Koronavirus

„Proto Big Pharma a EU bojují proti Sputniku V.“ Ruští vývojáři zveřejnili údaje o jiných vakcínách

Vývojáři Sputniku V poukázali na nebezpečnost vRNA vakcín a dodali, že právě bezpečnost vakcíny Sputnik V leží v žaludku Evropské unii a Big Pharmě, kteří proti němu usilovně bojují.

„Oficiální informace z Maďarska ukázaly, že Sputnik V je několikanásobně lepší než mRNA vakcíny (např. Pfizer – red.) co se týče bezpečnosti a efektivity. Právě proto Bit Pharma a EU byrokraté se bojí a pracují na tom, aby Sputnik V zablokovali, zatímco spěchají s uzavřením kontraktu o rozměru 35 miliard euro za 1,8 miliardy dávek Pfizeru,“ uvedli vývojáři Sputniku V na svém Twitteru.

V příloze k tomu vyjádření umístili tabulku, na níž je vidět citelně vyšší účinnost vakcíny Sputnik V ve srovnání s ostatními vakcínami. U ukazatele úmrtí pacienta po vakcinaci je Sputnik V dokonce 32nádobně lepší ve srovnání s Pfizerem. Tyto informace přitom vyplývají z dat získaných od maďarské vlády.

„Prosíme, sdílejte tyto tweety spolu se skutečnými informacemi o očkování, které se Big Pharma snaží skrýt tím, že tlačí na média, aby o tom neinformovala. Jak řekl Lincoln: Můžete oklamat všechny občas a některé lidi neustále, ale nemůžete oklamávat všechny pořád,“ uvedli na Twitteru Sputniku V následně.

Poté se dotázali, jak dlouho se Evropská unie ještě bude tvářit, že tyto informace neexistují. Vývojáři Sputniku V se táží, zdali je jednodušší v EU šířit o Sputniku V lži, než zveřejňovat data od oficiálních státních regulátorů.

„Můžou média Evropské unie mlčet ohledně toho, že průměrný počet úmrtí po očkování Pfizerem je mnohem vyšší než po očkování AstraZenecou? Je snazší publikovat lži o tom, že Sputnik V je propaganda, než informovat o skutečných datech od oficiálních regulátorů?“ tázali se vývojáři Sputniku V na Twitteru.

V příloze k tomuto tweetu přiložili vývojáři Sputniku V tabulku získanou z dat od vlád po celém světě, z níž vyplývá, že na jeden milion podaných dávek vykazuje vakcína Pfizer 39,4 úmrtí pacientů, zatímco AstraZeneca „pouze“ 12,8. U Sputniku V počet úmrtí na jeden milion podaných dávek dosahuje 2 – téměř 20krát méně než u Pfizeru.

Arenberger

Prezident Miloš Zeman v minulosti uvedl, že vystupoval za změnu na postu ministra zdravotnictví, kdy Jana Blatného nahradil Petr Arenberger. Úkolem nového ministra zdravotnictví je v případě ostré nezbytnosti zajistit dostatek vakcín pro Česko, a to včetně možnosti nákupu a připuštění k použití Sputniku V.

Zdroj