KoronavirusTop

Jak je správné míti Konvalinku

Objevil se další cituplný soudruh, co má tak opravdovou starost o naše životy, že ho odmítání vakcíny spravedlivě roztrpčilo a navrhuje zvýšení zdravotního pojištění pro neočkované. Docela by mě zajímalo, kde se tihle Konvalinkové berou? Tahají je z klobouku nebo existuje státní líheň?

Osobně mne tvoje angažovanost, soudruhu, dojala a mám radost, že takové lidi mohu platit ze svých daní. Mám prostě rád lidi, co jsou na výši doby a ideově s ní souzní. Máš takovou dojemnou starost o veřejné blaho. Jsi opravdový mravně vyspělý člověk s hlubokým morálním profilem. Doslova lyrická osobnost, a proto mi dovol, abych s tebou dialog vedl po soudružsku na tykačku.

Zvýšené zdravotní pojištění

Líbí se mi to, je to takový báječný nápad – zvýšit těm nezodpovědným zdravotní pojištění. Ale zamyslel ses nad tím důkladně a zejména nad důsledky? Napadá mne, kdo bude další? Ty, jako biochemik kupříkladu, pracuješ v nebezpečném prostředí. Tak jsi velice náchylný k nemocem, k různým nehodám. Já jako soustružník pracující ve zdravém dělnickém prostředí to platit nechci. Co teprve ti, co si opilí sednou za volant? Nebudeme je po nehodě léčit? Nebo co třeba tlusťoši, ty taky nebudeme? Nebo kuřáci? Nebo sportovci – myslíš si, soudruhu, že chci platit jejich kratochvíle končící různými zraněními s dlouhodobou léčbou? Určitě se nějakému buržoustovi nelíbí, že se svého platu odvádí mnohem víc než prostý proletář, i když dostává tu samou péči. Takže zvýšit odvody prolétu? Víš, soudruhu, buď máš veřejné pojištění pro všechny, nebo pro nikoho. Nic mezi neexistuje.

Jak si na tom s pojistným ty?

Sám jsi soudruhu takový buclatý strejda a mně se fakt moc nechce ti platit následky tvé pochybné životosprávy. Určitě taky jíš maso a podílíš se tak na vysoké uhlíkové stopě. Jsem velice zodpovědný a chci planetu chránit. Dovolil bych si navrhnout, aby takoví nezodpovědní jako ty platili zvýšené zdravotní pojistné, protože všichni víme, že pojídání masa je škodlivé. Nebuď sobec! Nebo, počkej, co třeba klimatickou daň z masa? Ale ty si bádáš za dělnické peníze a myslím si, že je správné, abys víc danil svoje příjmy z výzkumu. A tak by se dalo pokračovat dál a dál. Je to nechutně dvojsečné, co? Když popustíš uzdu fantazii, taky tě pár vhodných plátců napadne, chytrý jsi na to dost.

Víš, soudruhu, to by ten seznam za momentík byl nekonečný a časem bychom zjistili, že platíme a nic nedostáváme. Myslím si, že jako bystrý člověk bys měl mít schopnost napočítat do pěti a umět domyslet to, proč je nárok na bezplatnou péči v Listině základních práv a svobod. To je takový předpis, co je víc než zákon. A tahle věc je tam právě proto, aby s tím kdejaký trumbera nemohl dělat to, co navrhuješ.

Chtělo by to nějaký důkaz

Kde máš nějaký důkaz nebo podklad pro svoje tvrzení? Nevím, jaký je přesný obsah studia biochemie, ale onu neúprosnou matematiku jsi snad měl. A tak ti, soudruhu, položím takovou otevřenou otázku – jak je možné, že jsme nebyli před rokem proočkovaní a nápor toho strašného viru jsme přežili bez velkých potíží? Žádné mrazáky v ulicích, dětské mrtvolky v parku, totální kolaps nemocnic – nic z toho se nestalo. I bez očkování to žádná hrůza nebyla. O co tedy opíráš své tvrzení, že to hrůza bude, pokud se nebudeme očkovat? Odkud, soudruhu, víš, že očkování bude fungovat, jak předpokládáš? Pamatuješ si, jak tvůj kolega Maďar prohlásil něco o tom, že v Británii umírá více dětí? Víš, že Británie je nejproočkovanější stát v Evropě? Tohle tě nebere?

