Válečné přípravy v souvislostech

The Saker: Biden mu říká „zabiják“

Hlavní zprávou dne je, že se Biden rozhodl zavolat Putinovi. Takto to ohlásili Rusové:

„Z iniciativy americké strany proběhl telefonický rozhovor mezi prezidentem Ruské federace Vladimirem Putinem a prezidentem Spojených států amerických Josephem Bidenem. Současný stav rusko-amerických vztahů a některé aktuální aspekty mezinárodní agendy byly Joseph Biden potvrdil své pozvání ruskému prezidentovi k účasti na klimatickém summitu, který se uskuteční videokonferencí ve dnech 22. – 23. dubna. Obě strany vyjádřily připravenost pokračovat v dialogu o nejdůležitějších oblastech globální bezpečnosti , což by vyhovovalo zájmům nejen Ruska a Spojených států, ale celého světového společenství. Joseph Biden vyjádřil zájem o normalizaci stavu věcí na bilaterální cestě a navázání stabilní a předvídatelné spolupráce v takových aktuálních otázkách, jako je zajištění strategické stability a kontroly zbraní, íránský jaderný program, situace v Afghánistánu a globální změna klimatu. V této souvislosti americký prezident navrhl zvážit možnost uspořádání osobního summitu v dohledné budoucnosti. Během výměny názorů na vnitřní ukrajinskou krizi načrtl Vladimir Putin přístupy k politickému urovnání na základě minského balíčku opatření. Bylo rozhodnuto pověřit příslušná oddělení, aby vyřešily problémy nastolené během telefonního rozhovoru. “

Toto je americká verze:

Prezident Joseph R. Biden ml. Dnes hovořil s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Diskutovali o řadě regionálních a globálních otázek, včetně záměru Spojených států a Ruska pokračovat v dialogu o strategické stabilitě ohledně řady kontrol zbraní a objevujících se bezpečnostních otázkách, vycházející z obnovení Nového START. Prezident Biden rovněž dal jasně najevo, že Spojené státy budou pevně hájit své národní zájmy v reakci na ruské akce, jako jsou kybernetické útoky a volební interference. Prezident Biden vyzdvihl neochvějný závazek Spojených států k suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny. Prezident vyjádřil znepokojení nad náhlým nárůstem ruské vojenské síly na okupovaném Krymu a na hranicích Ukrajiny a vyzval Rusko, aby napětí neeskalovalo. Prezident Biden znovu potvrdil svůj cíl budování stabilního a předvídatelného vztahu s Ruskem v souladu se zájmy USA a v nadcházejících měsících navrhl summit ve třetí zemi, kde se bude diskutovat o celé škále problémů, kterým USA a Rusko čelí.

Proč je takový rozdíl v tónu? Je to proto, že Rusové nevěří v hlasitá prohlášení před rozhovory a na rozdíl od Bidena nepochybují o jejich legitimitě (legitimitě jejich politiky i legitimitě jejich vlády). Pokud jde o Bidena, ten jen třese vzduchem, stejně smutně to byl případ Trumpovy administrativy. Mohu vám říci, co si většina Rusů myslí, když to uslyší. Oni si myslí:

„Zdá se mi, že se starý muž zoufale snaží sám sebe rozveselit!“

S tím naprosto souhlasím.

I v Rusku však existuje určitý velmi předčasný triumf. Mnoho „hurá vlastenců“ říká: „Biden se vzdal jako první.“ Jejich argumenty znějí asi takto:

Podle ministra obrany Šojgua USA / NATO mají kolem ruských hranic asi 40 000 vojáků (zdánlivě jako výcvikové cvičení) a asi 15 000 zbraňových systémů. V reakci na tuto hrozbu nasadilo Rusko podél své západní hranice 2 armády a 3 výsadkové divize. To je asi 200 000 vojáků. Američané to viděli a pochopili, že je ruský „kulak“ může zlomit. Proto se Biden vzdal.

Vůbec si nejsem tak jistý, že se „Biden“ vzdal nebo „zamrkal jako první“. Proč?

  1. „V nadcházejících měsících“ je příliš pozdě na zmírnění současných rizik války. Mohou se setkat na nadcházející klimatické konferenci ve dnech 22. – 23. Dubna. Ale to není správný formát.
  2. Prvním pravidlem vojenské analýzy je „nedívejte se na záměry, ale dívejte se na možnosti“. To platí mnohem více pro „uvedené záměry“. A co se dočteme o údajných záměrech Bidena? „Pokračovat v dialogu o strategické bezpečnosti“ – pokud je to to nejlepší, co najdu, pak to na mě nedělá dojem.
  3. Řekněme, že se setkají, než vypukne válka v plném rozsahu, a co? Trump se nesetkal s Kim Čong-unem, bylo to dobré?

