Ideozločiny

Petr neví, co se stalo v Oděse?

Jindřich Kulhavý: Předseda vlády byl při relativně náhodném setkání s občanem dotázán (rozhovor byl nahrán), zda li ví, co se stalo 25.2014 v Oděse. Jak většina z nás ví, bylo tehdy nacisty z Azovského praporu zavražděno 40-50 rusky hovořících Ukrajinců (údaje se v počtu zabitých liší).  Masakr odpůrců Majdanu v Domě odborů v Oděse byl zlomovou událostí, která opět upozornila na chování nacistů na Ukrajině, přičemž ve vraždění rusky hovořících občanů na východu Ukrajiny tyto oddíly pokračují dosud. Oběti byly totiž za dohledu policie zahnány do budovy, následně byly zabarikádovány dveře a lidé upáleni. OSN zablokovalo vyšetřování celé události a opět se ukázalo, s jakou nenávistí vůči Rusku Západ operuje.

Petr Fiala však o této tragické záležitosti neví, případně vědět nechce. S arogancí sobě vlastní přešel historicky podložený děj a v odpovědi změnil téma na to, že je Ukrajinu třeba podporovat, protože byla brutálně napadena a je slabší než Rusko. Absolutně ignoroval dotaz na nacismus a nadále opakoval naučenou mantru, kterou slyšíme z médií i od kolegů z Pětikoalice či liberálů z Evropské unie. Je třeba konstatovat, že pokud toto je premiér naší republiky, pak v informovanosti výrazně zaostává, možná záměrně. Žije tedy v liberárně – panevropské bublině, je tak hloupý nebo životy rusky hovořících lidí jsou mu ukradené, protože jde z jeho pohledu o podlidi? Zdá se, že platí všechny tři možnosti současně, protože pravděpodobně není ani natolik bystrý, aby vnímal dění na Donbasu v posledních osmi letech. Je pravděpodobné, že prošel školením amerických a eurounijních instruktorů, byl mu vymyt mozek a nadále nás povede ke dnu. On vůbec nechápe složitost situace České republiky a jejího obyvatelstva.

Samotný rozhovor ukončil tím, že je na něm, jak dlouho v něm chce pokračovat, a je evidentní, že by při střetu s opozičními lídry například v televizním studiu pravděpodobně prohrál. I proto se vyhýbá diskusi s Okamurou i s Babišem. To ostatně připomněl Tomio Okamura v pondělní Snídani s Novou. A svou dávku arogance o pár minut později předvedl místopředseda Parlamentu ČR za KDU-ČSL Jan Bartošek, který o naprosto logických úvahách předsedy opoziční SPD prohlásil, že mele nesmysly, aby vzápětí přešel do protibabišovského módu tvrzením, že současná vláda napravuje škody vzniklé působením té předešlé. Opět jsme se sice nic nedozvěděli nic o možných koncepcích například energetiky, školství či čehokoliv čeho jiného. Jen kydání špíny na všechny kolem sebe. Okamura položil otázky, které zajímají většinu z nás. Pro Bartoška jde o nesmysly. Pro logicky uvažující občany o otázky života a smrti. Jeden příklad. Vláda chce odebrat 14 miliard korun zdravotním pojišťovnám, tedy zdravotnictví, které už nyní funguje na určité hraně. Covid nesmyslně provětral účty většiny z nich, na řadu léků si lidé doplácí, což je především u seniorů bolestivá záležitost. Připomeňme si množství sbírek na různě postižené děti a plno dalších výloh dlouhodobě nemocných, které si už nyní hradí sami, případně zvýšené náklady způsobené přílivem často vychytralých Ukrajinců, kterým tato vláda otevřela dokořán dveře. Naopak si navýšila odvod do pokladny Evropské unie, jejíž hospodaření je skutečně tristní a samotná režie úřednického aparátu je katastrofálně neúměrná předváděným výkonům.

Pokud se k informacím o skutečném stavu na Ukrajině a v Rusku staví stejně i všichni ostatní z vlády a Pětikoalice, o čemž nepochybujme, pak je vcelku jasné, co se děje. A přidáme li úplně stejně zmanipulovaná média, všude přítomnou aroganci a nikoliv neochotu, ale spíše jakýsi zákaz připouštět i jiné varianty, než které jsou prezentovány. Zabedněnost těchto pseudoelit je do nebe volající, navíc je evidentní, že jde o záměrné chování. Fiala ukázal, že o podstatě ukrajinsko-ruského konfliktu nic neví a jediné, co ho vede k naprosto skandálnímu chování, je zcestná ideologie a nainstalovaná chorobná nenávist k Rusku. Ostatně úplně stejnou indoktrinací prošla minulá vláda v otázce covidu a posléze i Vrbětic. Neustále nám tvrdí naprosto zjevné ,,hovadiny“, aniž by se třeba jen malinko zamýšleli nad svou trapností. Jsou schopni tahat  a vytvářet jakoukoliv špínu na své odpůrce a už se ani nesnaží tvářit demokraticky. Ranní útok na Okamuru ze strany Bartoška či nové tažení České televize, Seznamu a zbytku mainstreamu proti ekonomovi Ševčíkovi (Trikolora), který byl jmenován děkanem národohospodářské fakulty VŠE nám ukazuje, že liberální politici se stali jedem pro demokracii. Jiný názor je prvním krokem k získání problémů a záhy důvodem k honu na jednotlivce, weby i skupiny občanů odmítajících podřídit se loutkám v naší vládě. Svoboda slova je pouze jedním z atributů, se kterými se pomalu loučíme, aniž bychom se bránili. Je neuvěřitelné, kolik lidí má klapky na očích.

Zdroj