Nechci platit očkovaným jejich riskování

Tuhle jsem se dočetl, že v Izraeli se po očkování vyskytla taková banalita jako zánět srdečního svalu u mladých lidí. Dokonce to potvrdila i Evropská léková agentura. Jsi sice biochemik, ale internet snad používat umíš, a tam se dočteš, že to je cca rok intenzivní péče. Mně se fakt nechce očkovaným platit tyhle veselé kratochvíle. Rok péče v nemoci stojí docela dost. Takže bych si dovolil navrhnout zvýšenou sazbu pojistného pro očkované. Všichni ví, že tam to riziko je, a přesto do toho jdou. A víš, co to očkování stálo? Zhruba ve výši vybavené fakultní nemocnice. Víš, co stála opatření? Něco přes bilión korun. Proč to mám platit já, neočkovaný? Chtěl bych, abys to zaplatil ty a tobě podobní apokalyptici. To si ani nejsem vědom toho, že by někdo z neočkovaných schvaloval trojnásobnou sazbu za léčení pacientů s coronavirem.

Špatně splněný úkol z ideové výchovy

Všiml sis, soudruhu, že tvoje „argumentace“ jsou pouze výhrůžky? Nemáš ani jeden pozitivní argument. Co tě opravňuje tvrdit ty nesmysl o tisících mrtvých? Víš, soudruhu, trochu jsi nepochopil stranický úkol. Tvůj cíl není strašit, ale dodat nějaké kecy o tom, že tamten spike protein se nemaže na chleba, protože spike není pomazánka, ale je to něco vědeckého. To abychom my vohnouti předli blahem, jaké hlavy se o nás starají. Nenaočkuješ se, umřeš, to umím dát dohromady taky. Takže jsi ve stranickém úkolu hrubě neobstál. Dokonce bych si troufnul říct, že jsi naopak ukázal naprostou absenci argumentů ve prospěch očkování krom tvrzení, fakt to funguje, vy kluci pitomí. Toho se pak chytnou obratní dezinformátoři a pak je neštěstí na světě. Víš, kolik práce dá ministerstvu tohle všechno okecávat?

Rozsévání rozkolu v ideové jednotě lidu

Ty nám do toho vnášíš takový ideový zmatek, protože podle dalších mluvících hlav očkování proti deltě nechrání a ty říkáš, že jo. Jako bys nevěděl, že byznys plán s podzimním očkováním je neúprosný. Dokonce na konci zmiňuješ něco o lambdě a vesele vtipkuješ, že řecká abeceda má málo písmen. Pak dokonce říkáš, že nejsou dostatečná data. Redaktor se tě nezeptal a tak to zkusím já. Co znamená, že chybí dostatečná data? Dneska je to samá dezinformace, tak se bojím, že budu mít v hlavě zmatek a špatně se rozhodnu. Když si to tak přeložím, tak to znamená, prdlačku víme, ale šlehněte si, ať se kšefty hýbou? To jsem se asi spletl, že jo?

Soudruh Prymula, zářný příklad

Podívej se na soudruha Prymulu, to je kovaný zmrd, teda odborník. Ten to řekne napřímo a já pak vlhnu blahem, jak se o mě soudruzi starají. Stačí, jen abych platil, platil a platil. Líbí se mi slova jako plíživě vzniklá exponenciála. U takových výrazů jsem u vytržení a už skoro utíkám pod jehlu. Dokonce Prymula plácá něco o 70 – 80% proočkovanosti. Je vidět, že to fakt má promyšlené, i když tolerance 10% je fakt docela dost lidí. Už jsem si skoro chtěl jít pro včeličku, ale pak jsem si vzpomněl na tu příhodu ze starobince ve Velkých Hamrech, kde byla proočkovanost vyšší a nic to nepomohlo. Sám vidíš, soudruhu, jak je jednotná ideová fronta důležitá. Pak jsou lidi zmatení, ale naštěstí je tu soudruh Flégr. Stíhat pohřbívat prý budeme díky očkování. To je fajn vědět.

