Zahraničí

Slovensko ve varu?

Jindřich Kulhavý: Rozdělení Československa po tzv. Sametové revoluci přineslo problémy mnoha lidem v pohraničních oblastech na pomezí následnických států, tedy České republiky a Slovenska. Mnoho lidí v jedné zemi bydlí a v druhé pracují, mají chatu, zahrádku.

Naštěstí obě země byly donedávna k sobě přátelské a přeshraniční styk fungoval na sousedské bázi a v atmosféře před rozdělením Československa. Navíc si přiznejme, že taková Praha je plná Slováků, kteří naprosto nikomu nevadí a nadále se máme navzájem rádi. To vše platilo do doby, než se moci ujala poslední slovenská vláda a na Bratislavském hradu zasedla prezidentka Čaputová.

Česko – slovenské hranice byly po dlouhou dobu pouze místem, kde začínala platit jiná dálniční známka a krásná čeština přešla do zpívavější slovenštiny. Řada Čechů miluje Tatry, obdivuje půvab bratislavských dívek a udržují se i vzájemné příbuzenské vztahy. Slováci jsou našimi nejbližšími přáteli a nikdy by nás nenapadlo, že se to změní. Tedy až na zásadní slovenský průšvih, kterým je příslušník tohoto národa v našem premiérském křesle. Babiše nám byl asi čert dlužný, a právě on měl zůstat v okolí místa svého narození. Bohužel současná situace kolem covidu a snaha slovenských politiků zalíbit se Bruselu za každou cenu mění Slovensko k nepoznání. A s tím i hraniční režim, který včera nejlépe vyjadřovalo množství po zuby ozbrojených policistů.

Nyní malinko odbočíme. Práce policisty a vojáka je velmi těsně vázána na mocenské struktury každé země. Stát se členem těchto ozbrojených sborů musí od jedince vyžadovat určité vlastnosti, jejichž nepřítomnost u jiných neumožňuje tu práci vykonávat. Co vše musí být součástí vlastností lidí, kteří na příkaz kohokoliv, kdo se dostane různým způsobem k moci, dokážou i přes naprosto nelogické příkazy a opatření pozvednout zbraň či štít na obranu naprosto arogantních a neschopných politiků? Uvědomují si tito příslušníci vybaveni zbraněmi a pravomocemi šikanovat a omezovat obyvatele a občany, že slouží vládám, které byly zvoleny z důvodu, kterým je správa země ku prospěchu vlastních voličů, a pokud se tito proti nim někdy postaví, je to proto, že tu správu provádí špatně? Že jsou prodlouženou rukou arogance moci a zároveň nastavují štíty pro obranu často největších grázlů ve společnosti? Kdysi si vlastní ochranu platila sama šlechta, dnes je hrazena z našich daní, a ještě se jejich hlavně otáčí proti nám. Jak poté vnímat situaci, kdy stojí kordóny policistů proti lidu a nutí je poslouchat povely vydávané úzkou zájmovou skupinkou zneužívající důvěru získanou na základě falešných předvolebních slibů?

Policisté obsadili hranice Slovenska, protože na 10.7.2021 jsou nahlášeny u našich sousedů demonstrace namířené proti vládě chovající se k vlastním lidem až fašisticky-diskriminačně. Ve jménu covidu dochází k segregaci obyvatelstva, je vnášena vzájemná nenávist a nevraživost, navíc je na slovenském lidu prováděn vakcinační experiment. Prounijní řiťolezecká liberální vláda společně se Sorosem dosazenou prezidentkou Čaputovou vytvořily z této krásné země bruselský protektorát. Covidová mafie způsobila rozvrat společnosti, uzavřela Slovensko do izolace a absolutně ignoruje jakékoliv hlasy a názory, které jsou v rozporu s její strategií. To je podobné chování vlád ve většině Evropy, nicméně ta slovenská jde striktně za svým a k občanům se chová s obrovskou dávkou arogance a agrese. Důkazem toho je i schválení protidemonstrace schované za akcí Čaputovou podporované LGBT komunity, kterou sama prezidentka podepsala a připravila tím ještě výbušnější prostředí.

Řada občanů podlehla nátlaku a připomíná proslulá ovčí stáda nacházející se na úbočí nádherných Tater. Jsou však i tací, kteří se vzepřeli diktátu a na dnešní den připravili demonstrace. Slovenská policie a zbytky armády jsou v pohotovosti. Americké tanky momentálně se nacházející u našich sousedů s nastalou situací snad nemají nic společného a slouží pouze k strašení Rusů a Bělorusů. Nicméně ozbrojenci na hranicích a ve městech patří k dnešními koloritu a bude zajímavé sledovat, jak moc budou ještě Slováci trpělivými.

Nespokojenost kolem covidové politiky, zamítnutí možnosti uspořádat referendum a používání národa jako stáda bílých myší, na nichž je prováděn experiment, jsou dostatečné důvody, proč se postavit vládě a Čaputové. My Češi se k nim momentálně jako bratři v odboji přes hranice nedostaneme. I to vysvětluje ozbrojence na přechodech a příkaz uzavření návštěvníků Slovenska do povinné karantény. Politici se začínají bát a kopou kolem sebe. V Bratislavě i u nás. Blíží se snad čas zúčtování? Držme normálním Sovákům palce.

Zdroj