DomácíTop

Svou nadřazenost už ani neskrývají…

Jindřich Kulhavý: Bylo by zajímavé se někdy zamyslet nad tím, jaký myšlenkový pochod vede ke změně uvažování ve chvíli, kdy se z relativně normálního člověka stane sebestředný politik s pocitem nadčlověka. Například Blatný. Ještě nedávno neznámá relativně neznámý člověk, který ani nebyl ředitelem nemocnice a v té, ve které zastával manažerský post, byli údajně vcelku rádi, že se ho zbavili. Což svědčí o nenaplněných ambicích a pravděpodobně tedy o ne tak dostatečných schopnostech. Při hledání vhodného ministra zdravotnictví tedy sáhnul Babiš po někom, kdo sice není dost kvalitní, ale u něhož měl dojem, že si nebude moc vyskakovat.

V době nouzového stavu se na některých politických postech vcelku slušně krade. Poslanci se dohodnuli, že není třeba zveřejňovat smlouvy spojené s nákupem čehokoliv. A tak se útržkovitě dozvídáme, že tu a tam některé ministerstvo utratilo peníze za naprosto nesmyslně předražený materiál, jindy uzavřelo smlouvu s firmou, jejíž existence je nejen podezřelá, ale absolutně netransparentní a často nemá ani účetnictví, případně sídlí na místech, kde to na luxusní kancelář nevypadá. Lidé vystupující v řídících orgánech těchto firem také nebudí dojem, že by se v byznysu kolem zdravotnictví pohybovali dlouho a měli by skutečně kvalitní kontakty. Naopak většinou jde o rychlokvašky po všech směrech a spíše prádelny peněz než solidní podnikatelské subjekty. Výmluvy vládních činitelů na nutnou pružnost v době pandemie jsou výsměchem nám všem, nejvíce však těm, kteří už nemají díky všem těm lockdownům co do úst. Je také třeba si připomenout vyplácení různých náhrad za něco, co vláda pokazila, občas záměrně. Navíc v některých kšeftech musí jet i poslanci, protože právě ti zabránili zveřejnění všech smluv spojených s nákupy v době nouzového stavu. Opět je třeba upozornit na celoevropský scénář, který se opakuje ve všech zemích, kam vidí Evropská komise a které se hlásí k Evropské unii. Velká Británie v tom jede také.

Arogance moci se však neprojevuje jen bohatnutím členů stávající vlády. Státní pokladna je vymetená, i přesto z posledních zbytků její správkyně Alena Schillerová vyplatila obří odměny svým podřízeným. Na další provoz státu si bude muset půjčit a naše ekonomika donedávna řazená k těm fungujícím dostane poslední ránu do vazu. Jestliže jsme dosud byli sice závislým na úspěšném Německu, nicméně jinak jsme byli vcelku samostatní, nyní se dostáváme do dluhové pasti, ze které by se i za ideální konstelace vyhrabávaly ještě děti našich dětí. Jenže celosvětová situace je mnohem horší než ideální, takže nelze očekávat, že by se dobré roky vrátily. Už dopředu je avizované zvyšování daní, o kterých tvrdíme už nyní, že jsou krádež. A to na nás připravují Velký reset a zelenou demagogii nazvanou Zelený úděl. To prostě nemůže skončit dobře, neexistuje model, který by dokázal zachovat dosavadní právo na soukromé vlastnictví a zároveň by našel zdroje na uspokojení bank a investorů, kteří financují propad ekonomiky. Je vcelku pravděpodobné, že nás budou chtít o vše obrat, což už prostě neskrývají. Tváří tohoto znárodnění je Němec Schwabe, vykonávající rukou Angela Merkelová a u nás se na tuto etapu třesou Piráti se svými spojenci.

Vraťme se k našim grázlům. Blatný si dovolí říct cosi o tom, že se Češi utrhávají ze řetězu, čímž přiznává, že už národu politici nasadili okovy. Vyhrožují nepokrytě a používají síly v podobě ozbrojených složek. Přestože Pražané nic neporušili, z Náplavky a parků je vyhání policisté. Jestliže vysoká koncentrace lidí v řadě na očkování v uzavřeném prostoru chodby v nemocnici nevadí, proč je trnem v oku jejich větší hustota ve venkovním prostoru? Jde jen o prostou buzeraci, která bude záhy doplněna z prstu vycucanými čísly věnujícími se šířící nákaze v Praze. Navíc nám stejný člověk vyhrožuje opětovným zavřením škol, které dosud neotevřel. Představa, že se bude 2xtýdně testovat a celý den budou děti nosit roušky, je prostě šílená a odpovídá to chování gestapa. To, že se Babiš se svým plačtivým projevem žádajícím o další prodlužování lockdownu moc neukazuje, je pouze jeho rafinovanost. Na špinavou práci má velitele Hamáčka a moc si vychutnávajícího Blatného.

Je potřeba si uvědomit, že vše toto, co se nyní děje, jde ze shora. Stali jsme se poddanými Evropské unii, padající lejno z Bruselu a Berlína zasahuje všechny evropské státy. Nikoho už dávno nezajímá, je li co jíst, a hlavně to, co přijde. Nařízení se snaží obejít všude. I přes rizika spojená s onemocněním a plno zbytečnými úmrtími často způsobenými neochotou lidi léčit, byť léky, které nejsou k tomu prvotně určené, je evidentní, že už toho bylo dost. Hra na strach o ty, kteří by použili například Ivermectin, je falešná. Stažení ještě před rokem dostupných léčiv z prodeje ukázalo na záměr postupně nás tady vyvraždit, čemuž napomohou i vakcíny. Už nyní se hovoří o nutných dalších dávkách či potřebě očkovat i kojence. Každý, kdo toto tvrdí, musí být potrestán. Navíc komedie kolem vhodnosti jedněch produktů a zpolitizování druhých, samozřejmě ruských, je dalším důkazem toho, že tu nikomu nejde o zdraví obyvatel a návrat k bývalému způsobu života. K moci se dostali zločinci a s jako takovými je třeba zacházet. Je úplně jednou, k jakému politickému subjektu patří. Už dávno jsme je měli vyhnat a potrestat. Je potřeba Velký reset, ovšem ten politický. Z nynější garnitury tu nemůže zůstat téměř nikdo.

Zdroj