Stíhejme válečné zločince: Bushe, Clintona, Obamu, Bidena…

4.6
(97)

Jiří Vyvadil: Drzost západních představitelů snad nezná mezí. Místo, aby pokorně mlčeli, protože se za nimi táhnou statisíce a milióny mrtvých, a rozvrácených států, jejich momentální požadavky na stíhání Vladimíra Putina, navíc jednoznačně podporované progresivistickou většinou Západu, působí až jako něco z Orwellova románu.

Na tuto myšlenku asi každého přivedl výrok největšího válečného zločince posledních třiceti let, hlavního autora války v Iráku a Afghánistánu presidenta Bushe jr. s vymyšlenou záminkou a osmiletou válkou následovanou další šestiletou občanskou válkou, která dala vzniknout i islámskému státu a znamenala cca půl miliónu mrtvých a dodnes zhroucený, kdysi na arabské poměry velmi úspěšný, byť autoritativní, ale i sekulární stát. Stejně tak nedůvodná válka v Afghánistánu, která dokonce trvala 20 let.

Nuže tento nedobrý muž, který tuším pronesl před zahájením války v Iráku, že mu ji doporučil přímo Bůh, se dopustil v týdnu fatálního přeřeknutí a když chtěl ruského prezidenta Vladimira Putina zkritizovat za rozpoutání brutální invaze na Ukrajinu, odsoudil vlastní invazi do Iráku, kterou americké ozbrojené síly spustily na jeho rozkaz v březnu 2003.

„Výsledkem je absence brzd a protiváh v Rusku a rozhodnutí jednoho muže zahájit zcela neopodstatněnou a brutální invazi do Iráku,“ řekl Bush, než si uvědomil přeřeknutí a opravil se: „myslím Ukrajinu.“

Američtí prezidenti, jak známo plácají čím dál tím více nesmyslů. Doba skvělého Roosewelta je ta tam.

Podstatná je ale věcná stránka…

Na otázku, zda by USA a Evropa měly jednat s Putinem, aby dosáhly míru, nebo by se mělo čekat na zhroucení jeho režimu, protože se jedná o válečného zločince, známý ekonom Sachs odpověděl, že jednoznačně stojí za vyjednáváním. Pokud chtějí soudit Putina za válečné zločiny, pak musí podle něj na seznam obžalovaných přidat George W. Bushe a Richarda Cheneyho za Irák, Baracka Obamu za Sýrii a Libyi, Joea Bidena za zabavení devizových rezerv Kábulu, čímž způsobuje hlad v Afghánistánu, tvrdí ekonom. Chci zdůraznit, že je třeba dosáhnout míru a přiznat, že jsme uprostřed zástupné války mezi dvěma expanzivními mocnostmi: Ruskem a Spojenými státy,” uvedl Sachs. Podle něj ne nadarmo je mimo Spojené státy a Evropu se Západem jen málo zemí. Pouze spojenci Spojených států jako Japonsko a Jižní Korea. Ostatní v tom podle Sachse vidí jen dynamiku velmocenského konfliktu.

Sachs byl veden jako ekonomický jestřáb, ale zdá se, že v oblasti reálné geopolitiky vidí věci reálně, tak jak to náměsíční západní politici včetně našeho Fialy a spol nevidí.

Byl jsem s výjimkou Norimberského procesu proti všem mezinárodním soudům, kde to mělo logiku střetu civilizace s nejhrůznějšími režimem 20. století. Zejména soudy proti Jugoslávii byly extrémně jednostranné.

Jestliže náš ministr spravedlnosti bojuje za mezinárodní soud ohledně zločinů na Ukrajině a pomíjí zvěrstva USA i spojenců (často i nás) v Iráku, Libyi, Jugoslávii, pak je to právní zvěrstvo.

Když spravedlnost, tak rovná. Chci vidět vedle sebe Bushe za Afghánistán a Irák, Obamu za Libyi a Sýrii, Bidena za krádež majetku Afghanistánu a Ruska. Potom, bude-li soud věrohodný, ať se vedle nich postaví i Putin. A klidně budu i součástí jeho obhájců. Mohl dovozovat, že nedělá nic jiného, než co Američané dělali v drastickém měřítku od roku 1990 a po třicet let to bylo jako legální světovým společenstvím tolerováno. Když mohly USA zavraždit beztrestně milióny, proč by Rusko mělo být souzeno za necelé čtyři tisíce.

Asi tak…

Zdroj

Rate this post

Souhlasíte s článkem?

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Vote count: 97

Zatím nehodnoceno, budete prvním