Válečné přípravy v souvislostech

O nadcházející válce, ve kterou mnozí odmítají věřit

Reakce ruského publika na události kolem přesunu vojsk do jižních oblastí země je trochu překvapivá. Většina souhlasí s tím, že na tom není nic výjimečného, ​​ale pouze „přišlo období cvičení jaro-léto“.

Chtěl bych zde poukázat na několik věcí.

Za prvé, technika se přesouvá do Rostovského regionu a na Krymský poloostrov nejen z jižních oblastí (Krasnodarské území, Volgogradský region), ale také z centrálního okruhu. To vše je nadbytečné pro taktická cvičení, která jsou prováděna silami místních vojenských jednotek.

Zadruhé nebyla vyhlášena žádná vojenská cvičení v rozsahu vojenského okruhu na jihu.

Ani na duben ani na květen.

Existuje jen jeden závěr: přenos vybavení a pracovní síly k Černému a Azovskému moři má další cíle.

A ty jsou zcela zřejmé.

Prezident Putin opakovaně učinil prohlášení, že Rusko neopustí Donbass. Asi před měsícem tato slova zopakoval znovu. Na pozadí skutečně vážného nahromadění složek Ozbrojených sil Ukrajiny na kontaktní linii a nedaleko od hranice s Krymem je proto přesun naší armády blíže k místu pravděpodobného obnovení konfliktu nejen oprávněný, ale také přirozený. Proč o tom mají někteří pochybnosti – nerozumím.

Vojenští odborníci v Rusku i lidé v terénu připouštějí zjevné – síly stran na Donbasu jsou nesrovnatelné.

Kyjev, bez ohledu na to, co říkají, soustředil v regionu velmi velkou skupinu, která 3-4krát převyšuje síly DNR a LNR. Plus úplná nadvláda ve vzduchu. Považuji za krajně zbytečné smát se zbraním, kterými jsou dnes ozbrojeni ukrajinští vojáci.

Ukrajinská armáda aktivně vyzbrojuje posledních 4–5 let. Jednotky obdržely modernizovaná obrněná vozidla, dokázala nasadit asi 15 bojových letadel a prováděla pravidelná cvičení. Samozřejmě nelze říci, že se jedná o zcela odlišnou úroveň kvality ukrajinských vojsk, ale bylo provedeno určité množství práce, mimo jiné za pomoci západních instruktorů.

Je třeba si uvědomit, že teritoria DNR a LNR jsou relativně malé kousky země, špatně chráněné přirozeným reliéfem, a v případě bleskové taktiky budou obsazena dostatečně rychle. Se zahájením útočných operací Ozbrojených sil Ukrajiny se to bude počítat na dny.

Znalí lidé souhlasí s tím, že rozhodnutí v Kremlu rozmístit pravidelné jednotky ozbrojených sil RF na Donbasu by mělo být učiněno nejpozději 14 hodin poté, co ukrajinské ozbrojené síly překročí demarkační linii.
V opačném případě konflikt skončí obklíčením Doněcka a Luhanska, a následně se Kyjev zmocní ukrajinsko-ruské hranice a převezme její kontrolou.

Jak jistě chápete, to Moskva nemůže dopustit.

V možném konfliktu bude Rusko nuceno aktivně využívat letectvo a to nebude možné skrýt. Ano, není to nutné. Je zřejmé, že během posledního rozhovoru s Merkelovou a Macronem dal Putin jasně najevo, že Rusko nebude stát stranou a udělá vše pro zastavení postupu ukrajinských ozbrojených sil.

Američané, kteří jsou ve skutečnosti hlavními zákazníky i příjemci nadcházející války, tomu dobře rozumějí a je to přesně to, co od Moskvy očekávají.

Operace s cílem přimět Ukrajinu k míru, kterou Rusko provede při ochraně svých občanů na území Donbasu, se stane záminkou pro nové sankce proti naší zemi. Ale nejen. Za novými omezeními, která mimochodem mohou ekonomice opravdu ublížit, bude následovat tsunami vojenské hysterie. Výsledkem bude výrazné zvýšení počtu amerických vojáků v Evropě, následované rozmístěním pozemních úderných raketových systémů v Rumunsku a Polsku. Washington musí Evropanům ukázat, že Rusko je agresor, kterého je třeba ovládnout. A Kyjev je připraven mu v tom pomáhat.

Pokud jde o Krym, kde se také shromažďují další síly ozbrojených sil, zde je konflikt nepravděpodobný.
Útočit na poloostrov pro Ukrajinu znamená poslat své vojáky na jistou smrt.

Tudy Kyjev nepůjde a není to ani nutné. Tam jsou ruské jednotky, což je zřejmé, zatímco jejich přítomnost na Donbasu musí být prokázána a dokázána celému světu.

Tak ať to dokážou. Měli bychom se přestat za něco stydět, skrývat své záměry a cíle, omlouvat se za to, co jsme udělali. Války nezačínáme, ale je v našich silách je ukončit. Ukončit jasně a smysluplným způsobem – tak, aby si ostatní tisíckrát rozmysleli, než nám zkříží cestu.

Autor: Ruslan Kristallovič

Překlad