Domácí

Sluhové vyšší moci

Jindřich Kulhavý: Vláda pod Andrejem Babišem se dostala do vleku událostí. Jestliže z počátku zdálo, že odolává nátlaku a drží určitou linii, bohužel její složení spojené s nutnou spoluprací s jiným subjektem, tedy s ČSSD, a potřebou mít podporu ještě u někoho dalšího v Parlamentu ČR z ní udělalo značně snadno vydíratelnou. To však není zdaleka vše.

Andrej Babiš dlouhodobě vysává dotační programy jak u nás, tak už i ty evropské. Nejde o nic zvláštního, celý systém dotací je zvrhlou ukázkou levicového přístupu politiků napříč Evropou. Jde o obrovskou pračku peněz, také o totální destrukci trhu, přičemž výhody získávají schopní všeho, jen ne rovného soupeření v oblasti výroby, prodeje a v dalších odvětvích. Dotace by se měly týkat pouze neziskové sociální sféry zaměřené na mládež a seniory. Možná také projektů spojených s přírodou a v nouzovém případu s ekologií, tím jsou myšleny třeba technologie na likvidaci odpadů, ovšem velmi striktně hlídaných. Vše ostatní je de facto rozhazování společných financí a jejich přesměrovávání do soukromých kapes. Proč by měl jeden z nejbohatších mužů této země stavět své bohatství na penězích, které mu někdo jen tak přidělí jen proto, že je on sám přes určitý systém přerozděluje?

Míru vybírání dotací však Babiš překročil, a i díky nově vracejícímu se bonzování Pirátů jej řeší až v Bruselu. To není dobré, protože volání Pirátů a Topky o pomoc v sídle EU nás akorát staví do pozice vazalů. Takové věci si máme vyřešit doma a za své. Parlament ČR má dostatek pravomocí, byť je Babiš chráněncem prezidenta. Přesto je chybou Bruselu, že systém dotací zavedl, nekontroluje ho a pouze jej zneužívá a umožňuje vysávat na předražené, soukromé projekty. Ale jak už je uvedeno výše, přerozdělování dotací je často provázeno tučným bakšišem, takže se jedná pro určitou skupinu lidí o solidně výdělečnou činnost.

Babiš se však dostal do hledáčku Pirátů, kteří jsou vyvolenými liberálního vedení EU a také intrikána Sorose. Snaha zbavit se Babiše je obrovská a tlak enormní. Jenže náš předseda vlády začal plnit mnohá přání vedení EU. V průběhu covidové ,,pandemie“ otočil a stali jsme se lídry v mnoha druzích opatření. I nyní patříme i přes bývalá prohlášení vlády o pravém opaku k zemím v 1.linii v závádění covidpassů. Také mohutná propaganda týkající se vakcinace jede podle plánu EU. Podezřele aktivní je Babiš i se snahou prosadit ještě ve stavu legislativní nouze zákon, v němž je ukotveno povinné zavedení covidpasu a jehož součástí je krádež většiny Ústavou nám přiřčených práv a svobod. Již podruhé bylo projednávání tohoto zákona staženo ze sněmovny a opět se ukazuje, že projevený odpor občanů a několika poslanců může mít svou váhu.

K vydírání Babiše se vztahuje ještě jeden případ. Tím je kauza Vrbětice. Z vysokých politických kruhů unikla informace o tom, že Babišovi přistála na stole možnost vyřešit problémy s dotacemi oplátkou za protislužbu. Tou mělo být spuštění dehonestace Ruska s následkem vyřazení ruské společnosti z tendru na dostavbu jaderné elektrárny v Dukovanech. Vytvoření smyšlené kauzy Vrbětice tak je pravděpodobně úlitbou za zametení komplikací s dotacemi pod koberec. Piráti se poté budou moct snažit sebevíce, ale Babiše na dotacích neuvaří. Bohužel za soukromé kšefty premiéra zaplatí celý stát. A přihlédneme li k tomu, jak hloupá opozice Vrběticím tleská, tím také podporuje Babiše v jeho křivárnách, musíme se ptát, kam všichni dali rozum. Respektive zda li by si mediální hvězda a všeználek Pekarová Adamová, také Piráti a všichni lídři opozice neměli hanbou nafackovat za to, jak sedli na lep. V podstatě Babišovi pomohli zachránit jeho vlastní zadek.

Neradujme se. I přesto EU a určití další předurčili České republice výměnu stráží. Piráti a STAN už se vidí jako hlavní síla likvidující naši měnu výměnou za euro a dohadují se s koalicí Spolu, kdo bude premiérem. Bartoš nebo Fiala? Upřímně řečeno, radši ani jeden. Tito dva by se mohli s Pekarovou Adamovou, Rakušanem a Babišem chytit za ruku, a skončit v propadlišti dějin. Ostatně mohli by jet autobusem, plným autobusem, v němž by místenky měli i ostatní, třeba Kalousek, kníže, Němcová, plno Pirátů a pár dalších z partiček Evropské hodnoty, Dezinformátoři a Elfové, přidat by se mohl třeba Pánek z Člověka v tísni. Nezapomeňme na členy Aspen institutu. Upřímně, chce to vlak. Tak kdy vyjíždí souprava mnoha vagonů plná sluhů cizích pánů? Na přiložené fotografii je luxusní rychlovlak, ale stačil by starý dobytčák. Luxus si naše politické elity nezaslouží.

Zdroj