Domácí

Velký reset je pro politiky prioritou

Jindřich Kulhavý: Německá kancléřka Angela Merkelová místo postupného odchodu z čela své země přitvrzuje ve své politice a v posledních měsících prosazuje směřování Německa k tzv. Velkému resetu. Zneužívá covidhysterie k utahování šroubů a prosazování změn vedoucích k ekonomickému zvratu v globálním měřítku.

O Great Resetu už bylo napsáno hodně a z počátku byla tato akce světových politiků, bankéřů a filantropů považována za konspiraci. To i přesto, že se o něm otevřeně hovoří již déle na Ekonomickém fóru v Davosu. Toto elitářské sympózium, na které se slétají a sjíždí světoví vůdci, často samozvaní, patří k naprosto unikátnímu příkladu arogance moci. Přetvářet stávající fungující systém v něco nového by mělo určitou logiku, kdyby byl stávající svět skutečně v koncích. Tomu tak není. Je třeba si uvědomit, že za hlavní důvod k potřebným změnám je uváděno oteplování planety. Jde o zástupný problém, který navíc neexistuje. Toto téma je dlouhodobě zneužíváno, protože jde o naprosto nezměřitelný jev z pohledu délky existence planety a přirozených cyklů na ní probíhajících.

Velký reset je ekonomický proces, při kterém má dojít ke změnám vlastnictví a přístupu k něm. Připomíná v mnohém návrat k socialismu, s nímž nemá Západ zkušenosti, zatím co my už víme, jakým způsobem to dopadá na lidi a na společnost. Paradoxem je, že největším zastáncem Velkého resetu jsou především Němci a v jejich čele stojící Angela Merkelová, která si socialismem prošla, a dokonce byla v té době nadějným kádrem. Němci tak opět touží po vedoucí roli při nastavování nových evropských pravidel, a protože jsou nepoučitelní, vrací se k praktikám, které je dovedli k prohře ve 2.světové válce. Tedy k diktátorskému režimu, ve kterém má kancléř absolutní moc. Důkazem je neochota Merkelové řešit německé problémy společně s předsedy vlád jednotlivých spolkových zemí. Veřejně prohlašuje, že své vlastní názory prosadí i přes odpor těchto předsedů a nebude brát ohled na rozdílné názory. Momentálně to vše testuje na covidových opatřeních, ale v případu Great Resetu má jasnou vizi. Samozřejmě shodnou s názory představitelů korporací, velkých bank a tzv. filantropů, tedy Söröse, Gatese a několika dalších jim podobných.

Jestliže se na přípravě Velkého resetu shodují Gates, jakožto hlavní postava momentální covidové krize, a Sörös, tedy strůjce evropské a americké migrace, pak je naprosto evidentní, že nejde o nic dobrého. Gates již několik let předpovídal nynější situaci, navíc je úzce spojen s farmaceutickým průmyslem, veřejně prohlašoval, že je třeba snížit stav obyvatelstva planety na půl miliardy a momentální dění při logickém se zamyšlení naznačuje, že nešlo o věštění, ale o vizi. Za kterou si navíc Gates nekompromisně jde, navíc s podporou dalších stejně majetných lidí hrajících si na bohy. V případu osoby Söröse jde o něco podobného. Uměle vytvořená migrace, která probíhá pomocí leteckého mostu do Německa i nyní, vede k systematické likvidaci evropské prosperity a vyváženosti. Snaha co nejvíce naředit schopnou evropskou populaci většinou primitivními samci z Afriky a Jihozápadní Asie ukazuje na ignoraci životů stávajících Evropanů a zvůli moci. Je třeba si uvědomit, kdo Sörösovi v jeho zvěrstvu napomáhá. Ať už je to papež, politické evropské a americké elity z řad liberálů, neomarxistů a levičáků nejhrubšího zrna. A hlavní roli v tomto divadle mocných mimo papeže hraje právě Angela Merkelová, pozadu nezůstává Emanuel Macron a evropští úředníci sedící v sídle Evropské unie, přičemž koncentrovaným zlem je loutkové divadlo zvané Evropská komise. Zapomenout nesmíme ani na zločince Schwabeho, zakladatele fóra.

Jediné, co může zabránit další degradaci původních evropských hodnot, je rozpad EU. Ta rozhodně není reformovatelná. Kdo tomu věří, pouze se přidává k nynějším propagátorům Velkého resetu. Ekonomika je záměrně likvidována, k čemuž napomáhá právě covidománie. Ta napomohla roztříštění protiunijních sil, když řada odpůrců EU se zároveň zavřela do ulity a naskočila na špek nazvaný covid. Řada dosud normálně smýšlejících lidí se změnila v hysterky, to i s ohledem na určitou nebezpečnost covidu. Odpor byl rozbit a směřování k Velkému resetu má otevřené dveře. Hroutí se silné ekonomiky, přičemž nejsilnější korporace raketově bohatnou. Prostí lidé nejen, že chudnou, postupně s dalšími měsíci a roky omezení přijdou o své vlastnictví a budou žít v pronájmu a na dluh. Stanou se závislými. Kdo to nevnímá, je pouze hluchý a slepý.

Je třeba si také uvědomit, kdo se u nás na vlně Velkého resetu veze. Babiš to asi nebude, zdá se, že mu tento profit unikne. Naopak Piráti mají s vlnami zkušenosti, navíc je můžeme nazývat dětmi Söröse. Migrace jim není cizí, socialismus nezažili, takže se ho nebojí, jsou výrazně levicoví a jejich předáci prošli školením u maďarsko-amerického filantropa. STAN jsou bezpohlavní stranou, která se přidá ke komukoliv. K vládě budou potřebovat ještě koalici ODS, Top09 a KDU-ČSL, což nebude problém, dlouhodobě si vcelku navzájem rozumí.  Takže v podstatě je vymalováno a pokud nevezmou lidé rozum do hrsti, bude zle. Moc možností nezbývá. SPD má svých příznivců v řádu 10%, což na postavení se návratu socialismu s nelidskou tváří nestačí, Trikolóra v koalici s dalšími pravicovými subjekty bez Vkml může získat méně konfrontační a přesto zásadovou tvář. Komunisté si svých 10% také uzmou, naštěstí EU moc nevěří. Pojďme vzít rozum do hrsti a nedopusťme vítězství Pirátů a jim spřízněných stran. Protože to by bylo to samé, jako bychom dali hlas Zeleným a Merkelové.

Zdroj