Domácí

Stihnou to vůbec?

Vidlák: Omlouvám se Občanovi, ale to víte, jsem blbej Vidlák. V pátek mi tvrdili, že Tálibán bude Afghanistán dobývat několik měsíců a ono to vypadá, že ho dobude zítra. Takže teď na občanův úkor rychle doháním resty.

Nejprve krátké shrnutí:

Tálibán postupuje tak rychle a tak efektivně, že zřejmě zítra bude Kábul v jeho rukou. Skoro vůbec se nebojuje. Tálibánci prostě jen jedou vpřed a vítáni obyvatelstvem přebírají správu země systémem jeden Tálibánec na jedno město.

Počítám že dneska večer přiletí první raketa na Kábulské letiště a tím skončí všechny evakuace.

A já chci rychle položit pár otázek:

  1. Pokud vím, tak nejenom jsme ještě neevakuovali žádné tlumočníčky, ale ani náš diplomatický personál. Stihnou vůbec odjet alespoň skuteční nefalšovaní bílí Češi, co tam bojovali za Prahu? Nezjistíme zítra ráno, že Tálibán posbíral nejen místní kolaboranty, ale i velmi pěknou kořist v podobě českého velvyslance, nějakých těch plukovníků, poručíků, agentů BIS a dalších hošíků?
  2. Pokud odjet nestihnou, jak se k nim bude Tálibán chovat? Jako k diplomatům, nebo jako ke zrádcům, které patří postřílet? Jednal někdo od nás s Tálibánem? Když bratři USáci dojednávali s Tálibánem podrobnosti svého útěku, vymínili si bezpečnost i pro naše lidi? Nebo na to zvysoka kašlali a samozřejmě si vůbec nevzpomněli, že jsme jejich největší spojenci, které mají rádi kteří jsou spojeni krví.
  3. Abychom třeba nezjistili, že naši američtí bratři předhodili naše lidi Tálibánu a oni je pak budou s jejich mlčenlivým souhlasem různě vláčet za auty, kastrovat je a věšet na pouliční osvětlení…

Heleďte, já jsem celý týden na dovolené – jsem s dětmi na táboře. On-line bud jen občas a jako obvykle to znamená, že se budou dít ty nejvíc světodějné události. Připravil jsem si takový pěkný seriál o zemědělství a o sobě… a ono to nebude nikoho zajímat, protože v Afghanistánu se bude pohřbívat další impérium.

Takže se nebudu divit, že se v diskusi o soběstačnosti objeví především informace o Afghánu a o konci jedné americké epochy… Já k tomu chci dodat jen jedno:

Jestliže nějací „experti“ rozumí situaci v Afghanistánu a ono se to pak od reality liší o desítky tisíc procent, tak to nejspíš znamená, že je naše společnost už tak prolhaná, že se pravda fakt už nikde nedá říct, protože je hned po zásluze potrestána.

A bohužel to zřejmě znamená, že nám experti budou povídat, jak je naše ekonomika v pořádku, jak je všechno na nejlepší cestě, ale ve skutečnosti bude krach už za rohem. A pak ten náš konec vezme stejnou rychlost jako ofenzíva Tálibánu.

Zdroj a diskuze zde