Top

O nevděčnosti

V noci Ukrajinci stříleli na ruskou vesnici… červená čára byla překročena.

V noci VSU nabila Grady a vypustila je na ruské území. To není nic nového, udělali to víckrát, jenže předtím po oblastech s vojenskou technikou, kdežto teď rozmlátili vesnici bez vojáků. Jsou tam ranění, ale nikdo kupodivu nebyl zabit.

Z ruské strany se zvedají pěsti a rozhořčené hlasy, že to teda přehnali, že bude odplata a že překročili červenou hranici, za kterou neměli jít a že budou litovat.

Člověk za ty roky přivykl k ledasčemu a kdekdo se obrnil nadhledem a kusem cynismu. Aspoň do chvíle, dokud nepadají šrapnely na jeho dvorek.

Tak Rusové nešetří na prostředcích ani na čase, pilně bombardují území ovládané kyjevským režimem – a hleďte, jakého nevděku se jim dostalo. Ty potvory střílí na jejich území, do jejich vesnic. To se přece nedělá. My denacifikujeme a demilitarizujeme. Konáme dobro a vy nám místo očekávaného vděku střílíte do vesnic?

Něco mi to připomnělo. To takhle jedna země dlouhé dekády likvidovala politiky, nevhodné kandidáty, napadala státy, likvidovala celé populace, zabíjela náhodné lidi, podporoavala šílené hrdlořezy a ještě šílenější islamisty a vůbec se snažila celý svět demokratizovat, přinášet svobodu a bojovat za lidská práva.

A tumáš .. jednou přiletěla dvě letadla, narazila do dvou výškových budov – a všechny tři budovy spadly, dokonce velmi kultivovaným způsobem, který se často nepodaří ani zkušeným střelmistrům.
Takový nevděk! Překročena hranice myslitelného! Válka proti terorismu … tedy ne snad, že by ta země přestala terorismus podporovat nebo jej sama provozovat, to samozřejmě nikoliv, pro jejich terorismus se v jejich doméně užívají výrazy kladné až posvátné.

Vyrazilo se tehdy na demokratizaci země, která s těmi letadly neměla vůbec nic společného, a naopak země, ze které ti nešikovní piloti pocházeli a ze které pocházeli organizátoři, ta nebyla za viníka vůbec označena. Kdo by ztrácel logickou nit, nechť si pustí scénku o aluminiovém klíčku – vysvětlení je zcela na konci.

Doufám, že teď zatínáte pěsti a hrozíte mi jako ti Rusové nebo ti druzí, protože to samozřejmě je úplně něco jiného, to se nesmí srovnávat a za to soudruh Urválek Stříž rozdává po třech letech prázdnin.

Je prostě zajímavé, jak hluboko do své propagandy lidé zapadnou. Čím větší imperium, čím silnější a čím větší technologickou převahu má, tím šokovaněji jeho lidé pohlížejí na to, kdy se tamní populace vzmůže na nějakou odvetu, berou to jako trestuhodný nevděk hodný zvláště tvrdé odplaty. To tam takhle pošlete bandu žoldáků, co nejsou schopni se ani s místními domluvit, nechápou vůbec realitu té země, ale chtějí pomoct při její okupaci. Jednou pár z nich domorodci usmrtí – a to neměli dělat, nevděčníci. Pomsta je nutná, pomstít hrdinné okupanty je věcí národní cti.

Já teď nehodnotím, jestli byla prospěšnější americká dvacetiletá demokratizace Afghánistánu (s předehrou ve formě vytvoření početných skupin mudžahídů, z nichž, tedy z těch civilizovanějších, se později zformoval Taliban, dlouholetý partner USA), nebo bude prospěšnější denacifikace Ukrajiny. To poznáme možná letost, možná za dvacet let, až bude Ukrajina denacifikovaná a Rusko podepíše s vítězem dohodu o stažení vojsk. Anebo se nic podepisovat nebude a země bude normálně fungovat.

Ještě se mi hlavou honí další příklad nevděku. Třeba nevděční Srbové – USA se svými bojary jim nezištně bombardovali civilní cíle celé tři měsíce, a oni nemají rádi NATO. To je neuvěřitelné. Přitom se po nich chtělo jen to, aby přiznali nezávislost části svého historického území, které jim obsadili islámští imigranti a začali tam likvidovat domorodce.

To já věřím, že demokratická (pro)americká vláda Kyjeva by se tak hloupě nechovala. Taková vláda by zcela jistě přiznala nezávislost kousku území, které historicky nikdy nepatřilo k Ukrajině, bylo administativně přiřazeno tak trochu byrokratickou zvůli a jehož nativní populace nechtěla být pod vládou pučistického režimu.
Taková vláda by jistě nečekala na to, až ji budou vojska NATO humanitárně bombardovat 100 dní. Jistě by uznali všechny separatistické enklávy, aby zachovali mír, lidská práva a prosperitu. Určitě to udělají předtím, než jim začne humanitárně bombardovat Moskva hlavní město po sto dní.

Válka na Ukrajině probíhá asi 50 dní. Podle Kremlu to není válka, nýbrž speciální operace. Podle mě to válka je. Jestli začnou humanitárně bombardovat Kyjev, bude to pro mě taky válka. Stejně, jako byla pro mě válka to, když 7 let bombardovali Doněck.

To je taky město plné nevděčníků, kteří nejsou schopni vyjádřit díky kyjevskému režimu za péči, které se jim dostávalo v rámci Antiteroristické operace, v rámci níž jim padaly na hlavy šrapnely, bouchaly taktické rakety a parky pokrývala kazetová munice z Gradů. President té země dokonce tu péči přímo zmiňoval slovy „naše děti budou chodit do škol a jejich děti budou muset sedět ve sklepních krytech“

Představte si, že nevděční lidé z Doněcka se rozhodli ukončit bombardování svých měst a vyrazili na pomoc tam, odkud ty bomby pomoci létaly. Tam oni teď budou pomáhat nejen místním, ale i těm ozbrojencům – budou je demilitarizovat a denacifikovat. V Mariupolu se jedna zvlášť nevděčná skupina opevnila napřed mezi civilisty a nyní jsou v podzemí továrny.

Pokud se dá soudit z reakcí civilistů z toho města, s vděčností je to takové ne zcela jisté. Většinově sice dávají přednost těm, které neměli ve městě, ale ne každému přijde zaplacená cena adekvátní.

Já jsem to sledoval na Ukrajině víc než 8 let. Já jsem mluvil s pár lidmi z demokratizovaných zemí nebo s těmi, kdo tam byl. Svět je prostě plný nevděku, zejména ze strany zachraňovaných. Doufejme, že nás nebude potřeba ani zachraňovat, ani demokratizovat, ani denacifikovat a dá-li bůh, ani obracet na pravou víru.

Věříte tomu? Spíš se na to chystejte ….

Zdroj