Zahraničí

Porážka už je taková

Vidlák: Joe Zombiden oznámil, že od prvního května se US army začne stahovat z Afghanistánu a k dvacetiletému výročí 11. září bude proces ukončen. Takže po ztrátě miliard a miliard dolarů, po ztrátě pár tisíc mladých amerických kluků a po dvaceti promarněných letech jsou Amíci tam kde byli.

Ne, jsou na tom hůř, protože za těch dvacet let v Afghanistánu vyrostla nová bojovná generace, která umí bojovat proti vyspělé armádě. Zároveň je tam o deset milionů obyvatel víc, všichni jsou nepřátelsky naladění, postavili si skvěle fungující opiovou ekonomiku a co nevidět ovládne Tálibán celý Afghanistán znovu, silnější než kdy dřív, vyzbrojený, vycvičený, nepotřebující zahraniční pomoc. 

Budeme  se v přímém přenosu dívat, jak dopadnu američtí přisluhovači. Bude to dost podobné tomu, jak končili sovětští přisluhovači a znovu se ukáže, že je nebezpečné být americkým nepřítelem, ale být americkým přítelem je smrtící. Jak USA sami definovali – nemají přátelé, jen zájmy. Takže se asi zase podíváme na nějakou kastraci, tažení za džípem s ostnatým drátem na krku, akorát tentokrát to bude ve Full HD.  Oni tam sice mají jen hadry, sandály a rezavé zbraně, ale kupodivu mají špičkové kamery, bo propaganda je důležitá. 

Jsem zvědavý, jestli to místní americké loutky chápou a už si rezervují letenky… 

Vezměte si, co tam všechno amíci nechají té „spojenecké“ Afghánské armádě. Vozidla, zbraně, vybavení… a ti to všechno okamžitě odprodají Tálibánu. 

Metnarovi to také nezávidím – tak dlouho se bojovalo u Kábulu za Prahu, až se definitivně ukázalo, že se tam za ni bojovat nemusí, že to nic neřeší, že to všechno bylo k ničemu a těch šestnáct kluků tam zahynulo zcela zbytečně. Ale… porážka už je prostě taková. 

K celé té dvacetileté šaškárně mám ještě pár poznámek: 

1. Biden jen dokončuje, co začal Trump. A není to jen v tomto případě. Svým způsobem se oba prezidenti prakticky vůbec neliší. Dělají totéž, dělají to stejným způsobem, jen k tomu používají jinou rétoriku. Možná ještě zjistíme, že je dobře, že vyhrál Biden, protože cokoliv Trump navrhl, hned se do něj všichni pustili. Jakmile to navrhuje senil Biden, všichni mu to žerou. On Biden nakonec dostaví i tu protimigrační zeď.

2. Zelenský – ten by se měl dobře dívat na televizi a hlavně by mu měli ukázat se všemi detaily tu budoucí kastraci místního afghánského premiéra, aby věděl, co ho jako amerického mouřenína čeká, až splní svůj úkol. Měl by se dobře dívat, aby pochopil, jaké to bude, až se někde v neutrální zemi Biden s Putinem hladce domluví o Ukrajině bez Ukrajiny.  Takhle se Američani domluvili s Tálibánem v Kataru o budoucnosti Afghánistánu bez afghánské vlády ne?

Zelenský říkal, že záchrana Ukrajiny spočívá ve stupu do NATO. Nemohl říct větší blbost. Kdyby k tomu opravdu mělo dojít, tak Putin Ukrajinu raději vybombarduje, zabere, zničí, rozstřílí, bude jí okupovat, rozdělí si ji s Polskem, Maďarskem a Rumunskem, ale nikdy nikdy nikdy nedovolí, aby někde u Dněpru byla základna mířící na Moskvu. A Biden to asi chápe. Brzy dostane Zelenský povinné notičky, které mu vyslouží vraždu ze strany jeho banderovců. Ukrajina bude buďto přátelská k Rusku a nebo nebude vůbec. 

3.  Me(k)tnar by se zase měl zamyslet, co mektá na veřejnosti. Máme teď vojáky v Mali, kde to bude némlich přesně to samé. A Francie na nás bude brát podobný ohled jako bratři z USA. Až pak na tom budeme bledě, tak nám rozhodně dají navíc nějaké ty vakcíny, blahosklonně nám dovolí zdanit jejich firmy, které od nás vyvádějí peníze a narovnají dotační prostředí tak, aby rozhodla zdravá konkurence.  Mektnar a vůbec celá vláda by si měli uvědomit, že pro Západ jsme jen burani z buranova, kterým se může slibovat a nemusí se plnit. Že nás nikdy nebudou brát jako rovnocenné partnery, nikdy pro ně nebudeme bratři, vždycky zůstaneme šajse čechen… tedy do té doby, než se budou bát, že bychom jim tam mohli udělat Spanilou jízdu.  

Stačí se podívat, jak se rozhodlo o fotbalistovi Kúdelovi.  Měl toho černého Fina rovnou sejmout pěstí – bylo by to za menší trest. Ne, nebylo – nějaký východňár si nebude ve Skotsku vyskakovat. 

Lísáte se tam na Západ, lísáte a nechápete, že jednou skončíte přesně jako ta opuštěná afghánská vláda, kterou teď už čeká jedině útěk s nakradenými penězi a nebo smrt. 

4. Už chápete, proč byl ten Karzáí tak úplatný? Protože nebyl blbej. Věděl, že to jednou takhle dopadne. Tak snad má on i jeho skvadra dost nahospodařeno, aby někde v Dubaji mohl dožít.  

Zdroj