Svět podle lepšolidí

Odvolání Hany Lipovské je neúspěch Volného bloku

Jindřich Kulhavý: Odvolání jediné členky Rady České televize, která měla skutečný zájem na kontrole tohoto mediálního molochu, bylo otázkou času. Pravdou je, že Hana Lipovská k tomuto jednání Parlament přímo vyzvala svým angažováním ve Volném bloku. Tvrdit však, že byla jediná z celé Rady ČT, kdo se nechová apoliticky, je výsměchem realitě. Pokud si uvědomíme, jakým způsobem Česká televize pracuje, což se ukazuje i při organizování předvolebních debat, ze kterých jsou vyřazeny subjekty umisťující se pravidelně v předvolebních průzkumech do 10.místa a mající ve finále reálnou šanci se do sněmovny probojovat, je samozřejmě i vinou této instituce, že proti ČT nezasáhne.

Hana Lipovská za dobu své krátké působnosti několikrát obrazně šlápla vedení ČT na kuří oko. Ředitel veřejně-právního média Dvořák hospodařící s penězi daňových poplatníků vytvořil pod dohledem části politického spektra manažerský tým, který si udělal z České televize stát ve státu. Hana Lipovská se jakožto ekonomka zaměřila na finanční toky v podniku a objevila řadu nesrovnalostí. Zároveň upozorňovala na další problematiku spojenou s továrnou na lži postavenou na Kavčích Horách. I bez Lipovské víme, že tendenční vysílání hluboce zasahuje do mysli velké části české veřejnosti a ovlivňuje jak její názory, tak i dění u nás. Ignorace reality, zamlčování podstatných a pro liberální vedení ČT nepohodlných událostí probíhajících ve světě i u nás, zkreslování údajů a v poslední době podpora covidové mafie samozřejmě nevadí jen dnes už bývalé radní Lipovské, ale i všem pravicově smýšlejícím občanům této země. Bohužel složení Rady České televize odpovídá situaci v Parlamentu ČR a je tedy logické, že se Lipovská dostala do ostré opozice proti zbytku Rady. Ta hájí zájmy středu a levice schovaných opět za pojem liberální politici. Takže si souzní s vedením ČT a jejím přístupem, zároveň akceptují kolos z Kavčích hor jako pračku peněz pro některé naše elity.

Hlavní funkcí ČT totiž není moderovat skutečné události, dále na úrovni bavit diváky, ale jde o politické zadání. Na tom se dob vlády komunistů nic nezměnilo, jen došlo k určitému posunu v zadavatelích politické propagandy.  Momentálně jede na vlně protiruské a prounijní reklamy, podporuje americké Demokraty a v podstatě je v područí Deep State. Z úst moderátorů České televize (ostatně ani Novy a Primy) neuslyšíte ani slovo jdoucí proti vedení EU, Sorosovi, pravděpodobně se nikdo nikdy nepokusil hledat informace o zapojení elit do obchodu s dětmi, o řadě podezřelých událostí týkajících se rodin Clintonů, Obamů či o zjevné demenci současného amerického prezidenta Bidena a zapojení jeho syna do dění na Ukrajině. Velká část diváků ČT nezná Klause Schwaba a jeho plány, nikdo se nezabývá skutečným dopadem Green zelené ideologie a Velkého resetu. Nehodící se ignoruje, naopak se přímo vyžívali v pošlapávání Trumpa v době prezidentských voleb a ignorovali realitu s jejich falšováním, v čemž pokračují i v době, kdy v jednotlivých státech došlo k zjištění, že tomu tak skutečně bylo. Také se z ČT nic nedozvíte o komplikacích s vakcínami, za jejichž vývojem a distribucí stál Bill Gates v Indii, odkud byl vyhnán. A už vůbec neočekávejte relevantní zprávy o současné ,,pandemii“, kdy je ČT společně s Novou, Primou a třeba i Seznamem v první linii propagátorů očkování a zkreslování údajů sloužícímu k následné diktatuře a rozdělování namířeným vůči obyvatelstvu a celé společnosti.

Hana Lipovská svým angažováním se v politickém životě vstupem do Volného bloku přerušila možnost být národu užitečným lakmusovým papírkem při hledání pravdy o fungování ČT. Poskytla tak možnost být odvolána, čímž tento akt ostatním politickým stranám vezoucích se a podílejících se na výsadním postavení ČT u nás usnadnila. Byl to předčasný krok, který však mohl vycházet z neudržitelnosti jejího z pohledu vedení televize a politiků nesnesitelného ,,slídění“ v archivech ČT a odhalující řadu protizákonných skutků. Dohra v podobě jednání poslance Volného v podobě neuklizeného pultíků v sněmovně Parlamentu ČR už byla pouze pokusem získat pozornost, kterou by jinak média Volnému nedopřála.

K tomu lze říct jedno. Volný blok je skutečně jedním z mála pravicových subjektů a je smutné, že se jeho hlavní představitel nedokáže i přes soupeření s SPD chovat diplomatičtěji. Volný se obklopuje ženami, které mu možná vyslovují obdiv, udělal dost práce kolem stavění se do opozice vůči vakcinaci, nicméně mu chybí trochu soudnosti v tom, co lze, a co už může voliče odradit. Jistě, být vidět mezi tou sebrankou, která z většiny tvoří skuteční političtí dinosauři a ekonomické vyžírky, je složité. Přesto je třeba v rámci demokracie zachovat jistou ,,fazónu“ a politickou kulturu, hledat jiné způsoby, než se pouze přetahovat o mikrofon. Najít si cestu k médiím, případně využít všech ostatních možností být vidět, ovšem v trochu lepším světle.

Myšlenky prosazované Volným jsou totiž v pořádku, v podstatě v mnohém v souladu s SPD a sdružením kolem Trikolóry. Jen jejich prezentace a stavění se do role tvrďáka politické scény nekoresponduje s tím, co současná generace voličů obdivuje. Takže by to chtělo ubrat na verbální agresivitě a přejít na předkládání faktů. A odchod Lipovské z Rady ČT tak lze brát jako prohru a ztrátu možnosti získávat informace a důkazy přímo z hadího hnízda. Je třeba si přiznat, že to se nepovedlo.

Zdroj