Domácí

Vrbětice odkopaly mnoho politiků a ,,odborníků

Jindřich Kulhavý: Šaráda, kterou bychom mohli nazvat třeba Výsadek špičkových agentů u bezvýznamného skladu, má pokračování. Je třeba konstatovat, že politikům byla předložena možnost opět vyniknout a někteří se skutečně činí. Příkladem může být nejen celá opozice, ale slyšet je i voják ve výslužbě Pavel, který tak moc rád na Pražský hrad. Ovšem těch geniálních myslitelů se ozývá mnohem více. Co lidí najednou rozumí energetice a problematice jaderných elektráren.

Nejdříve se však podívejme na Hrad. Miloš Zeman ke kauze mlčí. Při jeho nepříliš vřelém vztahu k šéfovi BIS Koudelkovi, který se dle všeho podílel na vytváření příběhu o zlých ruských agentech, se nedá očekávat, že by mu úplně věřil. Zároveň je o Milošovi Zemanovi známo, že je to pragmatický politik, takže má k Rusům rozhodně vstřícnější přístup, než posthavlistická bojůvka složená z Pirátů, STAN a koalice Spolu. Tito proslulí rusobijci a zároveň propagátoři narovnání vztahu s sudetským Landsmanschaftem dostali k dispozici materiál, který se budou snažit bezezbytku využít. Zeman oproti nim přemýšlí, zjišťuje možné škody a zároveň dost možná pochybuje o celé té kachně stejně, jako velká část našeho národa. Proto si vzal týden na to, aby učinil vlastní závěry a na rozdíl od politických špiček nevařil kaši z vody. Nicméně čas na rozvahu mu je okamžitě vytýkán a liberální mládež si dala práci s hanlivým světelným nápisem promítaným na část Pražského hradu.

Média se Vrbětic chytila s nevídanou radostí. Covid už nikoho nezajímá a Prymula s Flégrem nikomu nechybí. Stačí klaun Arenberger, kterého stále častěji v televizi radši supluje superministr Havlíček. Slátanina nesmyslů, kterou plačtivě národu přednesli Babiš s Hamáčkem, tak poskytnula prostor pro něco jiného než mizející koronavir. Protože manuál hlásí jasně rozeštvat nás s Ruskem, snaha Babiše ztupit hrany sporu byla okamžitě napadnuta a premiér, ostatně jak je jeho zvykem, odvolával, co odvolal a pořádně se do toho zase zamotal. Prchal má těžkou práci. To Hamáček se toho zase chytil a jede tvrdou protiruskou linii. Jen jeho podiv nad tím, že Rusko střelhbitě na žvásty o své vině na explozích v naprosto nehlídaném muničním skladu popřelo a okamžitě vyhodilo několik diplomatů a zaměstnanců velvyslanectví, je tak nějak groteskní. On si snad myslel, že si Vladimír Putin z něj sedne na zadek. A ještě se rozčiluje a připravuje odvetu. Rusové se musí popadat za břicho.

Další komediální výstupy předvádí představitelé politických stran. To, co vypustili z úst Bartoš, Peksa, Rakušan, Fiala, Adamová-Pekarová, Jurečka, Schwarzenberg, Kalousek a pár dalších, hraničí s demencí. To především proto, že absolutně chybí ty jednoznačné důkazy, také to celé postrádá smysl. Pravdou je jen to, že areál byl veden chaoticky, obchodovalo se tam se zbraněmi a municí nejen legálně a na to, co se v lesích ukrývalo, to bylo celé až podezřele laxní. To i včetně kontroly ze strany BIS. Majitel firmy, která tam skladovala munici, popírá vše, co údajně BIS a vláda uvádí. Spojení Ruska s Vrběticemi je vykonstruovaný kalkul a ve skutečnosti se nelze divit, že na to Rusové reagují podrážděně. Což však nic nemění na tom, že Bartoš by rád využil situace a rozpustil Sněmovnu a vyvolal předčasné volby, o čemž sní i Fiala, navíc Piráti a Rakušan požadují skoro zásah Evropské unie a chtějí vyvolat jednání o nastalém ,,problému“. Možná si dokonce představují, že všechny eurounijní státy vyhostí ruské diplomaty.

Ukázkou pirátské filozofie je i chování Hřiba. Zdá se mu, že když odjelo pár Rusů pracujících na velvyslanectví, tak už nepotřebují tak velký pozemek a chce zpět kus Stromovky. Na dotaz moderátora, jestli si Praha pomocí bagrů vezme sama zpět, odpověděl sice vyhýbavě, ale chuť by na toto gesto měl. Nicméně chce sebrat byty využívané velvyslanectvím. Ti hlupáci si vůbec neuvědomují, kolik škody nadělali. Už nyní se firmy obchodující s Ruskou federací obávají toho, jak budou ekonomicky zasaženi při narušení obchodních vztahů. Hřib vyrost kdesi v moravských lesích a v Praze dělá jednu botu za druhou. Aktuálně napomohl rozšíření parkovacích zón i tam, kde byly zbytečné, vzápětí navýšil jízdné v MHD. To jen na okraj. Piráti nám ještě ukážou, jak naivní jsme byli, když jsme je pustili do politiky a po socialismu toužící jim bohužel pomohou i do vlády.

Rozkol se světovou velmocí je evidentně účelový. Nejvíce se skloňuje dostavba jaderné elektrárny v Dukovanech. Dle odborníků k ní nedojde. Mimo Rusů ji totiž nikdo není schopen dle našich představ postavit, Westinghouse má svých problémů dost a jen blázen by jim to svěřil. Přesto tu máme znalce, kteří tvrdí, že projekt bez Rusů není problém uskutečnit. Jsou však podobní těm, kteří nám tu kážou o očkování a testování. Prostě lžou. Poté se hovoří o plynovodu. Nord Stream II opět podpořila německá kancléřka Merkelová, ten bude dokončen bez ohledu na nás.

Hysterie a nenávist ze strany našich liberálů vůči Rusku pramení z názorové blízkosti k americkým Demokratům, a také z ovlivňování ze strany Deep State. Jenže my už dávno víme, že co je americké, zdaleka nemusí být dobré. A naopak, jsou to Rusové, kteří udržují světovou rovnováhu. Byť se to snaží média a eurohujeři popírat. Tato aféra skončí. Zjistí se, že výbuchy ve Vrběticích byly zametáním stop po obchodní kriminalitě. Bohužel nás to bude stát příliš mnoho, zaplatí to však někdo jiný než všichni ti bojovníci proti Rusku. Sledujete li diskuse pod články s proslovy, musíte se divit tomu, kolik lidí celé té báchorce věří a volají po tvrdém potrestání Ruska. My přemýšlející doufáme, že to nikdo na východ od nás nečte. Protože to by se buď musel umlátit smíchy, nebo by měl na čele modřinu od intenzivního klepání si na něj. Babiš s Hamáčkem jsou tragédie, ale představa Bartoše v premiérském křesla a přivzetí do vlády spolku Spolu jsou skutečně strašidelnou variantou budoucnosti.