Příprava ČR pro válku s RFVálečné přípravy v souvislostech

Rusko zapojeno do výbuchu ve Vrběticích

Vidlák: Před krátkou dobou oznámil Andrej Babiš na krátké tiskovce, že Rusko bylo zapojeno do výbuchů muničních skladu ve Vrběticích.  Na dnešní večer i na zítra téma číslo jedna. Otevírám na to článek a spouštím debatu. Průběžně budu článek aktualizovat podle dalších zjištění.  Nejprve krátké shrnutí.

Andrej Babiš a Jan Hamáček vystoupili na krátké tiskovce, kde oznámili výše uvedenou bombu největšího kalibru za poslední dobu. Hamáček oznamuje, že jako dosavadní ministr zahraničí vyhošťuje osmnáct ruských diplomatů z ruské ambasády. Toť vše. Žádné otázky, žádné další odpovědi. 

 1. Vysvětluje se tím, proč Babiš nedoporučoval Hamáčkovi cestu do Moskvy. Dá se asi čekat, že Babiš tuhle informaci měl k dispozici o něco dřív než Hamajda a zřejmě se také dozvěděl, že pokud to nepustí ven on sám, dojde k příslušnému úniku informací do nějakého našeho pravdomluvného média.
 2. Zdá se, že o Rosatomu je už rozhodnuto. Stejně tak o Sputniku. Babiš si zřejmě vybral stranu, nebo si ji vybrat musel, nebo mu prostě nic jiného nezbylo.
 3. V této chvíli nevíme žádné podrobnosti, takže není na místě spekulovat o tom, zda a nakolik nám lžou nebo mluví pravdu. Ale jestli to Babiš ví třeba už dva tři týdny, tak se moc nedivím jeho nechuti pouštět se se Sputnikem do nějakého rizika. 
 4. Babiš řekl, že o věci informoval Zemana, který je prý podpořil. Zdá se, že důkazy jsou vyrobené dost dobře dost silné na to, aby ani Zeman nemohl říct nic proti.
 5. Prý to zajistili ti stejní, co otrávili Skřípala. No jakmile mi naskočí tohle jméno a celá novičok akce, tak jsem našpicovaný a začínám mít pocit, že nám chčijou na hlavu.
 6. Když vylezli s tak důležitým materiálem, předpokládal bych, že vylezou i s těmi důkazy. Jestli to udělají stejně jako se Skřípalem, že nic neřeknou, jen nám nařídí, čemu je třeba věřit, nemá Andrej ve volbách žádnou šanci a to ani ode mě.
 7. Nebo sledujeme další sarajevský atentát? Rozjezd něčeho většího, co se má vyvinout z těch cvičení na Ukrajině? Že by všichni chřipečkáři měli pravdu a prostě si nás jen otestovali, jak budeme reagovat na skutečný válečný stav?
 8. Jestli se ukáže, že důkazy dodali skvělí vyšetřovatelé, kteří přijeli z Washingtonu, tak asi budu mít jasno.
 9. Policie prý hledá ty dva borce, kteří otrávili Skřípala, protože se prý v inkriminovanou dobu pohybovali po Zlínském kraji. No, jestli je tohle jediný důkaz, tak vyhraje volby Okamura a ještě mu to hodím s chutí.
 10. Koukněte se do zahraničních novin – nemají tam na dnešek ausgerechnet také nějakou podobnou bombu? 
 11. Neprobudíme se zítra a nezjistíme, že Ukrajina byla dnes v noci jednomyslně přijata do NATO?
 12. Má někdo nějaké zdůvodnění, proč by Rusové potřebovali odpálit vrbětický muničák?
 13. Babiš řekl, že shlédnul jednoznačné důkazy, tak jsem na ty jednoznačné důkazy docela zvědavej. Bez ohledu na skutečnost, pokud nebudou pořádné důkazy, Babiš u národa skončil.
 14. Master měl teď moc hezkou poznámku – doteď Babišovi nevěřili ani slovo, ale jak promluvil o zlém Rusku, jako by to bylo slovo Boží… 

22.00 

Po několika hodinách přemýšlení začínám mít dojem, že tato věc nejvíc pomůže Američanům proti Rusku. 

Zdroj