Minulou neděli řekla Margarita Simonjan, vedoucí Russia Today, v ruské televizní show něco velmi zajímavého (zde budu parafrázovat a shrnout):

„Nikdy nebudeme schopni dosáhnout skutečné dohody (soužití) s USA. Proč? Toto je země postavená na násilí od prvního dne. Je to země, jež uvázla v několika ideologických doktrínách, včetně Doktríny objevu a Doktríny Výslovný osud. Všechny tyto doktríny říkají totéž.: „Máme právo dělat, co chceme, a máme právo vládnout nad všemi ostatními. Tato země byla naše, navzdory skutečnosti, že indiánské kmeny měly tu drzost tam žít. Takže je všechny zabijeme a pak budeme mít úžasný svátek, který oslavíme jak nás oni naučili jíst (krocany na Den díkůvzdání). To platilo nejen v 17. století. Připomenu vám rok 1831, kdy jsme v Rusku měli povstání Děkabristů, zatímco Spojené státy byly zapojeny do masivní operace etnických čistek („Trail of Tears“)pod osobním dohledem prezidenta Andrewa Jacksona (mimochodem „demokrata“), který deportoval 5 usedlých indiánských kmenů, jež měly své vlastní školy a mnoho z nich bylo pokřtěno. Deportoval je do Oklahomy pomocí metod, které vedly k tisícům úmrtí (jeden kmen ztratil čtvrtinu lidí. Moje rodina byla deportována Stalinem (jsme Arméni) a mohu vám říci, že metody, které Stalin během deportace použil, to byl „jemný“ balet “versus tomu, co používaly „ demokratické Spojené státy “.

Nikdy se s nimi nevyrovnáme, protože nemů​_žeme souhlasit s kolapsem. Nikdy se s nimi nevyrovnáme, protože nemůžeme souhlasit, abychom se stali žebráky. Nikdy s nimi nedosáhneme dohody, protože nemůžeme souhlasit s tím, že se vzdáme svých jaderných zbraní. Nikdy s nimi nedosáhneme dohody, protože nemůžeme souhlasit s tím, že se vzdáme všech svých národních zájmů, a nemůžeme souhlasit s tím, abychom dělali jen to, co nám řeknou (i na úkor našich vlastních zájmů). Nikdy se s nimi nedohodneme, protože nikdy nebudeme souhlasit, že zapomeneme na naši historii a budeme souhlasit s tím, aby se naše další generace považovaly za úplně jiný národ. Nikdy se s nimi nevyrovnáme, protože s ničím z toho my nikdy nebudeme souhlasit a oni nikdy nepřijmou nic menšího! „

Abych byl upřímný, mohu jen souhlasit. Od první křížové výpravy byl hlavní hodnotou a dokonce identitou politického Západu (v jeho různých projevech) vždy imperialismus. To platí o latinském papežství, stejně jako o Hitlerově národním socialismu, a stále to platí o dnešní mainstreamové ideologii Spojených států. Opravdu to není nic nového pod sluncem. Tyto různé projevy sjednoceného mesiášského Západu můžeme nazývat mnoha jmény ( dnes tomu říkám „Zóna A“ ), ale to nic nemění na jejich podstatě, charakteru a chování: mění se záminky, ideologie – politika zůstává stejná.

Proto jsem řekl, že Rusko a anglosionistická říše jsou uvězněni v existenciální válce, ze které vzejde pouze jedna strana a druhá bude buď zničena (USA nebo Rusko), nebo hluboce změněna (kvůli vnitřním dialektickým rozporům kapitalismu a nestabilitě moderní americké společnosti).

A nemyslim si, že „jen“ Simonjan vidí věci, jak jsou. Náměstek ruského ministra zahraničí Sergej Rjabkov učinil následující prohlášení o Spojených státech:

„Mluví o vysoké ceně, ale nikdy ji nezmínili. To, co zatím dělali, jsme za prvé studovali dobře a za druhé jsme se přizpůsobili. Nevěříme, že taková terminologie je obecně použitelná: cena, platba atd. Prostě hájíme své zájmy a zájmy našich občanů, rusky mluvící populace, a budeme je hájit i nadále. Otázkou je, jaké závěry lze vyvodit z této situace v Kyjevě a u patronů Kyjeva. Tyto závěry nás nezastihují v pozitivní náladě, tyto hrozby nás pouze posilují v přesvědčení, že jsme na správné cestě: USA jsou naším nepřítelem, dělají vše pro to, aby podkopaly pozici Ruska na mezinárodní scéně, nevidíme další prvky v jejich přístupu k nám. To jsou naše závěry. “

Docela jasné, ne?

Roky, dokonce desetiletí neustálých amerických hrozeb proti Rusku (konečně!) dosáhly svého plného účinku: iluze, které po staletí mnozí Rusové chovali ve vztahu ke svým západním sousedům, téměř úplně zmizely z ruské společnosti a ruského vědomí. Zůstává pevné odhodlání přežít, žít, dělat vše možné, aby se zabránilo říši „asimilovat“ Rusko.

Rusové nyní také jasně vidí další truismus v západní politice. Řekl bych to takto: opravdu nezáleží na tom, s kým Rusko bojuje – může to být dokonce osobně satan (a v mnoha ohledech je to tak, i když je to satan s ušima …), Západ bude vždy na straně našeho nepřítele, i kdyby to byl Satan osobně.