Tisíce a tisíce jsou drobnost

Zvláště mne rozveselila zpráva SÚKL, že lidí s vedlejšími účinky na vakcínu je jenom 6 305. Tak pěkně to kluci fikaní spočetli. Takže tisíce a tisíce lidí mají potíže a je to banalita. Včelička je taková veselá neškodná záležitost. A to mluvím jen o těch, co to hlásí bezprostředně po očkování. Zdalipak se sleduje úmrtí a očkování? SUKL ujišťuje, že velice přísně. Proto by mne zajímalo, kam se zapsal ten očkovaný mrtvý stařec z Velkých Hamrů? Do kolonky mrtvý na covid, s covidem nebo na očkování? Na tomhle případu lze demonstrovat, jak pečlivě se vše ověřuje. Nikdo to nehlásil, protože ten mrtvý nevyplnil formulář.

S ohledem na to, že se přednostně očkovala skupina starých lidí, tak mezi nimi nutně musí být statisticky značné číslo mrtvých. Tak se tě ptám, ověřoval někdo souvislosti mezi jejich smrtí a očkováním? Ne? Jak to? Bráno po tvém, tak bych je všechny zapsal jako mrtvé na očkování. Jak to, že v tomhle případě to nejde a na základě špachtle v nosu jo? To mi vysvětli ty. Prostě vezmeme staré lidi a pochybný test, nu a epidemie mýtických rozměrů s tisící mrtvými je na světě. Kdo by to byl řekl, že staří lidé sem tam umírají?

Léky jsou k ničemu – očkujte se

Navíc jsi tuhle tvrdil, že nemá smysl dělat léky, ale rovnou očkovat. Jestli ty nejsi tak trochu zaujatý? Jo a ta česká vakcína za desítky miliónů, to byl gól, co? Ale v tom rozhovoru jsi takový ještě trochu ideologicky rozkolísaný, navrhuješ z covidu udělat chřipku. Jestlipak víš, že chřipka je nebezpečnější než covid? Podřeknutí? Navíc tam říkáš, že čísla pozoruješ jen laicky, tak kde bereš teď tu odvahu blábolit o tisíci mrtvých? Někdo ti píše scénář? Tak mě napadá, proč se vlastně dělají léky? Nebylo by lepší se pravidelně očkovat na všechny choroby světa?

Co zkusit myšlenkový experiment?

Soudruhu, zkus si udělat takový myšlenkový experiment. Místo covidu si dej rýmu. No jo, já vím, rýma, to nezní hrozivě. Co třeba rhinovir 2021 omega plus brutal mortal drtič? Lepší? Každému, co ti přivezou do nemocnice a vypadá to s ním bledě, vraž do nosu špachtli a testuj, zda nemá rýmu. Až umře, což se jaký div, u starších nebo nemocných lidí stává, tak si ho s pozitivním testem zařaď do kolonky mrtvý na rýmu. Budeš se divit, jaká je to metla. Plus každému, kdo v tom jede, dej příplatky a nech je značně vydělávat na tom, že hlásí případy rýmy. Jé, to budeš koukat, co je to za bezprecedentní hrozbu. Už chápeš, jak se kouzlí s čísly? Myslíš si, že to blbým vohnoutům jako já nedochází?

Proč se vlastně o neočkované staráš?

Měl bys mít dokonce radost, protože ti nezodpovědní neočkovaní budou zahubeni a bude od nich pokoj. Nikdo nebude zneužívat vzdělání a prohlašovat, že očkování je nesmysl. Zbydou jen zodpovědní očkovaní, co tě teda trápí? Vím, chceš nás všechny zachránit. Ale já jsem takový nevděčný zmetek a už těch zodpovědných zmrdů, jako jsi ty, mám po krk. Řeknu ti to na závěr tak nějak po dělnicku – drž se svého kopyta.

Zdroj