Domácí

Vláda klaunů tu byla a bude zase

Jindřich Kulhavý: Je vcelku jednoznačné, že se blíží konec vlády vedené Andrejem Babišem. Nejde jen o to, že se blíží parlamentní volby, zároveň se komunisté rozhodli dále stávající vládu nepodporovat a statečný Petr Fiala začal uvažovat o vyslovení nedůvěry.

Přestože do konce mandátu Babišem sestaveného spolku vládnoucímu nám poslední 4 roky, nebo aspoň téměř tak dlouho, zbývá pár měsíců, někteří poslanci by rádi předčasné volby (což je momentálně díky nedořešeným změnám volebního zákona neproveditelné), nebo ustanovení úřednické vlády. Tomu se brání Piráti, protože tuto vládu by sestavoval Miloš Zeman, což mnohým nevyhovuje.

ODS společně s Top 09 a KDU-ČSL tvoří koalici, která se v předvolebních výzkumech drží na třetí pozici. A protože zcela nepochopitelně na čele jsou momentálně Piráti se STAN, přičemž dohromady by získali možná dle některých údajů křehkou nadpoloviční většinu, vidí se Fiala ve vládě. Představa toho, že by se těchto pět subjektů spojilo, je strašidelná. Kdysi pravicové strany jsou při cestě ke korytu ochotné se spojit s ultralevicovými Piráty. Z toho nemůže pro naši zemi vzniknout nic dobrého. A představíme li si ještě následující prezidentské volby, do kterých se pravděpodobně přihlásí Němcová, Kalousek a jistě i někdo další z liberálního hnízda, pak budeme těžko hledat svatého, který by nad námi držel ochranou ruku. Staneme se evropským správním subjektem s pravomocí okresu.

Babiš mezitím dělá vše proto, aby snížil preference ANO. Bez ironie tvrdí, že je jeho vláda úspěšná, kasá se snižováním daní a úspěchy v boji s covidem. To nemůže brát snad nikdo vážně. Vybrakovaná státní pokladna, ministři měnící se jako na běžícím pásu, Faltýnkův deník a další důkazy o práci premiéra pro STB jsou pouhými fragmenty posledních měsíců a padající popularity Andreje Babiše a jeho ANO. V boji s covidem se Babiš pouze přiřadil k světové klice, kterou točí ti nejmocnější. Tady totiž od počátku nejde o to covid zničit, ale spíše pomocí covidu zlikvidovat vše, co dosud fungovalo.

Narušené jsou mezilidské vztahy, ekonomika, poklesla vzdělanost i fyzické zdraví. Někteří lidé byli předurčeni doslova na porážku, protože jim nebyla poskytnuta lékařská péče v té míře, kterou potřebovali, což platí pro postižené jinými chorobami, ale i pro ty, kteří podlehli koronaviru z důvodu neochoty tyto lidi léčit dostupnými léky. Možná kdyby se Babiš vzepřel nadnárodnímu manuálu a volil jinou cestu, nebyla by naše ekonomika na kolenou, plno lidí by ještě žilo a jeho ANO by mělo mnohem více potencionálních voličů i přesto, že předseda vlády stále více bohatne způsobem, který lze nazvat křížením zájmů a možná i loupeží.

V posledním půlroku se zdá, že prioritou všech se stala vakcinace obyvatelstva a veškerá pozornost se k tomuto procesu upírá. V zákulisí však probíhají změny, které se jen těžko podaří zvrátit. Svět se postupně přesunuje k ekonomicko-společenským projektům, které nemají žádnou logiku. Snad jen pro ty, kteří je představují. Mezi nimi jsou zločinci největšího formátu. My je nazýváme jako vizionáře či filantropy, ve skutečnosti jde o grázly, jaké tato planeta ještě nepoznala. Jejich na první pohled dobročinné nadace fungují jako továrny na výrobu peněz. Předváděná dobročinnost je pouze pláštík nad úspěšnou snahou ovládat svět. Nejvíce rezonují jména jako Gates, Sörös, Rockefellerové a Rotschildové, často je k těmto mocným přidávána anglická královská rodina a pár významných miliardářů, kteří se ustanovili být vyvolenými k vytvoření nové doby. Ve skutečnosti jim jde o totální nadvládu a dokážou manipulovat i s vládami jednotlivých států. Výjimky, kam nedosáhnou, samozřejmě existují. Rusko, Bělorusko a….no moc dalších asi není. My, co patříme do Evropské unie, tedy i včetně naší vlády, jsme plně pod jejich vlivem. I proto se covidu u nás v médiích i jinde tak daří.

V novém ministrovi zdravotnictví se podařilo koronavirové mafii najít dalšího klauna ochotného poslouchat. Bohužel po nenasytném Prymulovi, mizerném Blatném přišel tvořivý Arenberger, jehož myšlenkové pochody a výroky jsou vrcholem politického neumu a papalášské povýšenosti. Jeho výběrem poklesly další naděje Babiše na obhajobu minulých volebních výsledků a bude zajímavé si počkat na to, čím propagační guru Prchal zkusí změnit tento stav a co bude vytaženo na předáky Pirátů. Bartoš má jistě z minulosti utajených pár zajímavostí a možná nebude jediný. Na politické scéně to začíná trochu vřít. Ideální by bylo, kdyby se mezi sebou ,,vymlátili“ a přišla by jiná garnitura schopných lidí. Otázkou zůstává, kde je brát. Jisté je, že horší než stávající partičky z Parlamentu a Senátu to asi být nemůže. Jako neodejde covid, tak se nezbavíme ani nynějších politiků. Co je větší mor, to se teprve uvidí. My to víme. Ti politici.

Zdroj