Koronavirus

Nevzdávejme se!

Poslední dobou se mezi odpírači vede diskuse o tom, zda má cenu do nekonečna opakovat to, co všichni dávno víme. Celá „pandemie“ je cílenou operací, vede se zcela evidentní psychologická válka a jejím jasným cílem je dostat experimentální genetický koktejl do všeho, co se hýbe. Ne úplně se dokážeme shodnout na cui bono, na identitě architektů této operace a na end game celého projektu. Ale výchozí teze jsou všem nad slunce jasné a není o nich mezi odpírači pochyb.

Objevuje se však jistá únava u všech, kteří se snažili přesvědčit své ovčí okolí o tom, že jsou součástí davové psychózy, protože po čase zjistili, že se jedná o boj s větrnými mlýny. Obvzláště vyčerpávající jsou debaty v rodinách, nebo mezi dříve velice blízkými přáteli, ze kterých se za rok a půl stali názorově, morálně a lidsky naprosto jiné lidské bytosti. Pocit, že se celý svět zbláznil, že toto snad ani není možné a že už snad nemůžeme žít ve větší absurditě (každý den nás spolehlivě přesvědčí o tom, že dna absurdity jsme ještě zdaleka nedosáhli), vytváří v nás všech plíživý syndrom vyhoření.

Frustrace a bezmoc (uměle vytvářená jako v experimentech Martina Seligmana na krysách, které ať udělaly, co udělaly – stejně dostaly ránu elektrickým proudem a nakonec propadly apatii, přestaly přijímat potravu a dobrovolně uhynuly) nás nutí neustále něco psát, s někým něco pořád řešit, ale zároveň už jakoby sami sebe unavujeme a nudíme dokola opakovanými důkazy, fakty a skutečnostmi, které většina „normálních“ občanů v hypnotickém stavu vůbec není schopna absorbovat.

Má tedy cenu se dále snažit? Má cenu komentovat, postovat a diskutovat?

Ano, má! Je třeba si uvědomit, že hlavní zbraní psychologické války je tzv. „gaslighting“, což je obvzlastě zákeřná forma psychické manipulace. Ta spočívá v zasévání semene pochybnosti do mysli protivníka tak, aby on sám začal pochybovat o své normálnosti, příčetnosti a rozumovém úsudku.

Tím, že často dokola píšeme a diskutujeme o skutečné realitě, připomínáme si zas a znova, že nenormální je ona zhypnotizovaná menšina, která přijala fiktivní svět s vymyšlenými pravidly, směšnými slogany a náboženskými rituály, které nemají s vědou, fakty a rozumem co dělat.

Nenechte se plíživě přesvědčit o tom, že jste mimo. Gaslighting je nesmírně silná zbraň a když k sobě budete upřímní, minimálně jednoho jste si tajně pomysleli, zda jste normální, zda už nejste za hranou reality a zda by nebylo jednodušší do očí bijící fakta nevidět.

Proto nepodléhejme únavě a syndromu vyhoření! Je to přirozená a jediná efektivní obrana proti nejlepším odborníkům na psychologickou válku, které si síly zla najaly.

Zdroj