, co je za tím doopravdy. Proč mocným tak záleží, abychom byli očkovaní? Takhle hysteričtí nebyli ani komančové, když naháněli do prvomájových průvodů. Dokonce se začínají zatím opatrně ozývat hlasy chrabrých bojovníků s virem, že ty hnusy neočkované necháme umírat ve stanu před nemocnicí. Navzdory tomu, že platí pojištění, tak vyhrožují, že lékařská péče nebude. Takto vůči nám projevují své city ti lepší a starostliví lidé, kteří se rozhodli nás zachraňovat. Něco mi napovídá, že to asi ti nejlepší z nás nebudou. Ale zase se těším na časy, kdy budu nosit nějakou pěknou viditelnou značku na oděvu s nápisem neočkovaný. Děti budou v panice prchat, ve slušnějším obchodě mi nic neprodají. Že fantazíruju, blábolím? Tak si jako inspiraci o demokratickém smýšlení našich elit přečtěte výtah z rozhovoru se soudruhem Stropnickým starším. Soudruh Stropnický starší dostal záchvat zodpovědného chránění, neboť jeho srdce se kormoutilo nad neočkovanými lidmi. Pln soucitu s těmito nebožáky si uvědomil, že demokracie je příliš a diskuse o správnosti očkování prostě škodí.

Tento skandální článek je plný obdivu k činu a naprostého despektu k názorům oponentů. Doslova slintá nad situací, kdy stát rozhoduje o veškerých aspektech vašeho života. Naposledy takovou odvážnou konstrukci nazývali otrokářský řád. Redaktor zpovídající láskyplného soudruha Stropnického mu položil otázku, jak je možné, že u nás na to pečeme a v Izraeli bojují, a přesto mají nejvyšší čísla nakažených. Soudruh pozvedl obočí a objasnil, že to je naprostá banalita, protože epidemie se už netýká starší generace. Takže je vlastně všechno v nejlepším pořádku.

Jak dlouho ještě bude napínána pružina?

V závěru článku zdůrazňuje, že izraelští odpůrci očkování nejsou tak militantní jako naši. Prostě drží klapačky a modlí se, aby je to minulo. To je přesně to, co od nás včeličkáři očekávají. Budou nás šikanovat, týrat nesmysly a pak se divit, pročpak jsme tak militantní. Osobně si myslím, že jsme militantní velice málo a je čas na takovou pěknou českou tradici. Pokud militantní nebudeme a bude poslušné ovečky, které věří, že to samo přejde, tak dopadneme jako v Austrálii. Tam zavřeli do vězení celá města, vláda vyhlásila horší opatření než za válečného stavu. Situace v Austrálii popisovaná na dezinformačním webu jasně ukazuje, že vzpoura vyděšených otroků nemá moc šancí. Jakmile přijmete jejich rétoriku, že jde o zdravotní problém, pak už nemáte šanci se vzepřít. Nejdřív je to jenom rouška, pak jen na 14 dní a pak jen tamto. Dokud budete ustupovat, nikdy se to nezastaví.

Zdroj