Dovolte mi uvést jeden příklad, který to potvrzuje:

USA tvrdí, že 11. září spáchala Al-Káida. Dobře. Školní fyzika může dokázat opak, ale fajn, budiž. Stejné USA nicméně plně podporovaly Al-Káidu (včetně různých označení a pseudonymů organizace zakázané v Ruské federaci) jak v Čečensku, tak v Sýrii (a dodal bych také v Srbsku). A stále to dělají.

Ještě jeden příklad? Nemáš zač.

Západ v celé historii podporoval nejhorší a nejbrutálnější vládce v Rusku. Naopak, Západ se bouří, pomlouvá a pohrdá těmi nejlepšími vládci v ruských dějinách a samozřejmě, že je nazývá „temnými tyrany“, i když ve srovnání se západními vůdci stejného období vypadají jako svatí (a někteří z nich jsou doslova svatí!).

Chcete to zkusit znovu? Dobře.

Pojďme se podívat na náboženství. V historii vztahů mezi Ruskem a Západem vidíme něco zajímavého: bez ohledu na to, která větev západního křesťanství (latinská nebo reformovaná) je u moci, vládci Západu se vždy postaví na stranu svých imaginárních „křesťanských bratrů“, i kdyby to byli mohamedáni! Mezi 15. stoletím, krymskou válkou a dneškem se toho změnilo jen málo: Západ vždy vytvářel speciální „ekumenickou koalici“, aby se pokusil konečně dobýt Rusko.

Závěr je následující: Simonjan má 100% pravdu. „Program Západu pro Rusko“ se nezměnil a zůstává stejný: Rusko musí zmizet. Pro naše západní sousedy není nic jiného přijatelné.

Kam teď tedy jdeme?

Upřímně nevím. Myslím, že to nikdo neví. Ale mohu vyjádřit své naděje.

Doufám, že současná ruská pozice (jsme připraveni odrazit spojenou moc USA + NATO + EU – „K čemu by nám byl svět bez Ruska?“) překoná klamný narcisismus Západu (Jsme všemocní! Nikdo nás nemůže zastavit! Rozdrtíme vás!) a přivedet dostatek lidí zpět do kontaktu se „skutečnou realitou“ (jak tomu bylo během studené války). Dále opravdu doufám, že Impérium nebude podněcovat Ukronafašisty k útoku na Donbas (ano, naděje umírá poslední, a musím přiznat, že v současné době nevidím, jak by Ukrové mohli zastavit eskalaci). Doufám, že se národy EU osvobodí od svého současného koloniálního stavu a znovu získají alespoň zlomek své skutečné suverenity. Nakonec doufám, že americká společnost porazí probuzené příšery, které jsou nyní u moci, a že se ze Spojených států stane mocná, ale normální země, jak to udělaly mnohé předchozí říše. Slogan „Chceme vrátit naši zemi“ mi dává pocit plné solidarity. Ale vím, jsou to jen velké naděje.

Nyní o pesimistickém realismu.

Zaprvé, Biden je muž, nikoli kolektivní „Biden“, a není schopen s nikým vyjednávat. A jeho Kamala Harris rovněž. V nejlepším případě je schopen dělat to, co tací idioti jako John Kerry nebo Joseph Borrell: setkat se se svými kolegy, říct „A“, pak odletět domů a okamžitě prohlásit „ne-A“.

Potřebuje Rusko tento hloupý cirkus?

Ale co kolektivní „Biden“? Blinken je sice rozhodně chytřejší než jeho předchůdce arogantní idiot Pompeo, ale Rusko stejně nenávidí stejně. Cožpak to je snad lepší? Možná.

Obávám se, že toto předpokládané setkání se nikdy neuskuteční, myslím, že v Bílém domě to vidí jako jemnou lest ve snaze snížit ruskou obranu (vojenskou i politickou). To se nestane. Na to je příliš pozdě.

Zahazuje „Biden“ bílý ručník a hledá nějakou dohodu s Ruskem? Nikdy neříkej nikdy, ale je to velmi nepravděpodobné. Proč? Kvůli staletému ideologickému mesiášskému narcismu a pocitu beztrestnosti amerických vládců: oni prostě nemohou pochopit, že by jejich „hradu na kopci“ byl dán mat ve třech tazích jakousi „hordou asijských barbarů chlemtajících vodku“. , stejně jako nemohou pochopit, jak ti zlí „komunisti z Číny“ vybudovali ekonomiku převyšující jejich vlastní.

Největšímu „vůdci kolektivního Západu“ bylo kdysi také obtížné vyrovnat se s tím, že on a jeho údajně „nepřemožitelná vojska Untermenschen“ byla ruskými „podlidmi“ zcela poražena. Dokonce ani tehdy, když už ve svém podzemním bunkru slyšel zvuk sovětských děl.

Některé věci se opravdu nikdy nezmění.

Zdroj

Překlad