Top

Korespondent Le Figaro: Tu válku tam řídí Američané, říká francouzský žurnalista po návratu z Ukrajiny

Francouzský žurnalista, který se vrátil z Ukrajiny, na níž přišel spolu s dobrovolnými bojovníky, řekl vysílači CNews, že tu válku v poli přímo řídí Američané.

Toto tvrzení pronesl vedoucí mezinárodní korespondent Le Figaro Georges Malbrunot.

Malbrunot řekl, že doprovázel dobrovolné francouzské bojovníky, z nichž dva předtím bojovali proti ISIS.

„Překvapilo mě, a zrovna tak i je, když jsme objevili, že možnost, aby mohli vstoupit do Ukrajinské armády, tu závisí na Američanech, kteří to tu vedou,“ řekl Malbrunot.

Tento žurnalista poté, co dodal, že byl spolu s oněmi dobrovolníky nejdříve „téměř uvězněn“ Američany, kteří tvrdili, že to tam mají na povel oni, pak odhalil, že byli nuceni podepsat kontrakt s dobou trvání „do konce této války.“

„A kdo to tam má na povel? Jsou to Američané, viděl jsem to na vlastní oči,“ říkal Marlbrunot s dodatkem, „myslel jsem, že se tam nacházím s mezinárodními brigádami, zjistil jsem ale, že mám co dělat s Pentagonem.“

Malbrunot se rovněž zmínil i o tom, že Američané Ukrajině dodávají přepínatelné sebevražedné drony, tedy o tom, na co poukazoval americký ministr obrany Lloyd Austin v tweetu, který odhalil, že ukrajinští vojáci jsou k používání této techniky cvičeni v Biloxi v Mississippi.

https://pbs.twimg.com/media/FQAA90JXIAkAy5h?format=jpg&name=small

Malbrunot s odkazem na zdroj ve francouzském zpravodajství také tweeoval o tom, jak jsou od počátku války na Ukrajině přítomny britské jednotky SAS, stejně jako jsou tam americké Delta Force.“

Rusové jsou si zjevně dobře vědomi té „tajné války“, kterou na Ukrajině vedou zahraniční komandos, které jsou v této oblasti už od února.

Jak Spojené státy, tak Velká Británie veřejně prohlašují, že na Ukrajinu nevyšlou vojáky do terénu, ale zjevně je tam americká a britská vojenská přítomnost už od počátku té války.

„Průzkumy, když se válka blížila, ukázaly, že naprostá většina Američanů chce, aby se od toho vláda držela stranou, ale našim vůdcům, ač to dobře ví, dělá obzvlášť velkou radost riskovat III. světovou válku, když brání ukrajinský loutkový režim,“ píše Chris Menahan.

BY TYLER DURDEN

WEDNESDAY, APR 13, 2022 – 11:00 AM

Authored by Paul Joseph Watson via Summit News,

Zdroj: https://www.zerohedge.com/geopolitical/americans-are-charge-war-says-french-journalist-who-returned-ukraine

Překlad