Domácí

Televize Nova jede bomby. Nejen ona…

Podíváme li se na spektrum našich médií, musíme konstatovat, že především ve směru zpravodajství máme skutečné perly. Pustit si televizi v okamžiku, kdy začínají zprávy, je vždy loterie v tom, že nevíme, která stanice je momentálně více ,,liberálnější“. Je třeba upozornit na to, že označení liberál mělo kdysi vcelku pozitivní význam, který se však na hony liší od toho, co tím nazýváme teď. Moderním liberálem je nyní například bývalý předseda Top09 Pospíšil, který by rád tvrdě zatočil s Ruskem, případně evropský exposlanec Telička nabádající nás k vyřešení problémů České republiky předáním její správy Německu. A tito pánové dostávají prostor i v našich médiích. Na rozdíl od těch, kteří liberálové nejsou a pouze logicky uvažují a hovoří.

  Máme tady takový čtyřlístek základních televizních stanic. Česká televize již není státní, je pouze veřejnoprávní. Tento rozdíl poznáte tehdy, když její moderátoři nejdou na ruku vládě a jsou pod vlivem některé třeba i nevládní skupiny politiků. Z České televize momentálně nikdy neuslyšíte nic dobrého o skutečné pravici, vlastenectví a národních zájmech, protože je ovládána právě prounijními liberály. Smutné je, že na existenci České televize přispívají všichni plátci televizních poplatků a její rozpočet dotuje i stát. Přesto jsme svědky tendenčního a velmi jednostranného zpravodajství, které navíc sleduje řada Čechů ať už ze zvyku, či snad proto, že tito vnímají jistou profesionalitu moderátorů. Bohužel v té nostalgii přehlíží to obrovské množství lži a manipulace, které na nás z obrazovek plynou. A to nemluvíme o výchovném dopadu, kdy ČT D převychovává naše děti. A už dávno ne skrytě. Z České televize se stala propagandistická stanice evropských ,,liberálů“ majících blízko k Top09, STAN a Pirátům. V globálním měřítku se rozhodně nechovala nestranně při volbách v USA či při jiných událostech, například v Rusku, na Ukrajině a v Bělorusku.

Dlouho byla nejsledovanější českou televizí Nova. Její komerčnost je zjevná od začátku, občas mění majitele a v poslední době se hovoří o tom, že je novou akvizici miliardáře Kellnera. Jisté je, že ani Nova nepatří k objektivně se vyjadřujícím médiím. Její roční covidová masáž přináší celoevropskou hysterii bez kompromisů, zato plnou lží a manipulace. Ukázkou toho, jaký vzorek obyvatelstva sleduje a hltá zprávy na Nově, je anketa o tom, má li se prodloužit nouzový stav trvající půl roku. Většina respondentů dala hlas prodloužení, přestože je zjevné, že ničemu nepomáhá. Moderátoři Novy bez uzardění ,,informují“ o upravených číslech infikovaných, s úsměvem na tváři nám oznamují, že naše děti budou muset podstoupit očkování. A když se omylem moderátor večerních zpráv zeptá osloveného ,,odborníka“ na něco odvážnější otázkou, je prostě na pár týdnů vypnut. Jen díky tomu, že si posypal hlavu nejen popelem, se mohl na obrazovku vrátit. Nova se nekompromisně přidala po bok ČT i v době amerických prezidentských voleb a s menší profesionalitou, ovšem s o to větším nadšením, držela palce Demokratům. Těm, kteří mají k demokracii snad ze všech nejdále. Někdy je třeba se zamyslet, zda li Borhyová, Koranteng a spol. vůbec mohou věřit tomu, co předávají divákům. A pokud ano, je neuvěřitelné, kam se za roky existence Novy dopracovali. V opačném případu jsou to dobře placení pokrytci.

Prima se stala součástí CNN, takže nečekejme podporu pravice, když v USA šla důrazně CNN proti Republikánům a Trumpovi. Dlouhodobě se tato televizní stanice podílí na zkreslování světového dění a proslavila se jak natáčením zpravodajských pořadů přímo v centrech konfliktů, byť kolem létaly rakety, tak i natáčením falešných zpravodajských vstupů manipulujících s fakty. Přesto z Primy aspoň občas zaslechneme zajímavou informaci. Příkladem byl nedávný pokus s testy na covid-19, kdy u jednoho člověka bylo během krátké doby provedeno deset testů, přičemž 3 byly pozitivní a 7 negativních. O celodenní zpravodajství na Primě, které by měklo konkurovat ČT24, lidé moc zájem neprojevili, takže hlavním nosičem dezinformací zůstávají Česká televize a Nova. Porazit CNN je úspěch, v tomto případu však není co slavit.

Barrandov doplňující toto trio nestíhá. One man show, kdy v hlavní roli je majitel, ředitel a moderátor Soukup, sice dokáže občas výrazně rozvířit hladiny, ale už to zdaleka není ono. Barrandov prostě ekonomicky strádá, a i kdyby jeho majitel 100x chtěl být určitou rovnováhou na našem mediálním nebi, prostě na to nemá zdroje a kvalitu. Z toho vyplývá, že moc reálných informací k nám z televizních obrazovek přijít nemůže. Pustíte li si televizi, nedělejte to v době zpravodajství a televizních diskuzí. To je snad nejvíce ztracený čas. V tomto prostoru dělají skuteční profesionálové, takže umí s manipulacemi skvěle pracovat, při lžích nehnou brvou a zní přesvědčivě. Což má vliv na polovinu národa. No a ta druhá si radši pustí sportovní přenos, starý dokument, záběry z přírody či film natočený v době, kdy se domnělým rasismem, sexismem a genderem nikdo nezabýval. Na dění si udělá vlastní názor a relevantní informace si najde jinde.