Domácí

Okénko – Právo v kapse – Testy zdarma před volbami karma

Jindřich Kulhavý: Další otočka z dílny této vlády nepřekvapila. Volby za rohem, lidi napůl totálně ovlivnění, přestože mohou být svému okolí i s vyplněnou Tečkou nebezpeční, tudíž by měli především oni podléhat povinnosti testování, když už by tu nějaká byla, druhá část po zkušenostech a pomalu prosakujících informacích o možných následcích vpichu rozhodnutá odolat. 50 na 50. A obě skupiny znamenají dost silnou voličskou základnu. Vše, co se bude dít do voleb, nepovažujme od kohokoliv příliš vážně. Ani zrušení úhrady testů.

Pirátský předseda Bartoš změnil svou stylizaci budoucího předsedy vlády na milovníka důchodců, o nichž mnoho řadových členů Pirátské strany příliš pozitivně nesmýšlí. Vnitřní polemika a klesající tendence přinutily ještěra Bartoše (podívejte se z boku na jeho profil) zjistit, že mu předsednictví vlády jaksi uniká. O to aktivnější je partnerská stáj STAN, která je možná momentálně větším tahounem. Nemají k dispozi testy, tak hledají jiné kličky.

Spolu naopak trochu posiluje, což je s podivem, když hlavní tváří je Markéta Pekarová  Adamová a za ODS se projevuje filozof Petr Fiala. Toto výrazně prounijní seskupení vypadá na první pohled dost nesourodě a nebýt v čele ODS Fiala a jeho klika, tak by i takovou byla. Bylo by zajímavé se jednotlivých lídrů zeptat na možnost pžestěhování poloviny Afganistánu k nám, přičemž Topka by nám každému klidně nastěhovala jednoho až dva domů.

ANO musí trochu povolit ve svém nadšení pro vakcinaci a testování, přestože se toho kšeftu nechce pustit. Navíc vláda dala sliby, které musí splnit, protože stály dost peněz, takže do voleb očekávejme úlitby na všechny strany. Po nich budou všichni utahovat šrouby. Bude záležet na mezinárodní situaci i na složení budoucí vládnoucí garnitury.

Protože pro pravici ještě nedozrál čas, respektive se dosud dostatečně plně neprojevily dopady fatálních chyb v podobě vakcinace, migrace a Green Dealu, nedá se bohužel očekávat její vítězství, maximálně určité posílení. I to může být pošetilé přání, ovšem za 4 roky tomu může být jinak. A nemusí. Každopádně i v případě neúspěchu nesmí složit ruce do klína, místo toho spíše zvýšit aktivitu a pustit se do další práce, stmelování a hledání jak dobrých lídrů, tak i zdrojů financí. Přesto neklesejme na mysli a doufejme v zázrak.

Covid bude strašit tak dlouho, kolik mu mi dáme času. Manipulace s údaji, mutacemi a skutečnými možnostmi léčby se staly celosvětovým evergreenem. Korona je pouhým nástrojem k našemu semletí. Pokud tedy polovina národa skáče do masomlýnku sama, musí ta druhá o to více vydržet. Elity vyspělých států požadují povinnou vakcinaci, napomohlo tomu i oficiální schválení Pfizeru jako plnohodnotné vakcíny v USA. Experimentální používání, které mělo trvat do konce roku 2023, bylo účelově zkráceno. Pokud bude Evropa následovat Spojené státy, teprve tehdy začne skutečný teror. I proto je tolik Francouzů, Australanů a dalších v ulicích svých zemí. Je na čase se přidat.

Zdroj