Dětičky v táborech ISIS už se těší, až budou řezat hlavy bezvěrcům

0
(0)

Vždy, když narazím na podobné příběhy, nedá mi nevzpomenout na naši „propagátorku syrských vousatých sirotků“, Šojdrovou. Už mnohokrát jsem zde upozornila na to, že JAKÉKOLI muslimské děti jsou pro Evropu obrovským bezpečnostním rizikem. Velmi často nejsou o nic méně fanatickými džihádisty, než jejich rodiče.

Mrazivé záběry ukazují děti v uprchlickém táboře al-Hawl, jak trvají na tom, že chtějí bojovat za ISIS a zabíjet „nevěřící“.

Malí vojáci ISIS

Exkluzivní záběry natočené dokumentaristou Alanem Duncanem ukazují děti, jak zvedají prst v gestu, které je synonymem džihádistů.

Na otázku, proč dělají znamení, jedno dítě říká: „To znamená, že Islámský stát zůstává.“

Tábor, v němž žijí džihádistky s dětmi

Chlapci jsou pak dotázáni, zda chtějí být lékaři nebo učiteli, až budou starší, na což jeden odpovídá: „Nechceme být lékařem. Chceme být bojovníky.“

Na otázku proč, odpovídají: „Chceme bojovat proti odpadlíkům (nevěřícím).“

Další říká: „Chceme bojovat proti Rawafedovi (odmítačům Alláha) a Kurdům.“

Žena v burce v pozadí řekla, že chce, aby její děti bojovaly za chalífát ISIS

Žena oblečená v černé burce řekla, že chce, aby se děti v táboře staly „džihádisty“, aby „bojovaly proti nevěřícím“.

V táboře vedeném Kurdy pod velením syrských demokratických sil jsou lidé, kteří uprchli před ISIS, stejně jako manželky a děti zajatých nebo zabitých bojovníků.

Mezi ubytovanými v táboře je 80% žen a dětí..

Minulý měsíc bylo v táboře na severovýchodě Sýrie zavražděno 20 lidí,  zatímco ISIS nadále uplatňuje kontrolu nad svými obyvateli.

A mezitím se počty poprav ISIS a sebevražedných bombových útoků vracejí na úroveň roku 2014, kdy byl ISIS nejaktivnější.

Zvednutý prst – znamení džihádu

V al-Hawlu jsou zřízeny výcvikové tábory, které dětem vtloukají do hlav ideologii Islámského státu. Už tam jsou výcvikové tábory – trénují ideologie ISIS pro děti. Neučí je číst a psát, učí je nenávidět. Nenávidět Západ a lidi v Iráku a Sýrii. Trénují je pro budoucí džihád.

Teroristé ISIS znovu obsazují ztracené území v Iráku a Sýrii, ale jsou v hojném počtu i v Evropě

Deset tisíc fanatiků se údajně shromažďuje v severním Iráku a Sýrii, aby rozpoutali novou éru teroru po jejich velkolepé porážce v roce 2019.

Ženy jsou v táboře v burkách

ISIS kdysi ovládal rozsáhlý pás území po celém Iráku a Sýrii, který byl v roce 2014 obsazen při děsivé ofenzívě, která vyvrcholila vyhlášením islámského chalífátu v mosulské mešitě jeho vůdcem Abú Bakrem al-Bagdádím.

V al-Hawlu je 27 000 dětí, přezdívaných „lůno ISIS“ , celkově je tam více než 60 000 lidí.

Ozbrojenci v táboře provádějí popravy a tresty na obyvatelích, kteří opovrhují přísným náboženským kodexem nebo mluví s kurdskými úřady. Představitel tábora řekl, že násilí v al-Hawlu od září vzrostlo, což jen od začátku roku vyvrcholilo nejméně 25 vraždami.

Některé z těchto vražd, páchaných někdy i ženami nebo dětmi z tábora, jsou opravdu odporné – od stínání hlav, přes zastřelení s tlumičem po ubodání nožem. Ženy a děti jsou radikalizovány, vozidla humanitárních pracovníků jsou dokonce napadána kameny.

Strážci se při hlídkování v táboře necítí bezpečně. Jsou však ozbrojeni a vycvičeni. Ale útoky proti nim jsou běžné, není to jako normální tábor. Zaměstnanci jsou stále opatrnější a neustále ve střehu.

Chlapci jsou v táboře vedeni k násilí, stávají se velmi brzy vojáky i sebevražednými atentátníky, malé holčičky jsou tam proto, aby sloužily a později aby rodily.

Je třeba si uvědomit, že mnoho malých džihádistů s podobně vymytými mozky odcestovalo se svými příbuznými nebo spolubojovníky i do Evropy. A mnoho jich přijímají různé země jako „sirotky bez doprovodu“. Přitom tito malí džihádisté už mohou mít za sebou i nějakou tu „uříznutou hlavu“…

Zdroj

Rate this post

Souhlasíte s článkem?

Průměrné hodnocení 0 / 5. Vote count: 0

Zatím nehodnoceno, budete prvním