Svět podle lepšolidí

“Jste přínosem pro budoucnost,” řekl francouzský soudce členům muslimského gangu, který upálil dva policisty

Soudce, který takto hovořil ke členům jednoho z mnoha muslimských gangů, jejichž hlavním úkolem jsou útoky na policisty a bezvěrce, měl vlastně pravdu.

Pro Evropu se jednoduše chystá taková budoucnost, v níž budou dominovat právě soukmenovci těchto zločinců. Oni jsou budoucností a ne původní Evropan. A Francie patří k zemím, v jejichž případě už současný vývoj nejde bez krvavého konfliktu zvrátit.

Po šesti dlouhých  týdnech uzavřených slyšení a čtyřech letech od incidentu byl nyní vynesen rozsudek nad 13 mladými lidmi (viz titulek) obviněnými z toho, že v roce 2016 napadli a upálili policisty Molotovovými koktejly ve Viry-Châtillonu (Essonne).

Pařížský  soud pro nezletilé se zabýval odvoláním pěti ze 13 mladých lidí. Ti byli souzeni šest týdnů za to, že během nepokojů zapálili dvě policejní auta. Soud odsoudil pět mladých lidí k trestům od šesti do 18 let vězení a osm dalších zprostil viny.

Podle zdrojů přítomných u vynesení rozsudku soudce začal tím, že se na obžalované podíval a řekl: “Vím, že jste přínosem pro naši společnost.”

A man tries to pull off fire on a burning police car during clashes while police forces gather to denounce the almost daily violent clashes at protests against a labor reform, Wednesday, May 18, 2016. (AP Photo/Francois Mori)

Čtení verdiktu bylo přerušeno rvačkou, kterou inicioval jeden z obžalovaných; potyčka si vyžádala zásah asi 30 policistů a četníků. Střety se pak rozšířily v soudní síni, kde byly přítomny rodiny obviněných. Pořádek byl obnoven asi po deseti minutách.

Po 14 hodinách jednání bylo pět odsouzených shledáno vinnými z pokusu o vraždu veřejně činných osob. Přestože obviněným hrozilo doživotí, tři z nich byli odsouzeni k 18 letům vězení, jeden k osmi letům vězení a jeden k šesti letům. Dalších osm obžalovaných bylo zproštěno viny.

Soud se tak neřídil žádostmi generálního prokurátora, který požadoval pouze jediné zproštění viny a tresty odnětí svobody na 12 až 25 let pro dalších 12 obžalovaných, nyní ve věku 21 až 26 let.

Útok zápalnou bombou v roce 2016 vyvolal celonárodní debatu a záběry popálených policistů prchajících před jejich vozidly byly vysílány v hlavním vysílacím čase. Výsledek: dva uhořelí policisté a několik těžce popálených…

 

V prvním procesu bylo osm obžalovaných odsouzeno k 10 až 20 letům vězení a pět dalších bylo zproštěno viny. Prokuratura, která požadovala tresty od 20 do 30 let vězení, se odvolala s tím, že rozsudky nevyvozují závěry ze závažnosti spáchaného trestného činu. 

Kromě toho, že dva policisté při útoku uhořeli, byli při pokusu o jejich záchranu zraněni i další.

Nakonec tedy nedošlo ke zvýšení trestů, jak požadovala prokuratura, ale naopak k jejich docela razantnímu snížení. A to si ještě soudce dovolil podotknout, že jsou tyto kreatury přínosem pro společnost. Soud tak dal signál dalším případným vrahům k tomu, aby čin zopakovali, není se čeho obávat, pokud čin provede dostatečně velká skupina, většina bude osvobozena.

A francouzského vězení, které v rámci falešné pseudohumanity nabízí dostatečný komfort, včetně pravidelné halal stravy a služby imáma, se žádný muslim nebojí. Naopak, ještě se tam od starších a zkušenějších naučí to, co neumí a upevní si svoje radikální postoje, případně zaučí méně zkušené…

Násilné činy proti policii se za posledních 20 let podle vládních statistik ve Francii zdvojnásobily. Policisté jsou důsledně terčem útoků, od střelby nepokojů až po skupinové útoky, což vede k výzvám policejních odborů v zemi, aby prezident Emmanuel Macron přijal reformy v boji proti násilí páchanému na policii. 

Nicméně lze předpokládat, že podobných útoků bude už jen přibývat. Vždyť i ISIS vyzval k útokům zejména na ozbrojené a bezpečnostní složky káfirských zemí, tedy především na policii a armádu. A podle toho, jak časté jsou podobné útoky v poslední době zejména ve Francii, je znát, že si výzvu muslimské gangy vzaly za svou. A nejen gangy, v poslední době se vyskytuje také stále víc útoků tzv. “osamělých vlků”….

Zdroj