Domácí

Tak které další údaje jsou vylhané?

www.inadhled.cz   Ministr zdravotnictví Blatný přiznal, že na covid-19 umřelo skutečně mnohem méně lidí, než bylo uváděno ve statistikách. Což údajně způsobilo i přidávání do celkového součtu takto zařazených úmrtí, i když došlo k smrti z jiné příčiny, ale dotyčný byl testy označen jako infikovaný. Takže ani obtisk přední kapoty na stromu a následné fatální vypuštění duše z těla  účastníka dopravní nehody nestačily k tomu, aby dotyčný byl vyjmut ze soupisu zemřelých na covid. A teď pozor. Pokud byl uznán jako zesnulý coviďák a zároveň započítán do statistiky obětí dopravních nehod, rázem se tak navýšil počet zemřelých v uplynulém období, protože jeden člověk zemřel 2x.

  Na hru s čísly jsme v minulosti upozorňovali několikrát. Uměle tvořené seznamy a počty měly vzbuzovat děs a hysterii, které by napomohly následné manipulaci se stádem. Vzhledem k tomu, že jde o globální postup, kterého se však momentálně drží především Izrael, Evropa, Austrálie a část Spojených států, je velmi pravděpodobné, že jde o systémově vytvořený návod na použití virové pandemie. I o tom mluvíme již rok a bylo by tedy zajímavé vidět, co se v uvedeném manuálu ještě plánuje. Ekonomika je na dně, velká část středné třídy na kolenou, politická garnitura se sjednotila ve svých názorech a táhne v tomto směru za jeden provaz, a když už se někdo postaví, u nás například poslanec Volný, je velmi rychle umlčen a vyloučen z klubu vyvolených.

Otázkou zůstává, kde v té době byli další poslanci, kteří odsuzují rouškování. Když mohli projevit otevřeně názor, třeba i uprostřed konfliktu, zůstali zalezlí ve svých škamnách? Podobně dopadnou i vzbouřenci z řad restauratérů, které stát ožebračil, a teď jim odmítne vyplatit kompenzace jen proto, že projevili nahlas svůj názor. Přijdou je pozatýkat policisté, tedy státní zaměstnanci, kteří v době covidové nepřišli ani o korunu ze své výplaty. Naopak jejich kolegové z kanceláří užívají dokonce výhod tzv. Home Oficce. Samozřejmě za plný plat. Takže očekávat jakýkoliv soucit a toleranci nelze očekávat. Podobně na tom jsou poslanci, kteří si pravidelně odsouhlasují své navyšování platu, vzhledem ke koronaviru, který sami schvalují, jich chodí do ,,práce“ polovina, ale pobírají plnou výši peněz včetně odměn a diet. Ani oni nemají důvod na stávající situaci nic měnit. Opět se to týká v různých obdobách více států, manuál je manuál.

Nespokojenost prostých občanů roste, takže je třeba utahovat šrouby, zpřísňovat opatření tak, aby vznikly nástroje na důrazné zastrašení obyvatelstva. Blatný by nechal rád schválit nový zákon týkající se nouzového stavu, jehož nekonečné prodlužování slouží především k udržení poslušnosti lidí. Je příliš mnoho těch, kteří už se naučili obcházet vládní nařízení. Švejkovství zakořeněné v našem národu prostě dokáže mnohé, nicméně ekonomiku nezachrání. Co však bude důsledkem pandemie, je přechod řady podnikatelů zpět do šedé zóny. Konečně jim totiž došlo, že s poctivostí dojdou tak akorát na okraj propasti. Jestliže by podnikání vedené v souladu se všemi zákony mělo mít nyní výhodu ve vstřícném přístupu bank a státní ch úřadů včetně finanční podpory od vlády, opak je pravdou.

Lépe jsou na tom ti, kteří místo plného odvodu daní tvořili své vlastní finanční zásoby, mají nyní z čeho čerpat. Banky se distancují od covidové situace a podnikatelům vstříc nejdou, a pokud ano, za velmi riskantních podmínek pro žadatele překlenovacích úvěrů. Vládní kompenzace jsou výsměchem, navíc jim tam stejně shořel server a práce účetních jednotlivých žadatelů o kompenzace přišla vniveč. A přidejme represi ze strany finančních úřadů, které razantně trestají neuhrazené dph a jiné daně, to i přesto, že došlo k navýšení minimálních mezd a tím i odvodů za zaměstnance. Což je v této době doslova zločin. Plno podnikatelů tak už nemá kde brát, propouští zaměstnance a vrací se k práci prováděné na černo. Kdo je za to chce odsuzovat, vůbec nechápe dramatičnost vzniklé situace.

Vláda hraje s čísly nepěknou hru. A to ať počítá cokoliv. Oblíbené Babišovy grafy jsou tak prostými omalovánkami a ničím více vypovídajícím. Samozřejmostí je přebírání údajů médii. Zarputilí šiřitelé hysterie sedící před televizními kamerami pracují v těsném sepjetí s těmi, na jejichž podvody by měli upozorňovat. Řekneme si to otevřeně. Žijeme ve lži, vycházíme z ní a bohužel se jí přizpůsobujeme. A to je největší zločin nynější doby.

Jindřich Kulhavý – Zdroj